VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

dnes 11:30

Památka pilota RAF už nevybledne, Chrudimští mu odhalili pamětní desku

Chrudim – Rachot motoru stíhacího letounu Spitfire, který dvakrát zakroužil nad Chrudimí, doprovodil v sobotu dopoledne odhalení pamětní desky chrudimskému rodákovi a válečnému hrdinovi Jaroslavu Kudláčkovi. Ten se během druhé světové války stal pilotem Royal Air Force (RAF) a s bombardérem provedl řadu bojových letů.

včera 02:28

Jiří Kajínek nazul kopačky a hrál fotbal za rodné Prachovice

Třemošnice – Páteční přátelské utkání prachovických fotbalistů s třemošnickým týmem recesistů vzbudilo rozruch. Proč? V prachovickém dresu nastoupil na stadion asi nejznámější rodák této obce – Jiří Kajínek.

18.8.2017

Nejvíc se půjčují knihy pro děti

Třemošnice – V kterém ročním období si lidé nejvíce půjčují knihy? Jaké žánry jsou oblíbené, a naopak co se stane, když nějaký opozdilec knížky vrací pozdě? Na tyto otázky nám odpovídala pracovnice knihovny a informačního centra v Třemošnici Pavla Alvarezová.

18.8.2017

Mlékařem se zatím chce stát šest dětí, stav není konečný

Hlinsko – Do města, které se dříve pyšnilo množstvím budoucích kožešníků, strojníků, traktoristů nebo obráběčů kovů, se vrací po letech učňovské školství. Nový obor „výrobce potravin – mlékař“, začne v září studovat prozatím šest dětí. 

17.8.2017

Letní kino ustoupilo počasí i stížnostem

Chrudimsko, Pardubicko – „Počasí stojí za prd,“ stýskají si někteří provozovatelé letních kin i oslovení diváci. Ostatně, jsou to právě atmosferické jevy, které mají poslední slovo, zda se bude promítat, či nikoli. A větru ani dešti se porušit nedá.

17.8.2017

Hasiči budou soutěžit pod noční oblohou na Seči i v Kladně

Seč, Kladno – Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje, územní odbor Chrudim pořádá v pátek od 20 hodin u sečské požární stanice již XX. ročník této soutěže. Závod se koná u příležitosti 21. výročí otevření stanice. Mezi sebou si to „rozdají“ družstva dobrovolných hasičů nejen z Pardubického kraje.

17.8.2017

Pořadatelé zvou na traktoriádu

Žďárec u Seče – V sobotu se ve Žďárci u Seče v areálu za kulturním domem uskuteční 4. ročník traktoriády Železnohorský traktor 201. Registrace traktoristů začne od 12 hodin.

15.8.2017

Cyklistický závod uzavře centrum Chrudimi

Chrudim – V sobotu 19. srpna projede Chrudimí 21. ročník cyklistického závodu Kolo pro život – Manitou Železné hory České spořitelny. Přihlášená už je téměř tisícovka jezdců. Atraktivní podívaná, zejména hromadný sjezd Širokých schodů hned na začátku závodu, však znamená také další dopravní uzavírky pro motoristy.

15.8.2017

Informační centra bojují. Vede Hlinsko

Pardubický kraj – Turistická informační centra (TIC) sbírají hlasy při soutěži popularity, kterou pořádá Asociace turistických informačních center České republiky. V Pardubickém kraji je stav téměř nerozhodný pro Hlinsko a Litomyšl, hodně vzadu zůstávají Pardubice i Chrudim.

14.8.2017

Výstava na hradě byla předčasně ukončena. Kdo tedy koho rušil?

Luže – Pořádnou rozmíškou skončila předčasně výstava AN & an, která představovala obrazy významné lužské kulturní osobnosti Aleše Němečka a fotografie jeho syna Aleše. Autor výstavy Aleš Němeček ml. a město Luže, jako vlastník hradu Košumberku, měli odlišnou představu o expozici.

14.8.2017

Letní kino se vrátilo do parku

Heřmanův Městec – Po bezmála 25 letech se znovu promítalo v areálu bývalého letního kina v heřmanoměsteckém zámeckém parku. Během uplynulého víkendu sem na dvě představení zavítalo putovní letní kino.

14.8.2017

Myší díra zůstane zavřená do konce prázdnin

Chrudim – Turisté i místní budou muset až do konce prázdnin oželet zkratku vedoucí pod městskými hradbami do Štěpánkovy ulice, potažmo na Resselovo náměstí. Město v průchodu zvaném Myší díra mění zemní svítidla a bylo nucené jej uzavřít.

14.8.2017

V Úherčicích se utkalo třicet sekáčů trávy

Úherčice - Téměř třicítka sekáčů se pustila v sobotu 12. srpna odpoledne do kosení vzrostlé trávy v místní části obce Úherčice, kde se říká Na obíckách.

14.8.2017

Ušlechtilé kočky sbližují chovatele z celého světa

Chrudimsko – V televizi obdivujeme krásného dlouhosrstého kocoura v reklamě na jednu banku. Ušlechtilé zvíře s lenivým pohledem můžeme mít doma v podobě různých ras. Poradit nám mohou členové Sdružení chovatelů koček, které působí i na Chrudimsku při Českém svazu chovatelů. Po nějaké době stagnace chystají v Pardubicích mezinárodní výstavu koček – Memoriál Dagmar Winklerové.

12.8.2017

Z části hřiště vznikne parkoviště

Proseč – Část bývalého hřiště u sokolovny se promění na parkovací plochu pro návštěvníky, sportovce a občany, kteří jezdí do místního zdravotního střediska. 

11.8.2017

Plachého psa strážníci nechytili

Chrudim – Ve čtvrtek krátce po poledni obdržela městská policie telefonické oznámení, že u železniční trati v ulici V Hliníkách se druhým dnem pohybuje volně pobíhající pes – pudl bílé barvy.

11.8.2017

Marihuana přijde řidiče draho

Heřmanův Městec – Strážníci městské policie v Heřmanově Městci si při hlídce na území města povšimli v ulici 5. května černého vozidla audi, o jejímž řidiči věděli, že je uživatelem omamných látek.

10.8.2017

Pouť vynesla přes tři čtvrtě milionu korun

Chrudim – Majitelům pouťových atrakcí i mnohým stánkařům se ode dneška nabízí možnost dalšího výdělku při tradiční pouti v Ronově nad Doubravou, avšak radnice v Chrudimi už může bilancovat. A počítat přitom i statisíce korun, jež městu vynesly poplatky za zábor veřejných prostranství. 

10.8.2017

Slatiňanská petice nezabrala

Slatiňany – Místním lidem nepomohla ani petice za zachování tamější pobočky České spořitelny, která se v jejich městě nedávno uskutečnila. 

10.8.2017

Voda v přehradě nepřeje koupání

Seč – Poslední rozbory vody zveřejněné hygieniky ukazují, že voda v Sečské přehradě nyní neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko. 

10.8.2017

Kdo se letos stane Úherčickým sekáčem?

Úherčice – Obec pořádá již 3. ročník soutěže v tradičním kosení louky Úherčický sekáč. Akce se uskuteční v sobotu od 16 hodin.

10.8.2017

Poděkování patří dobrovolníkům

Chrudim – Stejně jako v letech minulých byla letošní Salvátorská pouť po zdravotnické stránce zajišťována dobrovolníky Českého červeného kříže, v jejich volném čase, bez nároků na jakoukoliv odměnu.

10.8.2017

Trpaslík se vrátil, ale v jiné podobě

Hlinsko - Dřevěný trpaslík, který byl z areálu hlineckého Betléma ukraden 22. července, je zpátky. 

9.8.2017

Chrudimský sběrný dvůr přestává stačit

Chrudim – Strávili jsme včera nějaký čas v chrudimském sběrném dvoře.

9.8.2017

Sociální šatník potřebuje doplnit, každý může pomoci

Chrudim – Oblastní spolek Českého červeného kříže (ČČK) rozdává potřebným lidem oblečení ze sociálního šatníku ve svém sídle, které je v chrudimském Městském parku. Některé věci, které by ještě našly využití, ale citelně chybí.

8.8.2017

Řeka v Chrudimi kypí zelení, bujná zeleň přitahuje hmyz

Chrudim – Řeka Chrudimka se v samotné Chrudimi letos zelená zase o něco víc, než tomu bylo v předchozích letech. V centru města jsou porostlé hlavně nánosy zeminy usazené pod stěnami říční regulace, avšak pod Letním stadionem se zeleň prodrala až do středu koryta. 

7.8.2017

Kostel v Lažanech dostává novou šanci

Skuteč, Lažany – S finanční podporou Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a města Skuteč letos pokračuje rekonstrukce kostela svatého Václava v Lažanech. Například v rozpočtu Pardubického kraje je na kostel v letošním roce pamatováno částkou 100 tisíc korun. 

7.8.2017

Pouť skončila, centrum bylo ráno čisté

Chrudim – Závěr minulého týdne v Chrudimi patřil Salvátorské pouti, ale včera ráno už bylo Resselovo náměstí vyklizené a čisté. 

7.8.2017

Bezstarostné léto? Kdepak, v lese číhají nástrahy, kam se podíváš

Pardubický kraj – Léto patří snílkům a můžeš jen v tílku ven jít, zpívá se v písničce. Skutečnost je jiná – nebezpečí pro člověka číhají v lese, na loukách i ve vodě.

7.8.2017

Králíci hynou, avšak málokdo to ohlásí

Pardubický kraj – Desítky králíků pošly vinou králičího moru, který už týdny trápí jejich chovatele. Nemoc udeří náhle a stává se, že jsou králikárny ze dne na den prázdné. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení