V letech 2010 a 2011 hospodařil s přebytkem, podobně by měl hospodařit i letos. Na hospodaření kraje se v minulých letech projevila také ekonomická krize, která podle náměstka Romana Línka (Koalice pro Pardubický kraj) výrazně snížila příjem z vlastních zdrojů.

„Odhaduji, že výpadek za roky 2009 až 2012 je asi 250 milionů ročně oproti roku 2008, a výpadek těchto peněz je samozřejmě znát v různých odvětvích," uvedl. Pardubický kraj kvůli výpadku snížil vlastní investice, peníze použil zejména pro projekty, které spolufinancovala Evropská unie.

Výpadky peněz jsou vidět v dopravní infrastruktuře, ve školství, i jiných složkách fungování kraje. Kraj v posledních letech také snížil náklady na provoz.

S tím však nesouhlasí někteří opoziční politici. Lídr krajské kandidátky ODS Petr Tupec si myslí, že provozní výdaje kraje jsou příliš vysoké a utrácejí se tam peníze na úkor investičních akcí. „Například do nemocnic stále proudí peníze jako do černé díry. Je jasné, že hospodářský vývoj je znát i v hospodaření krajů, přesto si myslím, že je třeba podpořit investice," uvedl Tupec. Pardubický kraj v posledních čtyřech letech investoval zejména do projektů podpořených dotacemi z EU. V rámci ROP Severovýchod bylo od roku 2007 ze strukturálních fondů schváleno více než čtyři miliardy korun. Na jednoho obyvatele kraje tak vychází „proplacených" 5983 korun.

Mezi největší investice v posledních čtyřech letech patří například modernizace silnice mezi Sečí a Běstvinou na Chrudimsku vedoucí na hranici kraje za 170 milionů korun, sportovní areál Dašická za 45 milionů korun, rekonstrukce pardubického zámku nebo kardiologie v Pardubické krajské nemocnici. 

Hospodaření Pardubického kraje.