VYBERTE SI REGION

Z regionu

Houbaři se z lesa vracejí zklamaní, ale znalci nacházejí vzácné druhy

Východní Čechy - Kdo chce hledat houby, měl by se vydat spíše do hor, v nížinách se v současné době houbám příliš  nedaří. Nepomohly ani nedávné deště, následky dlouhého sucha se jim napravit nepodařilo

Dvě pětiny prodejců alkoholu v regionu šidí zákazníky

Východní Čechy - Jdete s přáteli na pivo, víno či panáka? Dejte si pozor, protože pravděpodobnost, že vás výčepní, číšník nebo stánkař ošidí, je velmi vysoká.

Silničáři se už chystají na rozšíření 'pětatřicítky'

Východní Čechy, Litomyšl - Silničáři už připravují projektovou dokumentaci na slibované rozšíření některých úseků přetížené státovky I/35 přes Vysoké Mýto na Moravu. První na řadu přijde nebezpečná část mezi Litomyšlí a Janovem. Střídavé třípruhy mají pomoci zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy.

V nejbližších letech hrozí v regionu přehrada jen na Zdobnici

Východní Čechy - V plánech figurují desítky nových přehrad, na spadnutí je však ve východních Čechách jen jedna: v Pěčíně.

Betonovat přehrady? Vodu lze zadržet i levněji

Česká republika/ Východní Čechy - Sucho, které střídají povodně. Dva extrémy, jež kvůli klimatickým změnám a necitlivým zásahům do přírody trápí Českou republiku čím dál častěji.

Festival her přivítá přes 700 účastníků

Pardubice - GameCon je největší český festival nepočítačových her.

Socha svaté Anežky České z dílny hořických studentů odcestuje do Vatikánu

Pardubice, Hořice - Dva roky trvalo, než se prvotní nápad přenesl z papíru do reality.

Hasiči trénují záchranu vodáků a plavců pod nebezpečnými jezy

Pardubický kraj - Hasiči nabádají plavce a vodáky k opatrnosti při koupání v okolí jezů a při jejich splouvání. Řada jezů na českých řekách je velmi nebezpečná a některé z nich si v minulosti vyžádaly lidské životy.

Svatá Anežka bude první českou sochou ve Vatikánu

Východní Čechy - Socha svaté Anežky České se v září vydá na cestu do Vatikánu, kde ozdobí Kapli evropských světců. Je to vůbec první česká socha, která bude k vidění ve vatikánské bazilice svatého Petra.

Pardubický kraj: dětí je méně, starších přibývá

Pardubice - Výsledky šetření Českého statistického úřadu (ČSÚ) za rok 2015 hovoří jasně. Od roku 1991 se v Pardubickém kraji trvale snižuje počet dětí v populaci, naopak lidí nad 65 let je stále více.

Doprava: Opravy vyhnaly kamiony na 42kilometrovou objížďku

Východní Čechy, Náchod /FOTO/ - Dlouho plánovaná rozsáhlá oprava tranzitní silnice z Hradce Králové přes Náchod do Polska v pondělí začala.

Lidé paběrkují na polích. Zachraňují část úrody

Česká republika/ Východní Čechy - Vadí vám dvouocasá mrkev? Uráží vás brambora o průměru větším než šest centimetrů? Jste nervózní, když má květák 13 a nikoliv obvyklých 15 centimetrů?

'Lidé se teď budou do Turecka bát cestovat ještě více,' tvrdí ředitelka letiště

Pardubice/Istanbul - „Klienti nyní budou vyhledávat destinace, které se jim zdají být bezpečné," sdělila Hana Šmejkalová.

Před krajem v úterý chystají demonstraci

Pardubice/Chvaletice - Protestovat se bude proti chvaletické elektrárně.

Kazaši se bojí do Evropy. A doma?

Pardubice - Teror ve všech pádech. České republice se naštěstí toto slovo vyhýbá. Nicméně i na naši zemi, respektive na pořadatele Czech Open, měl jeden z ataků dopad.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies