VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiči, pozor. V úterý zavřou Palachovu ulici

Pardubice - V první etapě jsou připraveny dvě objízdné trasy. Jedna povede přes Duklu ulicí Teplého, druhá bude přes Višňovku.

1.4.2014
SDÍLEJ:

Od prvního dubna je v Pardubicích uzavřena ulice Jana PalachaFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Řidiči, pozor! Od úterý začíná rozsáhlá rekonstrukce pardubických ulic 17. listopadu a Jana Palacha. Oprava povrchu vozovky je rozdělena do tří etap, dnes začíná ta první, která potrvá do 1. června. Uzavřen při ní bude úsek od křižovatky s ulicí Svobody až ke křižovatce s Teplého ulicí.

Provoz městské hromadné dopravy, meziměstské autobusové dopravy a vozidel integrovaného záchranného systému bude v celém úseku zachován bez větších omezení. Dopravní podnik města Pardubic se s Pardubickým krajem dohodl, že až na úplné výjimky bude stále jeden pruh otevřený pro MHD.

„Dojde pouze k průběžnému posunu stávajících zastávek o dostupnou vzdálenost z důvodu provádění stavebních prací," vysvětlil vedoucí odboru dopravy pardubického magistrátu Vladimír Bakajsa.

Začnou demontáží vpustí a obrub

A jak se s uzavírkou vyrovná pardubický dopravní podnik? V první fázi se žádné větší změny nechystají. Dokonce ani nebude muset trolejbusy nahradit autobusy. „Mimo letní prázdniny bychom nebyli kapacitně schopni nahradit veškeré trolejbusy jezdící po ulici 17. listopadu autobusy," uvedl ředitel Dopravního podniku města Pardubic Tomáš Pelikán.

Kromě samotných krytů vozovky bude také modernizováno odvodnění a sanovány podkladní vrstvy v místě výskytu trvalých deformací, dále obnoveno svislé i vodorovné dopravní značení a vodící pásky. Firma M – Silnice práce v první etapě zahájí demontáží vpustí, žulových obrub a vodicích pásků.

Rekonstrukce potrvá až do listopadu, a tak panují obavy, jak moc uzavírka zatíží centrum Pardubic. Dopravní situace je ve městě kvůli chybějícím obchvatům dlouhodobě komplikovaná, teď se navíc uzavírka ulic Jana Palacha a 17. listopadu bude časově krýt s rekonstrukcí třídy Míru.

Dva týdny před termínem zahájení byly na všech vjezdech do města instalovány dopravní informační značky upozorňující na uzavírku. Informace o ní byly zveřejněny také prostřednictvím zpravodaje městského obvodu I a V a Magistrátu města Pardubic.
Město i kraj se obávají, aby nenastala podobná blamáž, jako když byl uzavřen most Pavla Wonky a zmatení řidiči netušili, kudy zavřený úsek objet.

Autor: Lukáš Dubský

1.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení