VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubický kraj bude v úterý bojovat o zimní olympiádu!

Pardubice - Pokud vše klapne, mohla by se tato sportovní událost odehrát na různých místech regionu v lednu roku 2016  

3.6.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Krajský úřad Pardubického kraje

Pardubický kraj bude v úterý bojovat o zimní olympiádu! Pokud to všechno klapne a dnešní „inspekce" dopadne dobře, měla by se na různých místech regionu odehrát od neděle 24. ledna do 29. ledna roku 2016.
Nepůjde sice o tu „velkou", na kterou se vždy upírají zraky takřka celé planety, ale o VII. Zimní olympiádu dětí a mládeže České republiky.

V hlavní roli emoce

Tato akce se koná pod přímou patronací Českého olympijského výboru každý rok, kdy se střídá letní se zimní olympiádou. Program her tvoří sportovní a umělecké soutěže ve vymezených kategoriích žáků základních škol.
Mladí reprezentanti čtrnácti krajů vždy nastoupí na olympijský stadion, složí olympijskou přísahu, jsou svědky obřadu zapalování olympijského ohně a vztyčování olympijské vlajky, dostávají olympijské medaile, bydlí v olympijské vesnici.
„Účastníci, sportovci z různých krajů České republiky, tak mohou prožít emotivní atmosféru velmi podobnou skutečným olympijským hrám," řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Olympiády dětí a mládeže se staly skutečným svátkem sportu a praktickou demonstrací olympismu. Jsou největší sportovní akcí v České republice v žákovských kategoriích," upřesnil hejtman.
„Myšlenku kandidatury Pardubického kraje pořádat tuto sportovní akci podpořila samospráva kraje, obce a města předpokládaného místa konání sportovních soutěží i sportovní svazy. Plánovaným dějištěm sportovních klání je převážně oblast Orlických hor a Podorlicka," vysvětlil radní Pardubického kraje zodpovědný za sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku René Živný.

Povinné sporty

„Mezi povinné sporty zimní olympiády patří alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross a snowboarding. Z volitelných sportů jsou v přihlášce navrženy biatlon, krasobruslení, rychlobruslení a lyžařský orientační běh. V kulturní části her jsou plánovány taneční klání a výtvarně-fotografická soutěž," uvedl mluvčí Pardubického kraje Jakub Rychtecký.

„Jako nejčtenější regionální Deník v republice máme velký zájem o to, aby pořadatelství připadlo Pardubickému kraji. Naše noviny sportu fandí nejen proto, že je zde obrovská sportovní tradice i silná mládežnická základna. Olympiáda dětí a mládeže by Pardubickému kraji v roce 2016 určitě slušela," sdělil ředitel východočeských Deníků Tomáš Doubrava.

Autor: Tomáš Dvořák

3.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies