VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

12.2.2017

Klientům domova bankomat nepomůže

Slatiňany – Město Slatiňany neuspělo u vedení České spořitelny s žádostí o zachování kamenné pobočky tohoto peněžního ústavu. Ve městě bude od 1. dubna jen spořitelní bankomat.

12.2.2017

Lékaři stůňou, chrudimská nemocnice odkládá některé operace

Chrudim – Chrudimská nemocnice musí do odvolání omezit operační program a odkládá objednané operační zákroky. Důvodem k tomuto dočasnému opatření je současná chřipková epidemie, která zasáhla i zdravotnický personál Chrudimské nemocnice.

12.2.2017

Dvakačovický pastor Ehmig se stal rytířem

Dvakačovice – Evangelický farář Duchoslav Ehmig z Dvakačovic na Chrudimsku byl ve Vídni uveden do rytířského Řádu sv. Jiří Domu Habsbursko – Lothrinského a stal se rytířem a členem duchovní rady této úctyhodné instituce.

11.2.2017

Odborníci naskenují přes 3000 negativů na skleněných destičkách a zveřejní je

Slatiňany – Depozitáře slatiňanského zámku ukrývají nejrůznější poklady. Patří mezi ně i obsáhlá sbírka více než 3000 skleněných negativů pořízených na přelomu 19. a 20. století.

11.2.2017

Nemocnice povolily návštěvy. Chřipka je na ústupu

Pardubice – Nemocnice v kraji se opět otevřely návštěvám.

10.2.2017

Velvyslankyně plánuje u výsadkářů seskok padákem

Chrudim – Britská velvyslankyně Jan Thompsonová včera navštívila 43. výsadkový prapor v Chrudimi, kde přihlížela výsadkovému výcviku a ukázce seskoku s padákem z bojové výšky 300 metrů.

10.2.2017

Kraj proti těžbě nic nemá, lidé ale její pokračování odmítají

Pardubice, Prosetín – Krajský úřad Pardubického kraje podpořil firmu Skanska v jejím záměru na dotěžení zásob v kamenolomu Zárubka. Podle závěrů posudku o vlivu na životní prostředí by se tak v lomu mezi Prosetínem, Leštinkou a Vrbatovým Kostelcem mohl kámen dobývat dalších dvacet let.

9.2.2017

Učitel Pavel Novák z Kameniček se stal v Pardubickém kraji Zlatým Ámosem

Kameničky – Sympaťák, sportovec tělem a duší, skvělý učitel. Pavel Novák z MŠ a ZŠ Kameničky se stal vítězem krajského kola ankety Zlatý Ámos.

9.2.2017

Obec se dočká rozhlasu i sirén

Krouna – S přispěním dotací získaných na realizaci protipovodňových opatření bude ve všech místních částech obce Krouna instalován i bezdrátový rozhlas. V místních částech Rychnov, Oldřiš a Čachnov se rovněž objeví elektronické sirény, na řece Krounce přibude hladinoměr a vytvořen bude také digitální povodňový plán pro Krounu a její místní části.

9.2.2017

Hřebeček Lojzík vyrazil na první procházku

Slatiňany - Nádvořím slatiňanského hřebčínu včera odpoledne poprvé zaklapala kopýtka malého hříběte. To na procházku vyrazil první koník narozený v Národním hřebčínu Kladruby nad Labem v letošním roce.

9.2.2017

Ptačí chřipka: Ne každý mrtvý pták je skutečně mrtvý

Pardubický kraj - Občané hlásí mrtvé ptáky. Strážníci kvůli telefonátům chodí i budit labutě.

8.2.2017

Na novinové stánky se vrací Týdeník Chrudimsko

Zprávy a zajímavosti najdete na 32 barevných stranách už 14. února.

8.2.2017

Žáci poznávali atraktivní profese

Třemošnice – Plné čtyři roky trvalo, než TECHNOhrátky Pardubického kraje znovu zamířily do Třemošnice. A shledání se základnou budoucích strojařů a truhlářů bylo opravdu stylové. Akci ve zdejší Střední odborné škole a Středním odborném učilišti technickém si včera nenechalo ujít 140 žáků z deseti základních škol z celého regionu.

8.2.2017

Běžkaři si užívají na zamrzlé přehradě

Seč – Díky mrazům a sněžení mohou na Sečské přehradě lyžaři na běžkách dojet až k ostrůvku uprostřed nádrže. Živo bývá na ledové ploše zvláště o víkendu. Dokud bylo méně sněhu, chodívali sem i bruslaři. Dostatečně zamrzlá bývá nádrž jen málokterý rok, proto si mnozí lyžaři chtějí vyzkoušet nevšední projížďku i ve všední den.

8.2.2017

Jak dál v Chrudimi? Své si může říci každý

Chrudim – Propojení státních silnic I/17 a I/37, omezení rychlosti v ulici Na Ostrově, oživení centra města během léta nebo zajištění dodávek vody pro Chrudimáky bez vlivu zahraničního partnera. To jsou příklady problémů, jež Chrudimští vloni označili ve svém městě za nejpalčivější.

8.2.2017

Běžkaři dostali další bílou stopu

Trhová Kamenice – Pro milovníky bílé stopy je v premiéře upravena i nová běžkařská trasa, která vede od rozhledny Zubří na Polom a dále na Křemenici, Barovice, Vestec a Údavy.

8.2.2017

Vznikla nová turistická oblast Chrudimsko - Hlinecko

Chrudimsko – Nově založená turistická oblast Chrudimsko-Hlinecko bude podporovat rozvoj cestovního ruchu.

7.2.2017

Proseč má už čtvrtou kulturní památku

Proseč – Město Proseč má novou kulturní památku. Po roubeném domku na náměstí, sousoší Nejsvětější Trojice na náměstí a staré evangelické škole se čtvrtou kulturní památkou stal Evangelický kostel pocházející z 30. let 19. století.

7.2.2017

Přihlašování projektů na rozvoj Chrudimi končí v pátek

Chrudim – Město Chrudim podpoří pěti tisíci korunami projekt vybrané neziskové organizace zaměřený na rozvoj města v oblastech kultury, sportu, volnočasových aktivit nebo ochrany životního prostředí.

7.2.2017

O žáky z třemošnické „strojárny“ mají firmy zájem

Třemošnice – „Mají-li TECHNOhrátky motivovat žáky základních škol především k volbě technických a odborných profesí, tak v Třemošnici to bude platit dvojnásob," říká Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhrátky, které se dnes konají na SOŠ a SOU technického Třemošnice, a pokračuje: „Vyučuje se zde deset charakteristických oborů právě tohoto zaměření – čtyři maturitní a šest učebních."

6.2.2017

Táborníci strávili víkend na Lichnici

Třemošnice, Lichnice – Během uplynulého víkendu se na zřícenině hradu Lichnice uskutečnil 44. ročník Zimního táboření na Lichnici.

6.2.2017

Chrudimští sází na zahraniční spolupráci

Chrudim – Město Chrudim rozšiřuje plány své Komise zahraničních vztahů. Umožňuje to nabídka dalších a dalších subjektů, které jsou připraveny s městem a komisí na zahraničních aktivitách spolupracovat.

6.2.2017

Opravy kanalizace jsou na spadnutí

Chrudim – Aktuálně se připravuje výběrové řízení na zhotovitele stavby rekonstrukce kanalizace uložené v silnici I/17 v chrudimské ulici Obce Ležáků a na Palackého třídě.

6.2.2017

Díra v ledu se změnila v bazén

Seč – V létě je Sečská přehrada vyhledávaným místem milovníků turistiky, kempování a koupání, ale tuto zimu na ni mnozí vyrazili na procházku po zamrzlé hladině. Jen málokdo z výletníků přitom zřejmě pomyslel právě na koupání.

6.2.2017

Černá a Krásné mají po volbách

Pardubicko - Obce nyní čekají na ustavující zasedání nových zastupitelstev.

5.2.2017

Hodiny jsou stále hlavně pro ostudu

Chrudim – Sloupové otočné hodiny na chrudimském Masarykově náměstí (na snímku) se neotáčejí a čas ukazují jen na třech ze svých čtyř bočních obvodových ploch. Ta čtvrtá je nečitelná a vypadá, jako by ji kdosi neuměle začernil.

5.2.2017

Lednová údržba silnic stála v kraji přes 40 milionů

Chrudimsko – Lednová údržba silnic v Pardubickém kraji bude stát přibližně dvakrát tolik než loni ve stejnou dobu. Silničáři odhadují náklady na více než 40 milionů korun, účet ale ještě není konečný a může dosáhnout až 50 milionů korun. Cestářům již docházejí zásoby směsí a musejí je dokoupit.

5.2.2017

Výletníci v Kaňkových horách se nemusejí držet určených cest

Třemošnicko – Divokou přírodu v romantických skalnatých roklích kolem zříceniny hradu Lichnice od poloviny ledna chrání nově vyhlášená národní přírodní rezervace Lichnice. Důvodem pro nové vyhlášení byla nutnost vyčlenit z chráněného území areál firmy Kovolis Hedvikov, silnici ze Seče na Třemošnici a nadzemní vedení elektřiny mimo plochu rezervace.

4.2.2017

Lidé v Krásném zvolí zastupitele

Krásné – V obci Krásné se dnes opakují komunální volby. Je to důsledek dlouhodobých neshod. Vloni v Krásném rezignovali tři ze sedmi tamějších zastupitelů a náhradníci nechtěli obsadit uvolněná místa.

4.2.2017

Střílejte divočáky, žádají lidé v Chrasti. Prý to není nutné

Chrast – Před několika dny po útoku divočáka uhynul pes Tobiáš, v Chrasti to rozpoutalo velkou diskuzi o přemnožených prasatech, jejichž počet by měli podle místních myslivci regulovat. Lidé po zhlédnutí videa, na kterém utíká prase před psem mezi obytnými domy, mají strach, aby nedošlo také k napadení člověka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies