VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

31.3.2017

Vodáci zítra odemknou Doubravu

Ronov nad Doubravou – Na vodáky zítra čeká 26. odemykání Doubravy, spojené v období mezi 10. až 15. hodinou se sjezdem řeky v úseku od Pařížova do Ronova nad Doubravou. 

30.3.2017

Stromy čelily útokům vandalů

Chrast, Chrudim – V posledních dnech se na Chrudimsku objevily hned dva případy poškozování stromů vandaly. V chrasteckém stromořadí Velká lipka kdosi ořezal kůru z částí kmenů dvou mladých lip a na chrudimském sídlišti Rozhledna zase jakýsi vandal navrtal otvory do dolní části kmenů ve skupině tamějších bříz.

30.3.2017

BoniPueri představí To nejlepší z klasiky

Skuteč – V neděli 2. dubna zazní na festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč To nejlepší z klasiky. Poprvé se zde představí chlapecký sbor BoniPueri s britskou sopranistkou Christinou Johnston, které bude doprovázet orchestr Komorní filharmonie Pardubice s dirigentem Markem Štilcem.

30.3.2017

Ošklivý soused zámku změní podobu. Město vypíše soutěž

Slatiňany – Vedení slatiňanské radnice připravuje architektonickou soutěž na úpravy bývalého Kabeláčova mlýna, pozdější provozovnu textilního podniku Modela. Objekt je od devadesátých let prázdný.

30.3.2017

Ležáky zítra zahájí turistickou sezónu

Ležáky – Zahájení návštěvnické sezóny na pietním území NKP Ležáky se uskuteční zítra od půl čtvrté odpoledne. Bohatý doprovodný program, který je pro návštěvníky připraven, bude tradičně v režii dětí. 

29.3.2017

Cestující si stěžují na bezohledné kuřáky

Chrudim – Někteří cestující v Chrudimi si nic nedělají ze zákazu kouření na autobusových zastávkách a při čekání na spoj na místním autobusovém nádraží dál vesele potahují ze svých cigaret. Nejen, že tím obtěžují ostatní, ale zčernalými cigaretovými vajgly pak hyzdí také okolí laviček na chodníku podél nástupišť.

29.3.2017

Sportovcům by se měla nákaza vyhnout

Seč – Žádná vážnější zdravotní rizika by neměla hrozit českým sportovcům příští rok v průběhu zimních olympijských her v Pchjongčchangu. Shodli se na tom čeští lékaři na sympoziu na Seči. Pro členy výpravy vydají doporučení na očkování proti chřipce a meningitidě.

28.3.2017

V ulicích se rozpadají odstavené autovraky

Chrudim – Na chrudimských ulicích a parkovištích se teď porůznu rozpadá celkem jedenáct odstavených autovraků. Jejich děravými karosériemi prokvétá rez a kolem zteřelých a splasklých pneumatik se jim kupí hromádky listí, štěrku a dalšího pouličního nepořádku. Město se hodlá autovraků zbavit, avšak nepůjde to ze dne na den.

28.3.2017

Kraj podporuje budoucí mlékaře

Hlinsko – Pardubický kraj zařadil nový učební obor „Výrobce potravin-mlékař" mezi podporované.

28.3.2017

Starostové se bojí, že EET zničí společenský život na vesnicích

Vysočina – Evidovat, či neevidovat? Ministr financí Andrej Babiš včera odpoledne navštívil obec Vysočina, aby zde se starosty a zástupci spolků z regionu diskutoval nad problémem, zda mají spolky evidovat své tržby elektronicky. Andrej Babiš sice zamítl myšlenku vyjmout spolky z povinnosti EET, přesto účastníci odjížděli relativně spokojení.

28.3.2017

Ski centra v kraji chystají novinky

Pardubický kraj – Skicentra v Pardubickém kraji už mají plány na vylepšení svých areálů pro další sezonu. Chystají i novinky na léto. Letošní lyžařská sezona se jim vydařila.

28.3.2017

Město dělilo dotaci na opravy památek

Chrudim – Zastupitelstvo města Chrudim rozhodlo o rozdělení státního příspěvku, který je městu poskytován z Programu regenerace městských památkových zón a městských památkových rezervací.

27.3.2017

Tlampače veřejného rozhlasu pomalu nahradí telefony

Seč – Vedení Seče zavádí nový systém informování obyvatel, a to pomocí Mobilního rozhlasu. První zprávy by se mohly touto cestou šířit už od pondělí 3. dubna.

27.3.2017

Pracovníci z Pasíček prosí: Nesahejte na mláďata zajíců, pokud nejsou zraněná

Chrudimsko – Jaro se definitivně zabydlelo v krajině a zvířata začínají vyvádět první mladé. Platí to například o zajících polních, jenže ne každý na první pohled bezbranný ušák nutně potřebuje lidskou pomoc. Do Záchranná stanice a ekocentra Pasíčka se už dva zajíčci takto dostali. Pracovníci však upozorňují, že to ve většině případů není vůbec nutné.

25.3.2017

V příkopech u Slatiňan číhá nebezpečí

Slatiňany – Neznámý nepořádník vysypává v posledních dnech do silničních příkopů v okolí Slatiňan rozlámané a zčásti rozdrcené eternitové tašky. Ohrožuje tak životní prostředí, neboť eternit patří kvůli obsahu azbestových vláken mezi nebezpečné odpady.

