VYBERTE SI REGION

Z regionu

O víkendu policie zajistila 13 běženců

Pardubice – Třináct ilegálních migrantů zajistili v Pardubicích o víkendu policisté v mezinárodních vlacích směřujících do Německa.

Opět padaly rekordy. Nejteplejší v historii byl nejspíš celý srpen!

Východní Čechy - Opět úmorné vedro. Včerejšek, poslední srpnový den, byl v tomto pro celé letošní léto naprosto symbolický.

Tropické vedro pokořilo další teplotní rekordy

Hradec Králové - Na východě Čech v neděli opět padaly teplotní rekordy. Meteorologové je zaznamenali téměř na všech stanicích, na nichž se sledují teploty déle než dvacet let. Jedna z nejvyšších teplot byla poslední srpnovou neděli v Hradci Králové, řekl Dušan Čičman z královéhradeckého pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

Gentleman silnic Petr Vencl. Nerozmýšlel se a pomáhal

Pardubický kraj - Pomáhal zachraňovat lidi po těžké dopravní nehodě i řídit dopravu. Nyní se stal držitelem ocenění a titulu Gentlemana silnic.

Ubili bezdomovce, hrozí jim pět let. Je to málo?

Východní Čechy - Maximálně pět let vězení hrozí dvěma sotva sedmnáctiletým výrostkům, kteří před dvěma týdny s neuvěřitelnou brutalitou na pardubickém nádraží ubili bezdomovce.

Policejní "motogang" v akci na silnicích kolem Pardubic

Pardubický kraj - Jedenáct motocyklů krotilo o tomto víkendu řidiče v Pardubickém kraji a připomínalo blížící se konec prázdnin.

Sucho a vedro rybám neprospívalo

Východní Čechy - Dlouhotrvající suché a horké počasí ne negativně projevilo i na stavu rybníků a chovu ryb. Vody i kyslíku ubylo a rybáři museli být při přikrmování ryb opatrní, aby rybí metabolismus zvládl náročné podmínky.

Postihla vás po jídle nevolnost či vyrážka? Informujte o tom

Východní Čechy - Lidé, u nichž se po konzumaci potravin objeví nežádoucí zdravotní reakce, mohou tento problém nahlásit na web nutrivigilance.szu.cz.

Teplotní rozdíl mezi dvěma týdny dosáhne asi 18 stupňů

Východní Čechy - Toužebně očekávané ochlazení je tady. Už v úterý by denní teplota měla klesnout na pouhých 19 stupňů Celsia. Oproti vedrům panujícím minulý týden to bude o 18 stupňů méně.

Východopedie - encyklopedie zajímavostí východních Čech

Východní Čechy - Vážení čtenáři, v každém sobotním vydání prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji. Stále chodí vaše připomínky a tipy na obohacení našeho hesláře, děkujeme za ně.

Vlaky jsou levnější než autobusy, tvrdí Dušek

Pardubický kraj - Zdejší hejtmanství, které je kritizováno za znovukříšení drahých lokálních tratí, se rozhodlo nechat porovnat náklady veřejné silniční a železniční dopravy na svém území.

Povodí Labe: Sucho je nejhorší za padesát let

Východní Čechy - Současné sucho je nejhorší za posledních padesát let. Pracovníci Povodí Labe varují, že pokud bude pokračovat, mohlo by negativně zasáhnout zemědělství, zásobování vodou i životní prostředí.

Vedra 'zašpuntují' komín, z karmy se pak stane zabiják

Chrudimsko - Prevencí proti oxidu uhelnatému je pravidelné a důkladné větrání místnosti, a to nejen v létě.

Mezi vinohrady se ukrývá starobylá nádhera

Chrudim, Břeclavsko - Sice do Lednicko-valtického areálu přijíždíme autem, ale už letmý pohled na mapu okolí nás utvrzuje v tom, že bez kola nemáme šanci vidět ani čtvrtinu památek, které stojí roztroušené v lesích okolo Lednice a Valtic. Tuto skutečnost si dobře uvědomují i šikovní obchodníci a na půjčovnu a opravnu bicyklů lze narazit takřka na každém kroku.

Středy doktora Středy: Aplikace na hubnutí

Východní Čechy - Každý dnes vlastní mobilní telefon. Drtivá většina nosí v kapse tzv. chytrý telefon, který může sloužit spoustě účelům, nejenom telefonování a posílání zpráv. Moderní doba přináší do našich rukou velmi užitečné nástroje, které můžeme vždy mít při sobě. Hubnutí s chytrým telefonem dostává zcela jiný rozměr a mnozí si to už jinak neumí ani představit. Jaké vymoženosti tedy telefony přináší?

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.