VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neměl peníze na lístek, neváhal ani zavraždit kamarádku

Hradec Králové - Seriál s krimipříběhy z minulosti se na stránkách Deníku objevuje pravidelně každé pondělí. Výjimkou není ani to nynější, kdy si můžete přečíst dokončení dalšího policejního případu.

12.3.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: archiv VLP

(dokončení z minulého týdne): Petr znal Marii od jejich patnácti let, dříve spolu kamarádili. Její osud se začal naplňovat před pár měsíci, když na něho z kiosku zavolala. Od té doby za ní občas zašel.

Také v den vraždy ji navštívil a povídali si. Petr potřeboval peníze na cestu do Ostravy, kde si chtěl údajně hledat práci. Během návštěvy ho náhle napadlo vzít peníze z tržby.

Připadalo mu prý hloupé si obnos od Marie půjčovat. Když pak odešla na toaletu, odcizil ze zásuvky hotovost dvou tisíc korun. Vzápětí si ale uvědomil, že by ho mohla prozradit, a proto se rozhodl ji zavraždit.

Více o tom nepřemýšlel. Skryl se na chodbě za skříňkami, a když se dívka vracela, zakryl ji ústa hadrem a bodl dýkou třikrát do prsou. Stačila jen hlesnout „Petře neblbni,“ zasténala a padla.

Dále jednal chladnokrevně a racionálně. Lhostejně překročil mrtvé tělo, vzal klíč a zamkl za sebou dveře. Boty umazané od krve si očistil venku ve sněhu. Poté odcestoval vlakem do Pardubic.

Prý až později, když si uvědomil, že zmařil lidský život, přišlo mu to líto a udělalo se mu zle. Má předsevzetí: „Až budu venku, budu nosit té holce na hrob kytky, bude tam záplava květin.“ Také prý vyhledá její rodiče a bude jim pomáhat.

Co k tomu dodat? Snad jen to, že s šokující kombinací naprosté bezcitnosti a přesládlé sentimentality se lze setkat u pachatelů těžkých zločinů poměrně často.

Okázalá demonstrace citů pak u povrchních a nezasvěcených osob vyvolává mylné přesvědčení, že dotyčný je v jádru citlivou bytostí, která by nebyla schopna ublížit „ani kuřeti“.

Autor: Redakce

12.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies