VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

24.11.2016

Začínající včelaři budou znovu moci požádat o krajskou finanční podporu

Pardubický kraj – Rada Pardubického kraje schválila i pro letošní rok vyhlášení programu na podporu začínajících včelařů. V rozpočtu kraje je na tento dotační titul vyčleněno 600 tisíc korun, které pomohou mladým včelařům s pořízením včelstev a minimálního nutného vybavení k včelaření.

24.11.2016

Prskavkami řekli ženské věznici v Králíkách znovu ne!

Králíky – Velký transparent „Věznice sem nepatří. Nechte nás už v klidu žít! Víme sami, co zde chceme mít!", k tomu horký grog, čaj i písně Karla Kryla… a prskavky. V tomto duchu se nesla středeční demonstrace na Velkém náměstí v Králíkách, na kterou přišly více než tři stovky lidí.

24.11.2016

Za zlevněné „lítačky“ město doplatí 1,2 milionu korun

Pardubice - Roční žákovské jízdenky se staly hitem. Prodalo se jich 4220, dříve to přitom bylo jen 1700.

24.11.2016

Změny ve škole už nový radní nechystá

Pardubice – Střední průmyslová škola potravinářství a služeb (SPŠPS) v Pardubicích se nemusí obávat toho, že ze seznamu oborů, které nabízí, zmizí například prodavač či kuchař-číšník.

23.11.2016

Miloš Zeman, státník, kterého Západ ignoruje. Lépe si vede slovenský Kiska

Prezident Miloš Zeman se zatím nejeví jako úspěšný vývozní artikl České republiky. Dokáže se ve větší míře uplatnit jen na postkomunistickém Balkáně a na méně náročných asijských trzích, ty vyspělé západní o toto „české zboží" projevují minimální zájem. I to lze dovodit z kompletní soupisky nejvýznamnějších zahraničních cest současné hlavy českého státu. V neformálním souboji se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou Zeman nyní jasně prohrává.

23.11.2016

Novinka: Sousedská výpomoc

Řečany nad Labem – Zatím nový způsob bydlení pro seniory v České republice budou od příštího roku zkoušet v této obci na Pardubicku.

AKTUALIZOVÁNO
23.11.2016

Vážná nehoda. Lékaři bojovali o životy. Matky i nenarozeného dítěte

Opatovice nad Labem - Těžká autonehoda mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Automobil skončil zaklíněný mezi stromy.

23.11.2016

Každý měsíc krade a vůbec netroškaří

Pardubice - Naposledy to bylo přes třicet čokolád za dva tisíce tři sta korun. Pardubický zloděj si zřejmě přivydělává prodejem potravin.

22.11.2016

Velká pardubická má být pro zahraniční účastníky atraktivnější

Pardubice – Legendární dostih Velká pardubická bude i nadále jedním z deseti dílů mezinárodního seriálu Crystal Cup.

21.11.2016

Před 100 lety zemřel císař a král František Josef I.

Vládl předlouhých 68 let, takže jej generace našich předků považovaly málem za nesmrtelného a neuměly si nikoho jiného na trůnu ani představit. Proto když František Josef I. před sto lety – 21. listopadu 1916 – zemřel, byl to začátek konce habsburské monarchie. Uprostřed vřavy 1. světové války zmizel poslední svorník, který držel starobylou říši pohromadě.

21.11.2016

Přednádraží: Ode dneška staveniště všude

Pardubice - V prostoru přednádraží se mění režim městské hromadné dopravy, ale také příchod cestujících k hale.

17.11.2016

Tibetem na kole aneb Co z bicyklu (ne)postřehlo oko mé!

Libor Fojtík z Ústí nad Orlicí je vášnivým cyklistou. Poslední z jeho výprav ho zavedla do vzdáleného Tibetu. Místa, o kterém většina lidí ví velmi málo…

14.11.2016

Četník z humoresek se dočkal. Vrchní Arazim má pamětní desku

Hradec Králové /FOTO/ - Dnes tu teče pivo proudem.Za první republiky však Smíchovskou restauraci obývali četníci.

11.11.2016

Pardubice, město cyklistů. Pouze u nádraží to neplatí

Pardubice - Hledáte u nádraží stojan na kolo? Hledejte. Najdete-li jej, nezaparkujete tam.

10.11.2016

Volby v USA očima Mirka Topolánka: Guláš, nebo polévka?

Kanibalové chytí tři muže. Náčelník, s cylindrem na hlavě a s nosem protknutým lidskou kostí se ptá prvního: „Odkud jsi?" Muž hrdě odpovídá: „Jsem z Ameriky." Náčelník kanibalů mu srazí kyjem hlavu a rozkáže: „Na guláš!" Druhý muž na stejnou otázku odpovídá: „Já jsem Rus." Po stejné proceduře náčelník rozhoduje: „Na polévku!" Třetí muž se třese a ustrašeně vykoktá: „Já jsem z Prahy…" Náčelník se zaraduje a zvolá: „Áááh. Praga, Czechoslovakia. Tam to znám; tam jsem studoval. Co si dáš? Guláš, nebo polévku?"

9.11.2016

Zastávka lehla popelem. Úmyslně?

Pastviny – Po zamykání přehrady zažila v sobotu obec Pastviny i houkání hasičských sirén. Přímo na autobusové zastávce totiž shořela dřevěná čekárna.

9.11.2016

Vítěze určí počet získaných hlasů

Praha, Pardubický kraj – Ještě do 15. listopadu můžete svým hlasem podpořit zástupce Pardubického kraje ve finále soutěže 'Živnostník roku'. V průběhu šesti týdnů měly odborné poroty po celé republice možnost rozhodnout o podobě krajských vítězů podnikatelské soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2016.

9.11.2016

Soutěž o přestavbu stadionu na Dukle ovládli Francouzi

Pardubice - První mezinárodní urbanisticko-architektonická soutěž v historii města stála 2,8 milionu.

8.11.2016

Žena, která dostala Donalda Trumpa

Těsně po převratu v roce 1989 okouzlil Československo příběh veleúspěšné české dívky, která to „dotáhla" až na manželku amerického miliardáře Donalda Trumpa. Tehdy už ale nastával konec pohádky a rozvod, při němž Ivana Trumpová vysoudila – na tehdejší dobu rekordní – jmění v hodnotě 25 milionů dolarů.

7.11.2016

Přejídání i poškození orgánů. Co s námi udělá nespavost

Nedostatek spánku narušuje celkovou rovnováhu v lidském organismu. Velmi citelně se to projevuje například na regulaci pocitu hladu. Nevyspalý člověk jí více a pronásleduje ho neodbytná chuť na kaloricky vydatná jídla, především sladká a tučná.

7.11.2016

Studenti Univerzity Pardubice se zapíší do registru dárců kostní dřeně

Pardubice - Až k darování krvetvorných buněk dospěje přibližně jedno procento dobrovolníků. Zápis se uskuteční v úterý.

7.11.2016

Modernizace chvaletické elektrárny: do jara 2017

Chvaletice - Elektrárna Chvaletice táhne i jako turistická atrakce. O víkendu ji navštívilo přes jeden tisíc lidí. A to vše za stále probíhající modernizace.

7.11.2016

Ústí chystá změny v parkování

Ústí n. O. – Aut v posledních letech geometrickou řadou přibylo, parkovacích míst nikoliv. Problémy s parkováním Ústí řešilo zavedením parkovacího systému, který měl v prvé řadě vytěsnit z parkovacích míst v centru ty, kteří tu odstavovali auta na celý den, a zvýhodnit krátkodobé stání. Parkování v některých lokalitách bylo zpoplatněno, zadarmo se dál parkuje v areálu bývalého textilního závodu Perla.

4.11.2016

Až do dna s Milošem Zemanem

Nemine týden, aby český prezident Miloš Zeman nevyvolal pozdvižení na domácí či mezinárodní scéně. Sedmadvacetiletá politická kariéra muže, který zkraje svou popularitu postavil na étosu boje proti tunelářům ve jménu čistých rukou a lidskosti proti sobectví, je vlastně nepřetržitým řetězem skandálů a průšvihů.

3.11.2016

Případ výbuchu byl odložen

Gajer – Policisté v těchto dnech uzavřeli případ vybuchlé nádrže na zemní plyn umístěné v autě.

3.11.2016

Před 12 lety ovládl Bakala ostravské doly. Za tu dobu z nich vytáhl 137 miliard

Celkem 137 miliard korun. Tolik vydělali na vlastnictví společnosti OKD a souvisejících firem finančníci Zdeněk Bakala a Peter Kadas. Z těžebního byznysu se již stáhli a další firmy stihli prodat, dvě menší firmy vydělené z OKD však stále ovládají. Před dvanácti lety těžební podnik koupili za pouhých 10 miliard.

3.11.2016

Sběratel Jan Samek z Machova říká: Sbírka sýrových etiket nesmí být cítit

Police nad Metují - Nedávné setkání a burzu sběratelů všeho možného si na sále Pellyho domů nenechal ujít majitel netradiční sbírky. 68letý Jan Samek z Machova totiž sbírá od roku 1982 papírové etikety od sýrů.

3.11.2016

Den zdraví dnes v nemocnici: Darujte krev s hokejisty!

Pardubice - Součástí akce bude i autogramiáda pardubických hokejistů.

3.11.2016

Na led nastoupí policisté. Budou hrát také s hvězdným týmem

Pardubice - V pardubických arénách se budou prohánět generálové.

2.11.2016

Berní správa šikanuje podnikatele, sama zákon nedodržuje

Ani čtyři měsíce po spuštění Registru smluv do něj Generální finanční ředitelství nevkládá všechny uzavřené smlouvy, jak mu to zákon ukládá. Na registr se tento státní úřad podléhající ministru financí Andreji Babišovi nestihl připravit. Ať se od 1. prosince stejně zkusí vymlouvat hospodští a hoteliéři, že se nezvládli nachystat na elektronickou evidenci tržeb.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení