VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Slatiňanský zámek v sobotu přivábil množství návštěvníků

Slatiňany - Město Slatiňany a Státní zámek Slatiňany v sobotu připravily pro veřejnost vánoční jarmark v prostorách nádvoří a kuchyně tamějšího zámku.

Chataři si stěžují na šikanu

Slatiňany - Více než dvacítka chatařů z jedenácti chat v lokalitě Škrovád Kunčí se podepsala pod stížnost na jednání Františka Zábranského ze Slatiňan, kterému zčásti patří pozemky pod jejich chatami.

Rekonstrukce chodníků budou pokračovat

Slatiňany - Ve Slatiňanech dobudovali chodník, který prochází mezi parkovištěm a silnicí v prostoru pod slatiňanskou radnicí a lemuje i budovu blízké restaurace U Zámku.

Pokrok nezastavíš, to je vidět ve slatiňanském zámku

Slatiňany - O nadcházejícím víkendu se ve státním zámku Slatiňany uskuteční speciální prohlídky nazvané Pokrok nezastavíš.

Pukliny na cyklostezce mohou být nebezpečné

Chrudim - Povrch cyklostezky spojující města Chrudim a Slatiňany je místy rozpraskaný a vyboulený. Chodec nebo cyklista ještě nějakou tu prasklinu, hrbol či menší výmol „ustojí", hůře jsou na tom ale lidé projíždějící stezkou na kolečkových bruslích.

Africe pomohli i cvrčci na pánvi

Slatiňany - Slatiňanští skauti pořádali v sobotu odpoledne v areálu za místní sokolovnou Den pro Afriku, který se konal v rámci celostátní sbírky „Postavme školu v Africe". Výtěžek poputuje buď jako příspěvek na vybudování samotní školy nebo na nákup školních potřeb a pomůcek.

Skauti pomáhají Africe, houbaři vystavují

Slatiňany - Během soboty budou moci slatiňanští obyvatelé vyrazit na pomoc Africe, nebo se mohou na vlastní oči přesvědčit, že houby v českých lesích skutečně rostou.

Po válce se na zámku konal výprodej, kilo knih za 5 Kčs! Nyní se část vrátila

Slatiňany - Poválečný osud knih a vůbec celého vybavení slatiňanského zámku je podle tamního kastelána Jaroslava Bušty, mírně řečeno, spletitý. Například podle dobového soupisu se před znárodněním šlechtického sídla nacházelo v knihovně na pět tisíc svazků a nyní jich zde zůstalo pouze necelých pět set kusů.

V někdejším mlýně by mohlo být muzeum

Slatiňany – Radnice ve Slatiňanech si přeje rozvinou ve městě diskuzi o možném využití někdejšího Kabeláčova mlýna.

Slatiňanským zámkem provádí návštěvníky žokejka Lata

Slatiňany  - Velký ohlas mají o prázdninách prohlídky slatiňanského zámku s žokejkou Latou. Jde o interaktivní zážitek určený pro rodiny s dětmi.

Město stále neví, co udělá s bývalým mlýnem

Slatiňany - Město Slatiňany koupilo už vloni objekt bývalého Kabeláčova mlýna pod tamějším zámkem. Pro oči náhodného kolemjdoucího se toho od té doby mnoho nestalo.

Ve Slatiňanech se bude slavit

Slatiňany - Zdejší fotbalový oddíl SK Spartak si dovoluje pozvat všechny fanoušky na první část oslav 115. výročí založení oddílu.

Hřebčín slavil výročí ukázkami starokladrubských koní

Slatiňany - Národní hřebčín Kladruby nad Labem letos slaví 70. výročí začátku chovu starokladrubského vraníka v hřebčíně Slatiňany, kde je nyní ustájeno základní kmenové stádo vraníků starokladrubských koní. U příležitosti uvedeného výročí připravil v sobotu ve slatiňanském zámeckém parku tým zaměstnanců z Národního hřebčína slavnostní chovatelský den s bohatým programem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies