VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

dnes 11:49

Kraj podporuje budoucí mlékaře

Hlinsko – Pardubický kraj zařadil nový učební obor „Výrobce potravin-mlékař" mezi podporované.

dnes 11:31

Starostové se bojí, že EET zničí společenský život na vesnicích

Vysočina – Evidovat, či neevidovat? Ministr financí Andrej Babiš včera odpoledne navštívil obec Vysočina, aby zde se starosty a zástupci spolků z regionu diskutoval nad problémem, zda mají spolky evidovat své tržby elektronicky. Andrej Babiš sice zamítl myšlenku vyjmout spolky z povinnosti EET, přesto účastníci odjížděli relativně spokojení.

dnes 11:29

Ski centra v kraji chystají novinky

Pardubický kraj – Skicentra v Pardubickém kraji už mají plány na vylepšení svých areálů pro další sezonu. Chystají i novinky na léto. Letošní lyžařská sezona se jim vydařila.

dnes 11:25

Město dělilo dotaci na opravy památek

Chrudim – Zastupitelstvo města Chrudim rozhodlo o rozdělení státního příspěvku, který je městu poskytován z Programu regenerace městských památkových zón a městských památkových rezervací.

včera 13:56

Tlampače veřejného rozhlasu pomalu nahradí telefony

Seč – Vedení Seče zavádí nový systém informování obyvatel, a to pomocí Mobilního rozhlasu. První zprávy by se mohly touto cestou šířit už od pondělí 3. dubna.

včera 13:48

Pracovníci z Pasíček prosí: Nesahejte na mláďata zajíců, pokud nejsou zraněná

Chrudimsko – Jaro se definitivně zabydlelo v krajině a zvířata začínají vyvádět první mladé. Platí to například o zajících polních, jenže ne každý na první pohled bezbranný ušák nutně potřebuje lidskou pomoc. Do Záchranná stanice a ekocentra Pasíčka se už dva zajíčci takto dostali. Pracovníci však upozorňují, že to ve většině případů není vůbec nutné.

25.3.2017

V příkopech u Slatiňan číhá nebezpečí

Slatiňany – Neznámý nepořádník vysypává v posledních dnech do silničních příkopů v okolí Slatiňan rozlámané a zčásti rozdrcené eternitové tašky. Ohrožuje tak životní prostředí, neboť eternit patří kvůli obsahu azbestových vláken mezi nebezpečné odpady.

24.3.2017

Dočkají se v Seči konečně záchranné stanice?

Seč – Pardubický kraj zvažuje, že by v Seči na Chrudimsku mohla vzniknout nová výjezdová stanice zdravotnické záchranné služby. „Mohla by stát v blízkosti stanice profesionálních hasičů," uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

23.3.2017

Hlídka zadržela muže, který si chtěl vzít život

Heřmanův Městec – V úterý přijala Městská policie Heřmanův Městec telefonické oznámení od ženy, že její syn jí před chvílí doma oznámil, že si bere prodlužovací kabel a odchází do lesíku k benzinové čerpací stanici vzít si život.

23.3.2017

Lípa z Lipky se Evropě líbila

Lipka, Horní Bradlo – Lípu malolistou z Lipky u Horního Bradla vyneslo internetové hlasování v soutěži o titul Evropský strom roku 2017 až na třetí místo.

23.3.2017

Školní jídelnou voněl hejk s paprikovou omáčkou

Chrudim – Před jídelnou Základní školy Dr. Peška v Chrudimi včera vlála norská vlajka. V rámci projektu na rozšíření světové kuchyně do školních jídelen se zde podávalo norské menu.

23.3.2017

Chrudim připravuje Národní zahájení Dnů evropského dědictví 2017

Chrudim – Město Chrudim vyhrálo ve výběrovém řízení Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska spolupořadatelství Národního zahájení Dnů evropského dědictví 2017.

23.3.2017

Bude co pít, ale zima moc vody nepřinesla

Chrudim – Vodárenská společnost (VS) Chrudim má k dispozici 15 různě vydatných zdrojů pitné vody, které jsou v průměru využívány jen asi ze 30 procent své kapacity. Podle Petra Kavalíra, technického náměstka VS Chrudim, je tu tedy zdánlivě velká rezerva. „V posledních obdobích ale zažíváme sucho, které přetrvává. Zima se nám mohla zdát dlouhá, avšak srážkovou ztrátu z předchozího období nedoplnila," upozornil odborník.

22.3.2017

„Kde je padesátka, jezdí osmdesát,“ stěžují si občané

Pardubicko – Na kterých místech by občané rádi viděli policisty s radarem? Možná to zjistíte na vlastní kůži v dubnu, kdy se v lokalitách vybraných veřejností bude skutečně měřit rychlost.

22.3.2017

Vodaři se setkali se starosty

Chrudim – Dnes je světový Den vody. Společnosti VaK Chrudim a Vodárenská společnost Chrudim při této příležitosti uspořádaly setkání se zástupci samospráv měst a obcí, při němž je seznámily se svou činností, s novinkami v provozní technice, se stavem vodárenské infrastruktury i s mechanismem tvorby cen.

22.3.2017

Žebráci v Hlinsku ostrouhají, město přijalo vyhlášku

Hlinsko – Somráci a pobudové ostrouhali. Zastupitelé schválili vyhlášku, která zakazuje žebrání na území města.

21.3.2017

Restaurátoři opravili barokní oltář. Už byl v žalostném stavu

Chrudim – Muzeu barokních soch v Chrudimi už nyní dominuje velký oltář sv. Vojtěcha z Běstviny, který prošel nákladnou opravou za téměř 900 tisíc korun. Až se muzeum 1. dubna otevře veřejnosti, návštěvníci spatří oltář po 52 letech konečně v téměř kompletním stavu.

21.3.2017

Skončila udržitelnost některých projektů s dotací EU

Chrudim – Třem velkým chrudimským projektům dotovaným z evropských peněz skončila takzvaná udržitelnost. To je doba, po kterou musí příjemce dotace zachovat investiční projekt v nezměněném stavu. V roce 2015 skončila udržitelnost projektu cyklostezky do Medlešic, v loňském roce potom projektů rekonstrukce Klášterních zahrad se Zlatou stezkou a Rekreačních lesů Podhůra.

21.3.2017

Kniha Osud jménem Ležáky byla nominována na cenu Magnesia Litera

Chrudimsko – Loni v létě vyšla kniha Osud jménem Ležáky autorky Jarmily Doležalové. Publikace se nyní zařadila k titulům nominovaným na literární cenu Magnesia Litera.

20.3.2017

Chrudim v Zápech uhrála bod

Zápy – Chrudimští hráči toužili prolomit zakletí hřiště v Teletník Aréně v Zápech, kde ještě nikdy nezvítězili. Bohužel se jim to nepodařilo ani na pátý pokus. I když domácímu celku byli více než vyrovnaným protivníkem.

20.3.2017

V Chrudimi po letech vyrostou rodinné domky

Chrudim – Chrudimskou místní část Markovice na začátku března obsadily první těžké stroje. Poblíž hřiště město připravuje stavební pozemky, na kterých vyrostou nové rodinné domy. Městskou kasu to bude stát bezmála 11 milionů korun.

19.3.2017

Stromy už jsou pryč, památník za divadlem letos čeká stěhování

Chrudim – Za Divadlem Karla Pippicha zmizely tři vysoké jehličnany. Ustoupily úpravám prostranství. Nejviditelnější z nich bude stěhování pomníku Stalingrad – Dukla – Chrudim. Zmizí i chodníčky a podesta. Zbude jen trávník.

18.3.2017

Keltové slaví jarní rovnodennost

Nasavrky – Nasavrčtí Bójové budou dnes od desíti do šestnácti hodin odpoledne v keltském archeoparku kousíček za městem vítat jaro a oslavovat jarní rovnodennost.

18.3.2017

V Hlinsku uloží hnízda na tříděný odpad pod zem

Hlinsko – Hlinečtí zastupitelé schválili plán odpadového hospodářství. Pro obyvatele města to znamená, že se zvýší počet sběrných míst na tříděný odpad, a to o dvanáct nových stanovišť. V současné chvíli jich je zde rozmístěno 44.

17.3.2017

Postavit hnízdo je pro havraní pár skoro sisyfovská práce

Chrudim – V Chrudimi shazují některá havraní hnízda. Radnice využívá končícího předjaří, musí to totiž stihnout dřív, než ptáci zahnízdí.

17.3.2017

I přes zákaz si šmejdi našli cestu k lidem

Chrudimsko – Ve většině obcí už dávno platí zákaz podomního a obchůzkového prodeje. To ale neznamená, že se u vašich dveří neobjeví nějaký drzoun.

17.3.2017

Vzpomínka na slavného architekta

Chrudim – Spolek absolventů a přátel chrudimské zemědělské školy zítra pořádá přednášku a besedu na téma „Život a dílo zahradního architekta Josefa Vaňka".

16.3.2017

Nevyužívané hřiště v Hlinsku nahradí moderní skatepark

Hlinsko – Hlinečtí zastupitelé schválili na posledním zasedání několik změn v územním plánu města. Díky tomu rozšířili možnosti využití objektu bývalé ETY a také posvětili výstavbu nového skateparku.

16.3.2017

Chrudimští pomáhají seniorům nejen s cestami k lékaři

Chrudim – Spolehnout se při cestě k lékaři výhradně na vlastní síly, to může být pro mnohé špatně pohyblivé seniory až nepřekonatelný problém. S jeho řešením pomáhá v některých městech senior taxi, což je soukromá přepravní služba částečně dotovaná tamějšími radnicemi. Senioři si tak mohou třeba za pouhou „dvacku" dojet i na nákup.

16.3.2017

Čtenářská amnestie skončí v sobotu

Chrudim – Březen je už dlouhou řadu let měsícem knihy a Městská knihovna Chrudim to v tomto týdnu připomíná i některým svým zapomnětlivějším čtenářům. Ti totiž mohou využít čtenářskou amnestii a bez povinnosti uhradit sankční poplatek vrátit dosud nevrácené výpůjčky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies