VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O střední školy v kraji je zájem. Počet přihlášek stoupl

Pardubice - Celkem bylo na následující školní rok podáno necelých 7 200 přihlášek ke studiu. Žáci mají nižší zájem o čtyřletá gymnázia.

17.4.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

I přes nepříznivý demografický vývoj počtu žáků devátých ročníků základních škol v Pardubickém kraji zaznamenaly střední školy mírný nárůst počtu přihlášek ke studiu. Celkem bylo na následující školní rok podáno necelých 7 200 přihlášek ke studiu.

„V porovnání s minulým školním rokem klesl počet přihlášek na čtyřletá gymnázia, a to téměř o 10 procent. Zvýšený zájem je naopak o obory s maturitní zkouškou bez odborného výcviku. Největší nárůst přihlášek je v oboru Bezpečnostně právní činnost, Veterinářství a v elektrotechnických oborech. Tradičně velký zájem je i o pedagogické obory," uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický s tím, že klesl zájem o obory spojené s gastronomií či zemědělstvím.

Technické obory

Pardubický kraj se snaží technické obory zpopularizovat. V minulosti o ně totiž zájem příliš nebyl.

„Důkazem úspěšnosti našich aktivit zaměřených na popularizaci technických oborů vzdělání je také fakt, že neklesá zájem o obory s výučním listem. Projevily se též důsledky jednotných přijímacích zkoušek do oborů s maturitní zkouškou, prospěchová a firemní stipendia či informační kampaně," dodal Martin Netolický.

V současném školním roce studuje v Pardubickém kraji 3 928 žáků devátých tříd, což je o 127 méně než v loňském roce. Do denní formy studia (bez nástaveb a osmiletých gymnázií) podali uchazeči 7 191 přihlášek, což je o 64 více než v minulém školním roce.

Osmiletá gymnázia

O čtyřletá gymnázia sice zájem klesl, o osmiletá ale nikoliv Žáci pátých ročníků základních škol podali 779 přihlášek na osmiletá gymnázia, což je o 29 více než v minulém roce. Mírný nárůst zájmu o osmiletá gymnáziích přímo koresponduje se zvyšujícím se počtem žáků v pátých ročnících základních škol.

Autor: Redakce

17.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z vyšehradské umělé trávy veze Chrudim tři body.

Z vyšehradské umělky přijela Chrudim s plným počtem bodů

Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje

Krouna – Začala sezóna moštování. Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Krouně nabídla první letošní moštování v pátek 22. září.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení