VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Město stále neví, co udělá s bývalým mlýnem

Slatiňany - Město Slatiňany koupilo už vloni objekt bývalého Kabeláčova mlýna pod tamějším zámkem. Pro oči náhodného kolemjdoucího se toho od té doby mnoho nestalo.

Ve Slatiňanech se bude slavit

Slatiňany - Zdejší fotbalový oddíl SK Spartak si dovoluje pozvat všechny fanoušky na první část oslav 115. výročí založení oddílu.

Hřebčín slavil výročí ukázkami starokladrubských koní

Slatiňany - Národní hřebčín Kladruby nad Labem letos slaví 70. výročí začátku chovu starokladrubského vraníka v hřebčíně Slatiňany, kde je nyní ustájeno základní kmenové stádo vraníků starokladrubských koní. U příležitosti uvedeného výročí připravil v sobotu ve slatiňanském zámeckém parku tým zaměstnanců z Národního hřebčína slavnostní chovatelský den s bohatým programem.

Slatiňanský zámek láká o víkendu na speciální prohlídky

Slatiňany -  Návštěvníci slatiňanského zámku mohou během nadcházejícího víkendu nahlédnout i do jinak nepřístupných míst.

Ve Švýcárně září slavné loutky

Slatiňany - Muzeum Švýcárna ve Slatiňanech se od středy částečně zahalilo do tmy. Nikoliv proto, aby se šetřilo energií, ale aby vynikly loutky světoznámého loutkáře Jiřího Procházky, které jsou zde v horním patře vystavené.

Turistické centrum nabízí stále víc

Slatiňany - Turistické informační centrum ve Slatiňanech rozšířilo pro letošní sezónu nabídku propagačních materiálů a zboží s tématikou Slatiňan.

Slatiňanští věří, že jim zábavu nezkazí počasí

Slatiňany - Školní i předškolní děti ve Slatiňanech se již těší na čtvrteční Dětský den, který pro ně chystá město Slatiňany v areálu tamější plovárny.

Slatiňanský zámek chystá i speciální prohlídky

Slatiňany - Státní zámek Slatiňany připravuje na červen kromě obvyklých prohlídkových tras také speciální prohlídky nazvané Pokrok nezastavíš.

Na návštěvníky ignorující zákazy dohlédnou nové kamery

Slatiňany - Interaktivní muzeum Švýcárna ve Slatiňanech neusíná na vavřínech a neustále vymýšlí a připravuje novinky pro návštěvníky. Není to tak dávno, co malíř Libor Škrlík dokončil výzdobu jedné z místností v patře a kolem muzea se objevilo stádo dřevěných koní.

FOTO: Slatiňanské pozastavení přilákalo zástupy lidí

Slatiňany - Na rozdíl od loňského roku letos přálo pestrému programu Slatiňanského pozastavení v areálu tamějšího zámeckého parku počasí. Už od brzkého dopoledne tak do Slatiňan mířil dlouhý had automobilů, pro něž bylo zřízeno i dočasné venkovní parkoviště na jedné z přilehlých pastvin.

Přijďte se v sobotu bavit do Slatiňan

Slatiňany - Město Slatiňany ve spolupráci s Národopisným souborem Formani zvou všechny již v tuto sobotu na 9. ročník Slatiňanského pozastavení. Celodenní akce s bohatým programem se uskuteční v zámeckém parku v areálu před hřebčínem.

Dětem není sport cizí, zaplnily celý stadion

Slatiňany - V pátek odpoledne mohly děti všech věkových kategorií plnit úkoly na jednotlivých stanovištích IV. Dětského sportovního dnu na stadionu Spartak Slatiňany. Odměnou jim byly drobné hračky jako třeba sada kostek nebo i párek, který si mohly sami opéct nad ohněm. Hlavní odměnou ale bylo vylepšení sportovních dovedností, radost ze hry a soutěžení a spousta zážitků.

OBJEKTIVEM: Krásné dámy na koních předvedly elegantní jízdu

Slatiňany - Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem uspořádal v sobotu v hale slatiňanského hřebčína tradiční Dámský den. Jezdkyně oděné do barokních šatů s klobouky předvedly synchronizovaný tanec v několika soutěžních kategoriích, mezi nimiž byly jízda zručnosti a elegance nebo pas de deux.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení