VYBERTE SI REGION

Z regionu

Žadatelů o azyl ubývá. Nebezpečné fámy šetří policie

Východní Čechy, Kostelec nad Orlicí /FOTO/ - Počet osob ubytovaných v největším azylovém zařízení v republice klesá. Zatímco vloni v srpnu bylo v Kostelci nad Orlicí ubytováno více než sto šedesát osob, nynější počet žadatelů o azyl klesl na sto třicet čtyři. Nadále mezi nimi převládají Rusové, Ukrajinci a Kubánci.

Kraj vyhlásil dotační program. Podpoří sociální podnikání

Pardubice – Radní Pardubického kraje schválili dva dotační programy, jejichž cílem je podpora sociálního podnikání a získávání finančních prostředků pro neziskové organizace v roce 2016.

Na lepší život v regionech půjdou tři miliony. Svým darem můžete rozhodnout kam

Pardubický kraj – Tři miliony korun si díky úspěšnému programu „Era pomáhá regionům" rozdělí regionální veřejně prospěšné projekty z celé České republiky. Do programu se v tomto roce přihlásilo 270 neziskových organizací. Grantová komise vybrala v každém z 20 regionů tři nejzajímavější projekty, o čtvrtém rozhodla veřejnost.

Zaměstnanci krajského úřadu budou nyní jezdit šetrněji

Pardubice - Pardubický kraj obdržel nový elektromobil. První jízdy se ujal hejtman Martin Netolický.

Já už svůj dárek mám

Východní Čechy - Příběhy lidí, které může rok 2015 těšit:

Středy doktora Středy: Užijte si dietní Vánoce bez pár kil navíc

Východní Čechy - Opět po roce se nám přiblížil kouzelný čas, na který se těší především děti. Vánoce jsou obdobím plným radosti, štěstí, lásky a pohody, ale také dobrého jídla a sladkého cukroví. Mnoho lidí už dopředu počítá s nějakým tím kilogramem navíc.

Betlémské světlo už dorazilo do Čech. Byli jsme u toho!

Vídeň - Fotoreportér Pardubického deníku se se skautskou delegací vydal do Rakouska pro plamínek, který obíhá svět.

Dětské domovy i další zařízení mohou Lesy ČR požádat o stromek zdarma

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Letošní rok se pomalu chýlí k závěru. Je čas hodnotit. Plusy a mínusy počítá v současnosti také státní podnik Lesy České republiky, které sídlí v Hradci Králové.

Příprava na Vánoce. Nestarejte se kapsářům o Ježíška

Pardubicko – Vánoce jsou svátky klidu, míru a pohody. Bývávalo. Bohužel. Realita předvánočního shonu jsou plná nákupní centra.

Pokračování R35 svitla zelená, v roce 2017 by se mohlo stavět

Východní Čechy, Časy - Neuralgický bod na trase dálnice R35 z Opatovic nad Labem na Vysoké Mýto byl vyřešen. Zastupitelé odbojné obce Časy na Pardubicku schválili kompromisní dohodu se státními silničáři o prodeji potřebných pozemků.

Nemocná srdce budou léčit v novém centru za 96 milionů

Pardubice - Až třetina pacientů teď může absolvovat katetrizační vyšetření bez hospitalizace.

Krkonoše se o víkendu zaplnily prvními lyžaři

Královéhradecko, Krkonoše - Téměř 3000 lidí přijelo o víkendu lyžovat do východních Krkonoš. Největší návštěvu kolem 2500 lidí měl SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou, který má v provozu nejvíce sjezdových tratí a vleků a lanovek.

Středy doktora Středy: Hřejivé potraviny přijdou v zimě vhod

Východní Čechy - V posledních dnech do našich končin dorazila konečně zima s teplotami kolem nuly a s nočními mrazy. Je na čase z hloubky skříní vytáhnout teplé kabáty, šály, čepice a rukavice. Jenže mnohdy nás ani to nezahřeje a máme pocit, že snad zmrzneme.

Chybí lékaři a sestry. Situace se může zhoršit

Východní Čechy - Královéhradeckému kraji v budoucnu hrozí nedostatek lékařů, sester a dalšího zdravotnického personálu. Kraj proto hledá cestu, jak  kvalifikované pracovníky udržet a současně vychovat nové. Podobné problémy řeší i Pardubický kraj.

Peníze na novou kliniku čínské medicíny dá společnost CEFC

Hradec Králové/Šanghaj - Nová budova kliniky čínské medicíny, která má vyrůst ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, už nabývá konkrétních obrysů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.