24.3.2017

Dočkají se v Seči konečně záchranné stanice?

Seč – Pardubický kraj zvažuje, že by v Seči na Chrudimsku mohla vzniknout nová výjezdová stanice zdravotnické záchranné služby. „Mohla by stát v blízkosti stanice profesionálních hasičů," uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

23.3.2017

Hlídka zadržela muže, který si chtěl vzít život

Heřmanův Městec – V úterý přijala Městská policie Heřmanův Městec telefonické oznámení od ženy, že její syn jí před chvílí doma oznámil, že si bere prodlužovací kabel a odchází do lesíku k benzinové čerpací stanici vzít si život.

23.3.2017

Lípa z Lipky se Evropě líbila

Lipka, Horní Bradlo – Lípu malolistou z Lipky u Horního Bradla vyneslo internetové hlasování v soutěži o titul Evropský strom roku 2017 až na třetí místo.

23.3.2017

Školní jídelnou voněl hejk s paprikovou omáčkou

Chrudim – Před jídelnou Základní školy Dr. Peška v Chrudimi včera vlála norská vlajka. V rámci projektu na rozšíření světové kuchyně do školních jídelen se zde podávalo norské menu.

23.3.2017

Chrudim připravuje Národní zahájení Dnů evropského dědictví 2017

Chrudim – Město Chrudim vyhrálo ve výběrovém řízení Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska spolupořadatelství Národního zahájení Dnů evropského dědictví 2017.

23.3.2017

Bude co pít, ale zima moc vody nepřinesla

Chrudim – Vodárenská společnost (VS) Chrudim má k dispozici 15 různě vydatných zdrojů pitné vody, které jsou v průměru využívány jen asi ze 30 procent své kapacity. Podle Petra Kavalíra, technického náměstka VS Chrudim, je tu tedy zdánlivě velká rezerva. „V posledních obdobích ale zažíváme sucho, které přetrvává. Zima se nám mohla zdát dlouhá, avšak srážkovou ztrátu z předchozího období nedoplnila," upozornil odborník.

22.3.2017

„Kde je padesátka, jezdí osmdesát,“ stěžují si občané

Pardubicko – Na kterých místech by občané rádi viděli policisty s radarem? Možná to zjistíte na vlastní kůži v dubnu, kdy se v lokalitách vybraných veřejností bude skutečně měřit rychlost.

22.3.2017

Vodaři se setkali se starosty

Chrudim – Dnes je světový Den vody. Společnosti VaK Chrudim a Vodárenská společnost Chrudim při této příležitosti uspořádaly setkání se zástupci samospráv měst a obcí, při němž je seznámily se svou činností, s novinkami v provozní technice, se stavem vodárenské infrastruktury i s mechanismem tvorby cen.

22.3.2017

Žebráci v Hlinsku ostrouhají, město přijalo vyhlášku

Hlinsko – Somráci a pobudové ostrouhali. Zastupitelé schválili vyhlášku, která zakazuje žebrání na území města.

21.3.2017

Restaurátoři opravili barokní oltář. Už byl v žalostném stavu

Chrudim – Muzeu barokních soch v Chrudimi už nyní dominuje velký oltář sv. Vojtěcha z Běstviny, který prošel nákladnou opravou za téměř 900 tisíc korun. Až se muzeum 1. dubna otevře veřejnosti, návštěvníci spatří oltář po 52 letech konečně v téměř kompletním stavu.

21.3.2017

Skončila udržitelnost některých projektů s dotací EU

Chrudim – Třem velkým chrudimským projektům dotovaným z evropských peněz skončila takzvaná udržitelnost. To je doba, po kterou musí příjemce dotace zachovat investiční projekt v nezměněném stavu. V roce 2015 skončila udržitelnost projektu cyklostezky do Medlešic, v loňském roce potom projektů rekonstrukce Klášterních zahrad se Zlatou stezkou a Rekreačních lesů Podhůra.

21.3.2017

Kniha Osud jménem Ležáky byla nominována na cenu Magnesia Litera

Chrudimsko – Loni v létě vyšla kniha Osud jménem Ležáky autorky Jarmily Doležalové. Publikace se nyní zařadila k titulům nominovaným na literární cenu Magnesia Litera.

20.3.2017

Chrudim v Zápech uhrála bod

Zápy – Chrudimští hráči toužili prolomit zakletí hřiště v Teletník Aréně v Zápech, kde ještě nikdy nezvítězili. Bohužel se jim to nepodařilo ani na pátý pokus. I když domácímu celku byli více než vyrovnaným protivníkem.

20.3.2017

V Chrudimi po letech vyrostou rodinné domky

Chrudim – Chrudimskou místní část Markovice na začátku března obsadily první těžké stroje. Poblíž hřiště město připravuje stavební pozemky, na kterých vyrostou nové rodinné domy. Městskou kasu to bude stát bezmála 11 milionů korun.

19.3.2017

Stromy už jsou pryč, památník za divadlem letos čeká stěhování

Chrudim – Za Divadlem Karla Pippicha zmizely tři vysoké jehličnany. Ustoupily úpravám prostranství. Nejviditelnější z nich bude stěhování pomníku Stalingrad – Dukla – Chrudim. Zmizí i chodníčky a podesta. Zbude jen trávník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies