VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Krouny: 'Policisté, buďte u nás co nejčastěji!'

Krouna - Článek o dopravní zatíženosti obce a překračování rychlosti projíždějících vozidel vzbudil na webových stránkách Chrudimského deníku diskuzi.

23.10.2009
SDÍLEJ:

Krounou jezdí řidiči jako šílenci. Foto: DENÍK

V anketě, která nastínila několik možností řešení, se lidé v největším počtu přiklánějí ke světelné křižovatce. Ta by dokázala auta jedoucí třeba i stokilometrovou rychlostí na trase Hlinsko – Polička zbrzdit.

Podle mínění účastníků ankety je také možným řešením instalace zpomalovacích pruhů či retardérů. Jen pět lidí by bylo pro vyšší kontrolu ze strany dopravních policistů a tvrdý postih za překročení rychlosti aut projíždějících Krounou. Zvýšení počtu příkazových značek nemá podle hlasování čtenářů našich webových stránek žádný smysl, tato možnost nezískala v anketě jediný hlas.

„To by bylo rejžo. Všechno nafotit, vybrat pokuty a Krouně dát polovičku. A to bych udělal v každém městě a ve vesnici. Pak by se jezdilo opravdu pomalu,“ míní diskutující, který se podepsal jako Laďa.

Jeho slova vyvolala reakci. „No jo, ale to je právě to, co lidi nechtějí. Když fotila, měřila a vybírala městská policie do kasy té určité obce, tak víte, jak to dopadlo. V tomhle Kocourkově se spíš najde způsob, jak ochránit těch 49 tisíc řidičů, co překročili rychlost, něž těch pár obyvatel Krouny,“ zareagovala čtenářka Zuzka.

Dotkla se tak hodně diskutovaného tématu – změny pravidel v měření rychlosti vozidel ze strany městských policií. „Krouna není jediná obec kde to lítá. Uvědomte si, kolik lidí by bylo bez řidičáků. To je lepší, dát měšťákům přiblblé cedule a všemožně jim znemožňovat měření. Oni jsou totiž slyšet jenom ti voliči – řidiči co jezdí jako prasata. My, co tam bydlíme a klepeme se o děti, nás tolik slyšet není,“ zareagoval občan podepsaný jako Pepek.

O reakci jsme požádali starostu Krouny Pavla Ondru. „Naše zkušenosti ukazují,že nejlepší řešení je časté a skryté měření a nekompromisní postih přestupků. To je pokuta a bodové hodnocení okamžité, bez výhrad a pro každého. Je také třeba vrátit policii sebevědomí a silnější okamžité pravomoci k výkonu povolání. V čase, kdy začne policie u nás měřit, je obec jako vyměněná. Auta projedou plynule, nepředjíždějí se, na přechodech dají přednost chodcům. Pohoda, ale potom zase realita nekázně a absence morálky pokračuje dál,“ popisuje krounskou situaci Pavel Ondra.

Světelná křižovatka podle jeho slov zpomalí provoz, ale kolony vyprodukují vysokou koncentraci exhalací. Ani retardéry nepokládá starosta za nejlepší řešení. Při jejich instalaci sice dojde ke zpomalení provozu, ale za cenu vysokých vibrací při přejezdu několikanápravových nákladních aut a následném poškozování staveb v blízkosti hlavní silnice.

Autor: Romana Netolická

23.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Chance futsal liga - 1. finále play off: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Kácení máje v Kameničkách.

V Kameničkách budou během soboty kácet májku

Zachráněné děti se vyváděcí masky vůbec nebály

Chrudim – Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední hlásí učitelka Mateřské školy U Stadionu kouř v jedné třídě. A skutečně, hoří elektroinstalace výtahové šachty! Okamžitě je vyhlášen poplach a děti opouštějí budovu. Do minuty jsou slyšet hasičské sirény a za chvíli už rudobílá auta zastavují před školkou.

Vejvanovičtí pořádají v sobotu oslavu výročí

Vejvanovice – Obyvatelé Vejvanovic si příští sobotu připomenou 850 let od první písemné zmínky. Oslavy budou velké.

Běžci zmizeli, tráva v Chrasti zarůstá plevelem

Chrast - Běžecká dráha na stadionu v Chrasti zarůstá plevelem, ale město ji rekonstruovat nebude. Běžců, kteří by využívali, se totiž momentálně nedostává.

Soutěž prověřila právní znalosti školáků

Chrudim – Velký sál Muzea hostil účastníky krajského kola 14. ročníku vědomostní soutěže Právo pro každý den, kterou pořádalo město Chrudim. Přijelo 14 soutěžních týmů z 8. až 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií z celého Pardubického kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies