VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odpadků v příkopech okolo Krouny neubývá

Krouna – V obci si stěžují na nepořádníky. Lidé jsou schopni přistavit ke kontejneru třeba až dvanáct vyřazených televizorů.

26.8.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

Výzvy ani prosby nezabírají, příkopy podél některých cest v okolí Krouny se s železnou pravidelností znovu mění ve smetiště.

Připomeňte si v galerii snímky z ledna 2010!

„Odpad nacházíme nejčastěji na Čachnově nebo v Oldříši. Nejvíc je ho vždycky vidět v zimě, teď je nepořádek zpola ukrytý ve vzrostlé vegetaci. Další úklid nás tak čeká zřejmě, až opadne listí,“ říká starosta Krouny Pavel Ondra.

Podle starosty si někteří lidé zřejmě pletou příkopy se sběrnými dvory, ve kterých by museli za uložení nepotřebných věcí zaplatit.

„To se netýká jen běžných občanů, smetí do škarpy vyvážejí asi i někteří živnostníci. Jak jinak si vysvětlit, že se vedle kontejneru objeví přes noc například 'várka' hned dvanácti televizorů. Ve škarpách a u kontejnerů nalézáme běžně také lednice, pneumatiky, vyřazené oděvy a další odpad,“ stěžuje si krounský starosta.

Úklid se prodraží

Jak z toho ven? „V nápravu dospělých už tak nějak nevěřím, pomůže asi jen důkladná výchova dorůstající generace,“ uzavírá starosta Ondra.

Podobné problémy jako v Krouně znají i v dalších městech a vesnicích. Na odkládání vyřazených automobilových součástek si třeba nedávno stěžovali na policii také občané Vápenného Podola.

Odpad na ulicích i ve škarpách podél cest představuje estetický problém a znamená i ohrožení životního prostředí. Kromě toho se však jedná i o problém ekonomický. Pro sběr a naložení nepořádku je třeba zaplatit lidi, počítat je nutno také s výdaji za palivo a za definitivní uložení odpadu ve sběrném dvoře. To jsou mnohdy až desítky tisíc z napjatého obecního rozpočtu.

Autor: Marek Nečina

26.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies