VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lupič abstinent ve Rváčově vylévá kořalku i pivo na zem!

Rváčov - „Je to určitě nějaký blázen,“ shodují se štamgasti hostince, který má už rok v pronájmu Pavel Dušánek z Hlinska.

5.12.2008
SDÍLEJ:

Hostinský Pavel Dušánek neví, kdo ho chce poškodit. Vyzývá člověka, který už podruhé vyloupil rváčovskou hospodu: Pokud proti mně něco máš, přijď a řekni mi to do očí jako chlap! Foto: Karel Dvořák

Už dvakrát se stal zdejší hostinec terčem zájmu zloděje, který za sebou nechal pořádnou spoušť. Neodnesl si alkohol, jak bývá obvyklé. Naopak – zlikvidoval ho. Roztočil pípy naplno a kořalku vylil na zem. Bojovník proti alkoholu, nebo nepřítel hostinského? „Je to nějaký blázen,“ shodují se štamgasti.

K prvnímu vloupání došlo v noci ze čtvrtka na pátek 21. listopadu. Zloděj vnikl do budovy hostince zadním oknem. Prošel ke vstupním dveřím, které vykopl. Zajímaly ho cigarety a finanční hotovost, k lupu přibral i kovové mince z baru. „Vylil na podlahu láhev slivovice, whisky a rumu. Z pípy nechal na zem vytéci asi 150 litrů piva. Způsobená škoda činí 18 tisíc korun,“ informuje o zvláštním chování lupiče – abstinenta tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.

To, že se do rváčovské hospody kdosi vloupal, zjistili místní chlapi, kteří za objektem řezali dřevo. „Byla to hrůza, pivo bylo vylité na podlaze. Teď už mám nový pult, ten starý neměl svod do kanalizace jako tento,“ vzpomíná na pěnivou spoušť hostinský Pavel Dušánek.

Za deset dní protialkoholový aktivista zaútočil na rváčovskou hospodu podruhé. Tentokrát se do objektu dostal větracím okénkem od záchodu. Další postup byl stejný. „Opět vykopl dveře do lokálu. Musel jsem je nechat opravit a pro jistotu zpevnit, co kdyby chtěl přijít do třetice,“ trousí černý humor hostinský.

„Pachatel objekt prohledal. Potom vytočil do odpadu dva sudy piva, vypáčil automat na cigarety, které odcizil. Poškodil automat, dveře do lokálu, zadní dveře objektu a u dveří do sálu rozbil skleněnou výplň. Odcizením cigaret způsobil škodu ve výši 16 800 korun, vytočením sudů piva způsobil škodu za 1500 Kč a poškozením zařízení vznikla další škoda za dva tisíce korun,“ pokračuje policejní mluvčí Hamáčková.

„Ten večer jsem dotočil pivo, další sudy nebyly naražené. Tak to ten člověk udělal za mě. Načal dva sudy. Vyteklo tak jeden a tři čtvrtě, tentokrát do kanálu. Kořalky v lednici si ale nevšiml, ani Jelcin postavený na pultu ho nepřesvědčil,“ ukazuje na lahve Pavel Dušánek. Neví, kdo ho chce poškodit, s místními lidmi prý vychází dobře.

Na otázku Chrudimského deníku, zda nejde o spor kvůli nějaké ženě, se jen zasměje. „To určitě ne. Ale kdyby na tom byla trocha pravdy, aspoň bych si užil! V každém případě chci tomu člověku vzkázat: Pokud proti mně něco máš, přijď a řekni mi to do očí jako chlap ,“ dodává.


Autor: Romana Netolická

Místo události:
5.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Chrastecké ženy se sekačkami. Potkat je můžete například v zámeckém parku nebo na travnatých plochách v oblasti chrasteckých Lipek.

Sekaček se chopila i trojice žen

Díky donátorům může vzniknout cyklocentrum pro hendikepované i mateřské centrum

Hlinsko – Neziskové organizace na dobročinné Burze filantropie v okrese Chrudim zažily velký úspěch. Donátoři z řad firem, města Chrudim a Pardubického kraje podpořili realizaci šesti dary v hodnotě 275 tisíc korun. Jde o největší sumu na jedné burze za její šestiletou historii na Chrudimsku.

„Loutkárna“ oslaví už 45. narozeniny

Chrudim – Za pár dů začíná již 66. ročník festivalu Loutkářská Chrudim a naše muzeum bude hostit část doprovodného programu této tradiční přehlídky amatérského loutkového divadla a také zde od 30. června bude fungovat i oblíbená hospůdka pro návštěvníky festivalu.

Na koupališti tonul chlapec

Skuteč – Skutečské koupaliště se v úterý krátce po půl jedné odpoledne stalo dějištěm dramatické události. Jak uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař, měl tu tonout malý chlapec.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

Pardubice - Policisté v Pardubickém kraji žádají veřejnost o pomoc pří pátrání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies