VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sociální služby mají zajištěny další peníze

Pardubický kraj – Celkem jednadvacet služeb sociální prevence si letos bude moci rozdělit částku 32 milionů korun.

15.2.2013
SDÍLEJ:

Místostarosta Hlinska Pavel Šotola.Foto: Radek Pavlík

Azylové domy, domy na půl cesty a další služby tak mají díky Individuálnímu projektu Pardubického kraje na sociální služby II zajištěné finanční prostředky na svou činnost pro roky 2013 a 2014.

I pro oběti násilí

Koncepce projektu vychází ze Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Pardubického kraje na období 2012 – 2015 a měla by reagovat na vývoj situace v sociálních službách na území kraje.
Do projektu se na území kraje zapojilo celkem dvanáct poskytovatelů sociálních služeb. „Jedná se o sociální služby zaměřené především na podporu osob bez přístřeší nebo osob opouštějících zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy. Dalšími cílovými skupinami jsou oběti domácího násilí a osoby s duševním onemocněním. Služby zapojené do projektu by měly klientům dopomoci k tomu, aby se více zapojili do běžného života," uvedl krajský radní zodpovědný za oblast sociální péče a neziskový sektor Pavel Šotola.

Ostatní služby, jako jsou například nízkoprahová zařízení pro děti a mládež a sociálně terapeutické dílny, které nemohly být do plánu zapojeny, žádají o finanční podporu z dotací ministerstva práce a sociálních věcí, ale také z rozpočtu obcí a Pardubického kraje.

Autor: Redakce

15.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení