VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vrchnostenský zásah shora: zánik licence

Chrudim - V plném znění zveřejňujeme prohlášení Eduarda Beránka, někdejšího předsedy zrušeného chrudimského sdružení ODS. Mezititulky v materiálu doplnila redakce.

30.5.2008 3
SDÍLEJ:

Eduard Beránek.Foto: Karel Dvořák

Byv několik měsíců v tomto listě kontinuálně podrobován slovem i obrazem potupě, nechtěl jsem marnotratně pomáhat svým odpůrcům nafukovat maloměstskou tiskovou bublinu, v níž mne její iniciátoři podivuhodně démonizovali a účelově stavěli do ostré konfrontace s ubohým starostou města.
Údajný spor byl dovedně uměle vytvořen, vyhýbal jsem se účasti v něm, neboť jsem zvážil, že je to nevkusné a nedůstojné. Pohrdavé mlčení je nadto mnohdy působivější než vzteklá verbální odpověď.

Odmítám roli zloducha

Dovoluji si však nyní využít nabídky královéhradeckého šéfredaktora, abych se k věci přece jen stručně vyjádřil.

S úsměvem odmítám roli zloducha, který měl podíl na neslavném volebním výsledku chrudimského představitele obce ve stranických krajských primárkách, čímž zároveň byly prý Chrudimi způsobeny milionové finanční ztráty.

S kajícností přiznávám oprávněné obavy z komunikace proložené hysterickou manipulací, zastrašováním, výhrůžkami a ironickými urážkami, jichž se někteří vlivní chrudimští straničtí činitelé nestydí použít.

Je to velice hanebné zacházení s fakty

S ostrým důrazem se ohrazuji proti nařčení o prapodivném výběru členských příspěvků, které může navozovat dojem o jakýchsi finančních machinacích. Autoři této vědomé a ničím nepodložené lži hanebně zacházejí s fakty i se čtenářstvem.

S nadějí se nyní v záležitosti možného třeba jen náznaku střetu zájmu komunálních politiků fungujících v dozorčích radách firem, v nichž město nemá majetkový podíl, obrátím na samosprávné orgány obce. Připomínám, že tato záležitost je v souladu s programovým prohlášením místní rady, že komunální volební program ODS se o členství svých zastupitelů v dozorčích radách nikde nezmiňuje a že smyslem výzvy k opuštění těchto funkcí je také vůle dopřát představitelům města více času pro práci ku prospěchu obce.

Soucítím s lidskou ubohostí těch, kteří vůči mně podnítili gradující seriálovou tiskovou kampaň, domnívám se, že rozumím jejich snaze po odstranění nepohodlných, touze po dominanci a centralizaci vlivu a moci. Zároveň přiznávám, že řada mých metod vnitrostranické činnosti mohla být v této atmosféře málo efektivní až neúčinná, přesto však tento styl přinášel v komunálních volbách opakovaně úspěch.

Nejsem překvapen, že v situaci, kdy některé výrazné postavy místního sdružení vedly k tažení proti jeho předsedovi i proti většině členů místní rady, došlo k vrchnostenskému zásahu shora a chrudimské místní sdružení zaniklo. Během mého působení v čele této organizace se podařilo aktivizovat členskou základnu pravidelnými kvartálními sněmy, přivést do ODS řadu mladých lidí, oživit činnost pokladníka, uvést v chod webové stránky místního sdružení, přijmout programové prohlášení místní rady, vyzvat radu města ke zveřejnění svého programového prohlášení, kontrolovat plnění volebního programu.

Spousta věcí se bohužel nepovedla, snad nejvíce lituji toho, že se mi nepodařilo zabránit úzké vazbě Chrudimské volby na čelné radniční představitele ODS.

Přeji představitelům nového vedení místního sdružení, jež vzniklo bleskově v průběhu dvou víkendových dnů a bez přizvání části členů chrudimského zastupitelského klubu ODS, aby měli velkou podporu a důvěru nejen uvnitř strany, ale zejména u chrudimských občanů – voličů.

Eduard Beránek

Místo události:
30.5.2008 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi.
8

Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi

Robota pohání program s celou škálou cviků. Vláček se ovládá pohybem ruky.

Pacientům pomáhá se cvičením robot. Chybí mu ale jméno

Celostátně hledané děti našli strážníci

Chrudim – Ve čtvrtek po půl osmé ráno zdrželi strážníci v ulici Na Rozhledně chlapce a dívku, kteří zde podle oznamovatele rámusili. Jak se ukázalo, byli to chovanci Dětského domova se školou Chrudim (DDŠ), momentálně na útěku. Hlídka je předala policistům.

Lidé nechtějí přijít o nádherný výhled

Chrudim – Někteří lidé z domů č.p. 1292-4 na chrudimském sídlišti Větrník odmítají radnicí chystanou dílčí změnu regulačního plánu města, která se má dotknout pásu pozemků pod okny jejich bytů. Nechtějí přijít o nádherný výhled na chrudimské panoráma.

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Třemošnice - Ve středu večer odstartoval jeden z dvojzávodu o pohár města Třemošnice. Letošní krosový běh byl již devatenáctým v pořadí a nenechaly si ho ujít na dvě desítky běžců. 

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies