VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Falešní montéři kradli ve Slatiňanech

Slatiňany – Chrudimští kriminalisté, po téměř roční intenzivní práci, zadrželi a obvinili ze zločinu krádeže dva muže (29 a 30 let) ze Slovenska. Dvojice se měla v posledních dvou letech dopouštět majetkové trestné činnosti na území celé České republiky. Chrudimského regionu se dotkly dva případy ve Slatiňanech, kde dotyční „potrápili" místní obchodníky, kterým odcizili peníze.

Alej Kaštanka drží osmé místo

Slatiňany – Slatiňanská alej Kaštanka si v celostátní anketě o Nejkrásnější alej roku 2016, kterou pořádá sdružení Arnika, nevede vůbec špatně. Včera odpoledne jí patřilo se 196 hlasy celkové osmé místo. Během uplynulého týdnu se poprvé od začátku hlasování propadla o jednu příčku dolů.

Zloději skáceli jedli v parku

Slatiňany – S blížícími se Vánocemi lze čekat zvýšený výskyt krádeží stromků. S jedním přímo otřesným případem se v tomto týdnu svěřil kastelán slatiňanského zámku Jaroslav Bušta.

Nábytek ze zámku vyzdobil mexické velvyslanectví

Slatiňany – Vedení slatiňanského zámku pokračuje v pátrání po předmětech, které byly odtud odvezeny po jeho zestátnění na konci druhé světové války. V archivu Ústavu dějin umění Akademie věd se nedávno objevil velice zajímavý dokument z 20. února 1947, kde stojí, kam se jistá část nábytku a uměleckých děl poděla.

Na zámku se pilně opravuje

Slatiňany – Na opravách střechy slatiňanského zámku pracují řemeslníci horečnatě každý den. Do konce měsíce musí být práce hotové.

Slatiňanská Kaštanka soutěží o titul alej roku 2016

Slatiňany – Nejkrásnějším stromem roku 2016 byla nedávno zvolena lípa na Lipce u Horního Bradla. V současné době probíhá hlasování o Alej roku 2016, kde je z chrudimského okresu nominována alej Kaštanka v Slatiňanech. Chrudimsko tak může mít v jednom roce dva „stromové" tituly.

O podobě objektu rozhodne soutěž

Slatiňany – Projekt revitalizace někdejšího Kabeláčova mlýna ve Slatiňanech (pozdější provozovna podniku Modela) postoupil z etapy prvotních úvah do další další fáze, neboť město Slatiňany vypsalo na jeho přestavbu architektonickou soutěž.

Róby zůstaly protentokrát doma

Slatiňany - Páteční kurz tance a společenského chování ve slatiňanské sokolovně se protentokrát obešel bez slečen v nákladných róbách a bez mladých mužů ve společenských oblecích.

Koncert má pomoci zvířatům

Slatiňany, Pardubice – Již pátým rokem proběhne v „Divadle 29" v Pardubicích benefiční koncert pro týraná, opuštěná a nemocná zvířata „Pohlaď kočce (d)uši". Organizuje ho z. s. Kočičí naděje spolu s klienty Denního stacionáře Slunečnice. Kromě dalších účinkujících na něm vystoupí i Národopisný soubor Formani Slatiňany s hudebně tanečním a vánočním programem.

Slatiňany si půjčí desítky milionů

Slatiňany – Zastupitelé ve Slatiňanech rozhodli na své pondělní schůzi o přijetí úvěru ve výši 29 milionů korun od České spořitelny.

Lesníci kácejí přestárlé stromy

Slatiňany – Státní podnik lesy ČR Lesy začal s kácením stromů, které by mohly na lesních cestách, ale i přímo v lese u Slatiňan, Trpišova, Svídnice, Kochánovic a Licibořic ohrozit bezpečnost návštěvníků.

U kontejnerů si hoví nelegální kamna i křesílka

Slatiňany - „Žádáme tímto všechny občany a vlastníky nemovitostí na území města Slatiňany, aby při odkládání odpadu do barevných kontejnerů určených pro vytříděné složky odpadu dodržovali čistotu okolo nich. Kontejnery jsou určeny výhradně pro odkládání plastů včetně nápojových kartonů (tetrapaků), skla a papíru," apeluje na nepořádníky Petra Víšková.

Chyba na značce posílá řidiče do „Kuničí“

Slatiňany – Silničáři postupně dokončují opravu dlouhého úseku silnice I/37 vedoucí ze Slatiňan do Nasavrk. A přišel také čas na osazení dopravních značek. Když včera ráno technici umístili směrový ukazatel na Kunčí, obyvatelé této slatiňanské místní části se rázem přestěhovali do úplně jiné obce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies