VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Násilí vloni přibylo, polovinu stíhaných tvořili recidivisté

Chrudim – Škoda způsobená trestnou činností v Chrudimi a v jejím okolí činila 26 196 000 korun

31.3.2011
SDÍLEJ:

26. května 2010: Policejní mluvčí Markéta Janovská novinářům potvrdila, že partnerský konflikt v jednom z bytů na sídlišti Víta Nejedlého v Chrudimi skončil násilným trestným činem, jehož pravděpodobný pachatel je přítelem zemřelé ženy. Foto: Karel Dvořák

Na území Chrudimě, Slatiňan a okolních 13 obcí přibylo v loňském roce násilných trestných činů. Jejich celkový počet ale poklesl. Také o této skutečnosti vypovídá aktuální „Zpráva o vývoji bezpečnostní situace v rámci územní části Obvodního oddělení Policie České republiky Chrudim“.

Z loňského roku bylo na uvedeném území zadokumentováno a prošetřováno celkem 630 trestných činů. Objasněno bylo 310 z nich, což představuje objasněnost 49,21 procenta.

Nejzávažnějšími činy v oblasti násilné trestné činnosti byly dva případy zločinu vraždy, resp. jejich pokusů, přičemž oba byly objasněny. Oproti roku 2009 se zdvojnásobil počet loupeží, kterých bylo zaznamenáno celkem 12, přičemž objasněno bylo osm z nich.

Trestných činů spáchaných úmyslným ublížením na zdraví bylo osm, z nichž dva neobjasněné zůstávají nadále mezi policejními „pomníčky“. Policejní statistiky hovoří rovněž o šesti případech nebezpečného vyhrožování. Objevily se i případy týrání osoby žijící ve společné domácnosti. Těch bylo loni šest, zatímco v roce 2009 nebyl evidován žádný takový případ.

Aut zmizelo víc

Z celkového počtu 340 majetkových trestných činů jich 138 bylo spácháno vloupáním. Mimo jiné tak bylo zdokumentováno 15 případů krádeží vloupáním do restaurací a hostinců, 12 případů krádeží vloupáním do obchodů, 9 případů krádeží vloupáním do rodinných domků, 6 případů krádeží vloupáním do kiosků, 5 případů krádeží vloupáním do víkendových chat soukromých osob, 4 případy krádeží vloupáním do bytů.

V souvislosti s autokriminalitou bylo v územní působnosti útvaru vloni odcizeno 18 dvoustopých motorových vozidel se škodou 1 851 000 korun, zatímco v roce 2009 bylo takových vozidel odcizeno celkem 12 se škodou 525 000 korun.

'Známé firmy' v akci

Celkem bylo zdokumentováno i 39 případů krádeží věcí z motorových vozidel. Předmětem zájmu pachatelů byla volně odložená zavazadla, ale také kabelky, tašky, peněženky, případně i další cennosti. Celková škoda v těchto případech činila 540 000 korun.

V souvislosti s celkovým nápadem trestné činnosti bylo chrudimskými policisty stíháno a vyšetřováno 266 osob, z nichž 135, tedy více než polovinu, tvořili recidivisté.

Celková škoda způsobená trestnou činností na Chrudimsku činila 26 196 000 korun, jen v oblasti majetkové kriminality to bylo 10 698 000 korun.

(red, man)

31.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ze Svatováclavského jarmarku v Hlinsku.

Státní svátek oslaví v Hlinsku i v Trhové Kamenici společně

Ilustrační foto
1

Zdravotníci podají trestní oznámení

Drobná blondýnka naviguje avii přes extrémní překážky

Skoranov – Kateřina Ventluková ze Skoranova u Třemošnice má velice zajímavý koníček. Coby navigátorka závodí v takzvaném Truck Trialu, tedy že se v nákladním autě snaží překonat na čas i přesnost nejrůznější extrémní překážky. A nevede se jí vůbec špatně. Spolu s řidičem Bohumírem Čápem vyhráli letošní evropský šampionát!

Služebna v chrudimské Revoluční ulici ožívá především v noci

Chrudim – Dveře služebny chrudimské městské policie v Revoluční ulici zůstávají zpravidla přes den zavřené. Strážníci služebnu využívají jako své zázemí hlavně v noci. Podle některých Chrudimáků to ale nestačí, okolní oblast by si podle nich zasloužila pečlivější dohled. Třeba kvůli neukázněným řidičům.

Muž měl onanovat na dětském hřišti

Chrudim – Na konci minulého týdne oznámila na linku 156 mladá žena, že její malý syn přiběhl domů s tím, že na hřišti v Koželužské ulici stojí muž, který se obnažuje a onanuje. Oznamovatelka strážníkům zároveň uvedla popis tohoto člověka, který měla k dispozici od svého syna a dodala, že dotyčný následně odešel směrem k Širokým schodům.

Poutník Standa pomáhá Vilémkovi

Mladoňovice, Mýtka – Sobotní nevlídný upršený den opravdu nelákal k procházkám, ale pokud někdo vystrčil nos z teplého domova, mohl na silničkách našeho regionu potkat mladého sympaťáka, který rázuje stále vpřed bez ohledu na počasí. Poutník Standa, jak jsme si ho pokřtili, má ale dobrý důvod.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení