VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival Svitavská klapka zná vítěze

Svitavy – Festival, který jako neziskový projekt funguje za podpory Pardubického kraje, města Svitavy a soukromých sponzorů, pozval v prosinci návštěvníky do klubu Tyjátr a kina Vesmír již pošesté.

23.12.2016
SDÍLEJ:

Festival Svitavská klapka zná vítězeFoto: Barbora Mašlánová

Svitavská klapka každoročně představuje tvorbu mladých filmařů a studentů, od amatérů po poloprofesionály. Klade důraz na přítomnost autorů, díky čemuž vzniká prostor pro diskuzi s diváky, zpětnou vazbu od hostů a komunikaci mezi samotnými autory. Filmový program doplňují kapely a výstavy autorů, kteří mají vztah k regionu. V letošním roce měli návštěvníci možnost si prohlédnout autorské plakáty Tomáše Krásy a fotografie Ivany Zapletalové.

Program byl rozdělen do čtyř filmových bloků, ve kterých bylo dohromady promítnuto 21 krátkometrážních filmů, mezi nimiž nechyběly filmy hrané, animované nebo dokumentární. Přes 170 diváků, kteří na letošní Svitavskou klapku přišli, se postaralo o skvělou atmosféru. V přestávkách mezi filmy vystoupila taneční skupina Body Rockers Squad, její taneční složky Armadillos a WannaBeBBoys, které se zaměřují na street a break dance.
Již potřetí byli na festivalu vyhlášeni vítězové soutěže pro mladé filmaře – Svitavské klapky Junior. Do letošního ročníku byl přihlášen rekordní počet filmů z českých i zahraničních středních škol, a porota neměla rozhodování o vítězích jednoduché. Vysoká kvalita snímků vedla porotu a pořadatele k rozdělení středoškolské kategorie na dvě – hrané a animované filmy. Ve druhém bloku, který byl soutěži věnovaný, byli autoři šesti nejpovedenějších oceněni symbolicky klapkou a věcnými cenami.

V průběhu večera, kterým provázel Ondra Komůrka, se udělovalo také několik čestných ocenění. Cenu starosty města předal David Šimek Dominiku Vontorovi, autorovi filmu Vokativ zpečetěný osude, Cena Mariána Poláka putovala k Pavlu Jakešovi za film Tetovaný námořník. Diváci sami měli opět možnost ovlivnit udělení Ceny diváků prostřednictvím hlasovacích lístků. Zvítězila z nich Sněhurka, animovaný film odhalující tajemství, která se skrývají za klasickým pohádkovým příběhem, od Pavla Jindry.

Po skončení filmových bloků se návštěvníci festivalu přesunuli do klubu Tyjátr, kde se o hudební program postarali svitavská kapela SUE (Svitavy Ukulele Ensemble), olomoucká Blue Apple a DJské duo M&M s hostujícím Adamem Sodomkou.

JANA KOVÁŘOVÁ 

Autor: Redakce

23.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies