VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zavolala policii, ta ale nedorazila

Svitavy –Cizinci ve Svitavách chtěli podvést prodavačky a lékárnici. Jedna z žen vše oznámila na linku 158. Nikdo ale nepřijel.

14.3.2010 5
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Marek Pátek

Skupinka cizinců vyděsila prodavačky ve třech obchodech na svitavském náměstí. Ve středu 10. března po obědě navštívili nejméně tři obchody a chtěli nakoupit drobnosti s dvoutisícovou bankovkou. Podle žen se chovali tak, aby je zmátli a okradli o peníze. Prodavačka z pekárny zavolala policii na číslo 158. Policisté ani strážníci ale do obchodu nepřišli.

Podezřelí cizinci zřejmě nejprve navštívili lékárnu. Nejdříve chtěli zubní pastu, ale po namarkování ji odmítli koupit. Dvě ženy s dítětem a mladík se začali pohybovat po lékárně a snažili se magistru rozptýlit. Ta se ale nedala. Nenechala se zmást a dvě pětistovky, které zatím sebrala jedna z žen, se jí podařilo pod pohrůžkou, že zavolá policii, získat zpět. Poté je nekompromisně vyprovodila. „Měla jsem strach, když odešli, ještě jsem se klepala,“ řekla Renáta Veselá. Stejný scénář se opakoval i v sousední prodejně oděvů. Tam šlo pro změnu o koupi čepice. V obou provozovnách ale pracuje více zaměstnanců, kteří si přispěchali na pomoc.

Ve složitější situaci se ale ocitla prodavačka z malé pekárny, kde pracuje sama a ani nemá kam utéct. Pod záminkou koupi patnácti koblih se vetřeli cizinci do prodejny na náměstí. „Tlačili se na pultík, dožadovali se vrácení více peněz. Chtěli mě zmást,“ sdělila Alena Koukalová. Chytla do jedné ruky nůž na krájení chleba a do druhé telefon. To cizinku v šátku a dva muže kolem pětatřiceti let zastrašilo. Okamžitě poté žena zavolala svému vedoucímu a rovněž vše oznámila na linku 158. Do včerejška ale do pekárny žádný policista nebo strážník nedorazil.⋌

Policisté se ale brání. „Mohu potvrdit, že jsme dne 10. března přijali oznámení na linku 158, že do jedné z prodejen na náměstí ve Svitavách zavítala čtveřice osob. Tato skupinka nehovořila česky a snažila se při směňování dvoutisícové bankovky podvést prodavačku,“ sdělila mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Podle ní žena zavolala asi po deseti minutách po incidentu. Prodavačka vyjádřila obavu, že by se zmíněné osoby mohly dopouštět obdobného jednání i v dalších prodejnách.

„Okamžitě jsme tento poznatek předali policistům z obvodního oddělení ve Svitavách. Vzhledem, k tomu, že hlídka městské policie byla v danou chvíli poblíž náměstí, byla požádána o součinnost,“ uvedla Anna Štegnerová. To potvrdil i velitel městské policie Karel Čupr. „Ve středu ve 14.09 hodin nás požádala státní policie o provedení kontroly na náměstí Míru, kde by se měli pohybovat čtyři „Rumuni“, kteří se pokoušeli „zmást“ prodavačku při směně peněz v pekárně. Jedna z osob byla žena s šátkem na hlavě. Hlídka provedla kontrolu náměstí a okolí s negativním výsledkem. Tuto skutečnost jsme policii sdělili. Další informace strážníci neměli,“ sdělil velitel městské policie Karel Čupr.

Bohužel do pekárny do včerejška žádný policista nedorazil, aby se na bližší průběh události, či popis údajných podvodníků zeptal. „Je mi líto, že se policisté ani strážníci více o problém nezajímali,“ řekla majitelka pekárny Věra Krejčí. Jednalo se totiž o její zaměstnankyni. Tisková mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová vše uzavřela s tím, že do dnešního dne policii nikdo neoznámil, že by se v daný den čtveřice cizinců dopustila protiprávního jednání.

Autor: Sylva Horáková

14.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

rekonstruované podkroví

V podkroví můžete mít své království

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester.

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Chrudim – Z důvodu umístění jeřábu na komunikaci při instalaci antény na střechu domu čp. 250 v chrudimské ulici Svěchyňova bude během nadcházející soboty a neděle pro motoristy úplně uzavřená tamní silnice.

V Miřeticích se připojí na novou kanalizaci

Miřetice – „Musím jet pomalu, auto se na rozbité silnici kodrcá, ale to se dá vydržet. Nová kanalizace je důležitější, než trocha nepohodlí,“ konstatuje řidič Josef Bílý, když se vyhýbá náklaďáku stojícímu uprostřed silnice v Miřeticích. 

Židovské památky lákají, Luže k nim vydala turistické vizitky

Luže – Židovské památky začínají turisté vyhledávat stále častěji a nejinak je tomu i v Luži. Židovské osídlení v Luži je doloženo od druhé poloviny 16. století a podle dobových pramenů se na noc uzavíralo řetězy. 

Díra v nádrži nevznikla sama od sebe

Chrudim – V pondělí krátce před osmou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, který na Tyršově náměstí zaregistroval unikající palivo ze zaparkovaného vozidla. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení