VYBERTE SI REGION

Z regionu

V kraji vzniknou nové dobíjecí stanice pro elektromobily

Pardubice - Vůz na elektrický pohon si pořídí i krajský úřad. Využije ho na běžné pracovní cesty.

Sobota překonala všechny letošní teplotní rekordy

Východní Čechy - Sobota se stala nejteplejším dnem roku. Podobný primát už meteorologové přitom vyhlásili od počátku prázdnin nejméně potřetí, pokaždé se totiž zdálo, že větší horko snad už v tomto létě být nemůže. Přepočítali se…

Přehlídka CIAF 2015: Hold legendárnímu Delfínu

Hradec Králové - První zářijový víkend, kdy se do Hradce Králové slétnou stroje z mnoha zemí na již 22. ročník mezinárodního leteckého svátku CIAF, zavítá na letiště ve Věkoších rovněž L 29 Delfín. Tento legendární letoun z Aero Vodochody bude pilotovat Pavel Veselý, plukovník letectva Armády ČR ve výslužbě.

Královský in-line, perfektní výlet nejen pro bruslaře

Východní Čechy - Opravdová pecka pro in-line bruslaře a cyklisty se nachází mezi Chocní a Letohradem. Celkem 31 kilometrů dlouhá trasa je vskutku královská a řadí se mezi nejlepší terény pro in-line bruslení v Česku. Stezky vedou nádherným zeleným údolím Tiché Orlice, mají kvalitní povrch, minimální převýšení a jen krátké úseky se zhoršenou kvalitou.

Východopedie - encyklopedie zajímavostí východních Čech

Východní Čechy - Vážení čtenáři, v každém sobotním vydání prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji. Stále chodí vaše připomínky a tipy na obohacení našeho hesláře, děkujeme za ně.

Kvůli suchu je kraj kromě jiného i v obležení vos

Východní Čechy - Letos čelíme v celém regionu nebývalé vosí invazi.

Cihelna 2015 připomene sedm desetiletí od konce války

Východní Čechy - V letošním roce slavíme 70 let od konce druhé světové války a tak i tradiční akce Cihelna se v historické části zabývá tímto tématem.

Regionální Deník svým předplatitelům přináší pestrou škálu jedinečných dárků

Východní Čechy - Vážení předplatitelé Deníku… A pokud jimi ještě nejste, nechte se zlákat a prostudujte naši nabídku.

Střední školy dál lákají žáky, gymnázia jsou plná

Východní Čechy, Pardubicko - Některé střední školy v Pardubickém kraji mají stále volná místa. Přihlášky přijímají většinou až do konce prázdnin. V nabídce jsou učební obory i studijní programy s maturitou. Školy vypsaly již čtvrtá i pátá kola přijímacích řízení.

Ve stínu 38. Kvůli suchu zakazují odběr vody z řek a studní

Východní Čechy - Pátek se stal zatím nejteplejším dnem roku, už odpolední teploty na východě Čech překonaly dlouhodobé rekordy.  V Hradci Králové bylo po 15. hodině 37,9 stupně Celsia, v Pardubicích teplota vystoupala na 37,2 stupně Celsia. Proti dosavadním rekordům byly teploty vyšší zhruba o tři stupně.

Kámen, kov či dřevo. Spočítejte schody a rozhlédněte se

Východní Čechy, Krkonoše - Krkonoše jsou vysoké a nabízí bezpočet zajímavých výhledů. Lidé ale chtějí stále víc a proto se tu staví rozhledny už od 19. století. Moderní i tradiční a třeba i z nepotřebného sloupu lanovky.

U trafik se do vašich rukou dostávají nejčtenější noviny

Východní Čechy - Východočeské Deníky jsou opět nejčtenějšími novinami v regionu. Ukázal to poslední průzkum, který pro Media Projekt za 1. a 2. čtvrtletí letošního roku realizovaly agentury Median a STEM/MARK.

Zachraňte se! Páteční teploty přepíšou historický rekord

Východní Čechy - Nejvyšší teplotu na území České republiky meteorologové naměřili 20. srpna roku 2012 v Dobřichovicích: bylo to přesně 40,4 °C. Nejnovější předpovědi počasí na pátek a sobotu připouštějí, že by tento historický rekord mohl padnout.

Chcete si přivézt suvenýry z dovolené? Ne všechno smíte

Východní Čechy - Vyrážíte na dovolenou a vozíte zpět suvenýry na památku. V pořádku, ale celníci doporučují se kvůli některým věcem poradit předem.

Hejtman vzkázal Kostelci: 'Uprchlíků se nemusíte bát'

Královéhradecko, Kostelec nad Orlicí - Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje, ale i ředitel krajského ředitelství policie Martin Červíček a zaměstnanci Správy uprchlických zařízení se vypravili do Kostelce nad Orlicí. Zjišťovali, jak se žije uprchlíkům v místním pobytovém středisku.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.