VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANKETA/FOTO: Strážníci nevědí, zda mají ve služebně zhasínat

Chrudim – Městští strážníci nevědí, zda mají ve své služebně v chrudimské Revoluční ulici při odchodu do terénu zhasínat, nebo zda mají raději nechat uvnitř rozsvíceno.

15.3.2011 2
SDÍLEJ:

Lokalita pod nádražím známá též jako chrudimský "Bronx" prochází revitalizací. Některá místa však stále ještě nenabízejí příliš vábný pohled.Foto: DENÍK/Marek Nečina

Světlo za oknem totiž budí zdání, že je hlídka uvnitř a lze ji v případě potřeby hned kontaktovat. Falešný svit lampy může odradit i možné výtržníky ve zdejší problematické lokalitě. Jenže lidé se pak ve skutečnosti na nikoho nedozvoní. A to některé rozčiluje.

Měli by být chrudimští strážníci v ulicích města více vidět? Hlasujte v anketě (vpravo) a diskutujte!

„Vůbec myslím, že bychom tu strážníky měli vídat častěji. Co chvíli nejsou ani na ulici, ani na služebně,“ zlobila se včera v Revoluční jedna z místních obyvatelek. Pak ale opatrně připustila, že situace v lokalitě se jejich příchodem přece jen zklidnila.

Sprostých nadávek neubylo

V tu chvíli prochází Revoluční ulicí jiná žena s pejskem na vodítku: „Já vám řeknu, že nic moc se nezlepšilo. Vloni na podzim jsme tu zaparkovali auto a přišli jsme rychle o zadní sklo. Už bych tady auto nenechala,“ oponuje žena s poukazem na to, že na ulici si co chvíli hrají děti s kopacím míčem.

„A když někoho napomenu, to byste se až divil, co schytám sprostých nadávek. Ani jméno vám raději neřeknu – nechci, aby mi někdo rozbil další okno,“ uzavírá nespokojená pejskařka.

Podobně hovoří i další tři náhodně oslovení chodci a chodkyně, kteří ale zároveň opatrně a anonymně připouštějí, že výtečníků v lokalitě opravdu trochu ubylo.

Podzemní skrýše

Chrudimské radnice, strážníků i zdejších obyvatel se již více zastává Věra Žaludová, další z obyvatelek Revoluční ulice, která zrovna prochází kolem. „My máme v domě klid. Ani ten nepořádek u popelnic už není takový, jako dřív. Bývalo to strašné, děti dřív odpadky vysypaly na zem a pak do nich na ulici mezi jezdícími auty kopaly,“ vzpomíná Žaludová.

Na dílčím a postupném zlepšování životních podmínek v celé lokalitě pod chrudimským nádražím se podílí i městská radnice svou poměrně přísnou bytovou politikou. Všechny nově uzavírané nájemní smlouvy jsou totiž již nějakou dobu podepisovány jen na rok dopředu, a tak si nepořádníci, vandalové, výtržníci a neplatiči museli hledat štěstí jinde. Mnoho bytů tak přišlo o své dosavadní nájemníky. Vyklizeny a vyčištěny byly i příslušné sklepy a některé společné domovní prostory.

To s sebou ale přineslo podle velitele chrudimské městské policie Josefa Kudrnky potíže jiného druhu. „Na jednu stranu ubylo různých sousedských hádek a sporů. Ale uvnitř domů, třeba v Rooseveltově ulici, se teď nacházejí ohromné neobydlené prostory. V lokalitě tak najdeme snad dvacet až třicet vyklizených sklepů, v nichž si teď neustále hledají útulek bezdomovci, a to nejen ti chrudimští. Je tu plno místností a skrýší, které musejí strážníci procházet kousek po kousku,“ vysvětluje velitel. Podle Kudrnky to je i část odpovědi na otázku, proč nejsou strážníci víc vidět přímo v několika zdejších ulicích. Velitel strážníků ale také připomíná, že zdejším hlídkám se postupně zvětšil rajón až k Fibichově ulici, kde musí řešit například i spoustu dopravních problémů.

Autor: Marek Nečina

15.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Z vyšehradské umělé trávy veze Chrudim tři body.

Z vyšehradské umělky přijela Chrudim s plným počtem bodů

Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje

Krouna – Začala sezóna moštování. Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Krouně nabídla první letošní moštování v pátek 22. září.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení