VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přestupný rok: 'Sedmé' narozeniny dnes slaví lékařka ze Seče

Seč – „Nedbejte na to, že se v kalendáři objevuje datum 29. února jen jedenkrát za čtyři roky. Nenechte se ošidit. Oslava musí být každý rok!“ zní vzkaz usměvavé osmadvacetileté dětské lékařky Evy Němcové ze Seče.

29.2.2012
SDÍLEJ:

Sympatická sečská zastupitelka vloni únorové narozeniny „neměla“, zato se ale v polovině července vdala. Foto: archiv Evy Němcové

Sama má dnes narozeniny vlastně teprve „posedmé“, ale jak říká, rodina na ní nikdy v minulosti nezapomněla ani navzdory chybějícímu datu v kalendáři. „Doma mě nikdy nešidili. Slavili jsme pokaždé v poslední únorový den, prvního března nikdy,“ usmívá se mladá žena.

Schopná lékařka

Eva Němcová pracuje jako lékařka na dětském oddělení  chrudimské nemocnice a jak sama říká, tahle práce ji nesmírně baví. „Odjakživa jsem tíhla k dětem a představu o tom, co bych chtěla dělat, jsem měla už v dobách, kdy jsem sama byla dítětem. A to navzdory tomu, že v rodině žádného lékaře nemáme,“ svěřuje se dnešní oslavenkyně. O jejích výsledcích na pracovišti chrudimské nemocnice se ochotně rozhovořil i přednosta dětského oddělení David Kasal. „Paní doktorku Němcovou jsem si na oddělení sám vybral a nelituji toho. Je totiž jednou z těch lékařek, kterým nechybí požadované odborné schopnosti a navíc má vynikající cit pro úspěšné stanovení diagnózy, což nemusí být u dětských pacientů vždy snadné,“ uvedl přednosta. „Mimořádně důležité je také to, že je paní doktorka velmi milá ke svému okolí a děti ji mají opravdu rády. Jde sice o mladou lékařku, kterou ještě čeká atestace, ale beru ji jako jednu z nejschopnějších a do budoucna na ni hodně sázím,“ pokračuje David Kasal. „Že má Eva Němcová narozeniny právě 29. února? To dobře vím a chystáme se na ni s kytičkou,“ dodal primář David Kasal.

Lidé si ji zvolili

Čtenáři Chrudimského deníku se měli možnost s dnešní oslavenkyní seznámit už vloni na stránkách našich novin. U její letní svatby totiž nechyběli ani členové cechu svatého Floriána, neboť tatínek lékařky je velitelem sečských hasičských profesionálů. Veřejně se ovšem angažuje i sama oslavenkyně. Je členkou zastupitelstva města Seč, do něhož byla zvolena jako bezpartijní kandidátka.

Pracovní oslava

Dnešní den tak bude pro Evu Němcovou nejen dnem oslav, ale i dnem práce ve prospěch města, ve kterém žije. Sečští městští zastupitelé totiž zasedají právě dnes odpoledne. „Přiznám se, že při volbě termínu pro dnešní zasedání jsme vzali v úvahu nejen to, že 29. únor je jen jedinkrát za čtyři roky. Své přitom sehrál i fakt, že máme ve svém středu jednu z těch, kteří právě dnes slaví své narozeniny,“ přiznává sečský starosta Marcel Vojtěch.

Sympatickou paní doktorku tak odpoledne čeká možná ještě jedna kytička navíc. A Chrudimský deník? Ten se  samozřejmě ke gratulacím připojuje!

Autor: Marek Nečina

29.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda v Heřmanově Městci

Šofér chtěl přeparkovat a skončil zaklíněný v plotu

NICOLASE SLONKA (3,47 kg a 51 cm) si k 3leté Patricii pořídili 15.8. v 8:15 Dagmar a David z Vlčnova.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 19. srpna

Lidé zachránili život tonoucí potápěčce

Hlinecko - Nebýt pohotovosti přítomných lidí, v lomu na Hlinecku by vyhasl lidský život. V sobotu krátce před dvanáctou se zde topila potápěčka středních let.

Jiří Kajínek nazul kopačky a hrál fotbal za rodné Prachovice

Třemošnice – Páteční přátelské utkání prachovických fotbalistů s třemošnickým týmem recesistů vzbudilo rozruch. Proč? V prachovickém dresu nastoupil na stadion asi nejznámější rodák této obce – Jiří Kajínek.

I podruhé Chrudim doma bodovala naplno

Chrudim - Chrudim dostala díky losu výhodu domácího prostředí podruhé. A využila ji parádně. Nebezpečné Zápy nepustila do souvislého tlaku a vytvářela si dost šancí ke skórování. Brankář  Záp Straka byl výborný a týmu hodně pomohl.

Na mistrovství republiky budou také hasiči z Chrudimska

Chrudimsko – Hasičský záchranný sbor (HZS) hl. m. Prahy a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pořádají v Praze ve dnech 25. – 27. srpna Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení