VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

12.9.2017

Silničáři zvýší bezpečnost chodců v Čáslavské ulici. Předtím ale cestu vyfrézují

Heřmanův Městec – Řidiči projíždějí v těchto dnech Heřmanovým Městcem se budou muset na čas obrnit trpělivostí. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) se od pondělí 11. září pustilo do úpravy hlavního průtahu městem – silnice I/17.

12.9.2017

Skutečské hasiče čeká stěhování do lepšího

Skuteč – Dobrovolní hasiči ve Skutči budou na čas bez vlastní zbrojnice a musejí se uchýlit do náhradního prostoru. Už za rok se ale dočkají stěhování do nového.

12.9.2017

Chrudim a Znojmo jsou partnery

Chrudim – Jihomoravské Znojmo se stalo novým oficiálním partnerem města Chrudim. Deklaraci o partnerské spolupráci podepsali na konci minulého týdne u příležitosti Národního zahájení Dnů evropského dědictví chrudimský starosta Petr Řezníček a starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel. 

12.9.2017

Seminář o Kotlíkových dotacích se bude pořádat také v Hlinsku

Hlinsko – Pardubický kraj pro veřejnost pořádá bezplatné informační semináře, které lidem zodpoví všechny otázky, které se týkají projektu takzvaných Kotlíkových dotací – jak je získat a co pro to udělat. Jeden z nich se uskuteční také v Hlinsku, a to 12. října od 16:00 v kinosále Multifunkčního centra v Hlinsku. 

11.9.2017

Desky vyhrály ve zkoušce času, cédéčka jim nemůžou konkurovat

Chrudim – Gramodesky žijí a daří se jim čím dál tím lépe. „Analogovému charakteru zvuku, uloženého v drážkách gramodesky, se prostě žádné sterilně znějící cédéčko nevyrovná. Zvuk z gramodesky je daleko přirozenější a myslím, že rozdíl neunikne ani úplnému laikovi,“ přesvědčeně říká Petr Šantrůček, majitel bazaru na chrudimských Širokých schodech. 

11.9.2017

V rybníku uhynulo osmdesát kaprů

Zaječice – V rybníku v zaječické místní části Studená Voda z dosud nezjištěných příčin uhynulo zhruba 80 kaprů velkých od 40 do 60 centimetrů. 

10.9.2017

Chrudimští zahájili Dny evropského dědictví a oslavili konec žní ve velkém

Chrudim – Kdo o víkendu navštívil Chrudim, nevěděl, kam dřív skočit. V sobotu dopoledne byly na Resselově náměstí oficiálně zahájeny Dny evropského dědictví, které samy o sobě přinesly velice zajímavý program po celém městě a k tomu se tu navíc konaly tradiční oslavy sklizně – Chrudimské obžinky.

10.9.2017

V Bělé na oslavu narozenin obce pozvali i rodáky z celé republiky

Bělá – S úderem jedné odpoledne zazní trubky, zaduní bubny a slavnostní průvod Bělou začíná. Obec si připomíná 625 let od svého založení a u této příležitosti pořadatelé narozeninových oslav pozvali také bělské rodáky na návštěvu rodné vísky.

10.9.2017

Armádní Ještěrku si chtěl osedlat každý

Proseč - Na louce v těsném sousedství Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka se uskutečnil pátý ročník Tatínkova úžasného dne. Už zdálky bylo vidět vysoko zdviženou hasičskou plošinu, která jako vstupní brána vítala návštěvníky v areálu.

10.9.2017

Ujeté kilometry pomohly lidem s úrazem míchy

Luže – V Hamzově léčebně na Košumberku se během soboty uskutečnila benefiční akce Kilometry pro spinálku. „Spinálkou“ je tu míněno Spinální rehabilitační oddělení, které je součástí Hamzovy léčebny, má 24 lůžek a zotavují se zde pacienti po úrazu míchy.

9.9.2017

Hasiči v Lipovci zvládli výcvik bez problémů

Lipovec – V pátek odpoledne se konala v Lipovci u hasičské zbrojnice pravidelná odborná příprava členů jednotek dobrovolných hasičů . Výcvik byl zaměřen na dálkovou dopravu vody za použití přenosných požárních stříkaček.

9.9.2017

Kůže pavouků ležely na balkonu

Chrudim – Strážníci řešili ostatky exotických pavouků, které objevil majitel bytu v Sokolovské ulici pod svým balkonem. 

8.9.2017

V Sečské přehradě tonula pouze šlapadla

Seč – Spolu s letní sezónou skončila také služba vodních záchranářů na Sečské přehradě. Podle jejich předsedy Lukáše Jambora byly uplynulé měsíce co se zásahů týče relativně klidné. 

8.9.2017

Chrudim žije Národním zahájením Dnů evropského dědictví

Chrudim – Komentovanou prohlídkou města, dvěma koncerty, vernisáží výstavy Nositelé lidových tradic a dalšími několika akcemi začalo v pátek v Chrudimi Národní zahájení Dnů evropského dědictví. 

8.9.2017

Knajpa tým z Hlinska se pyšní zápisem do České knihy rekordů

Hlinsko – Knajpa tým tvořený Petrem Vítkem, Miroslavem Solničkou, Ivou Jirmáskovou a partou přátel se může pyšnit čerstvě získaným certifikátem, který dokládá zápis do České knihy rekordů. 

7.9.2017

Prvňáci budou mít tabla! První představíme ZŠ v Morašicích a Trhové Kamenici

Chrudimsko - Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

7.9.2017

Návštěvníky geoparku uctí pivem i „kohoutkovicí“

Chrudim – Během soboty se v sídle Geoparku Železné hory na Vodárenském náměstí v Chrudimi uskuteční den otevřených dveří.

7.9.2017

Zájmové činnosti by neměly převažovat nad těmi školními

Chrudim - S nástupem dětí do školy pro ně rodiče hledají vhodné zájmové kroužky. Nabídka je bohatá, ať už v domech dětí a mládeže, nebo v soukromém sektoru.

7.9.2017

Markétce pomáhá Dobrý anděl

Horka – Paní Martina z Horky na Chrudimsku je přesvědčena o tom, že bez Dobrých andělů by byla situace její rodiny zoufalá.

7.9.2017

Největší výmol? V Chrudimi

Chrudim - Řidiči i letos hlasovali v anketě o nejhorší silniční díru republiky. V Pardubickém kraji za místo s nejhoršími výtluky zvolili výjezd z kruhového objezdu na Dašické ulici v Chrudimi.

7.9.2017

Záchranná akce. Hasiči zraněnou vezli k ošetření člunem

Seč - Kilometr lesním terénem a záchrana zraněné s pomocí člunu. Hasiči záchrannou akci pojali zodpovědně.

6.9.2017

Trvalý radar má zklidnit provoz ve Václavské ulici

Chrudim – „Bydlím ve Václavské ulici v oblasti mezi nemocnicí a Presy a moc bych se přimlouvala za to, aby se tady pravidelně měřila rychlost projíždějících aut. Nejlépe snad trvale. Někteří řidiči jezdí opravdu šíleně, takže je tady dost nebezpečno. A taky je tu velký rámus, to zase hlavně od motorek. Myslím, že kdyby tu všichni jezdili pomaleji, tak by zde ubylo i toho hluku,“ říká Chrudimačka Alena Hrabalová.

6.9.2017

Skuteč nové sociální zařízení na stadionu uhradí ze svého

Skuteč – Práce na rekonstrukci sociálního zázemí zimního stadionu ve Skutči začaly. 

6.9.2017

Zloděj ukradl motorky za 140 tisíc. Policie žádá o pomoc veřejnost

Chrudim – Z řadové garáže v chrudimské lokalitě Cihelna zmizelo několik starých motocyklů. Zloděj majiteli způsobil škody a téměř 140 tisíc korun. 

5.9.2017

Čeští hasiči bojovali na hřišti v Anglii jako lvi

Chrudimsko – Dvanáct dobrovolných a profesionálních hasičů z Pardubického kraje vyrazilo do anglického Newcastlu. Jeli tam nejen na zkušenou, ale také reprezentovat Českou republiku na Mezinárodním sportovním turnaji hasičů. 

5.9.2017

Slatiňanský zámek kryje lešení, rušno je i v parku

Slatiňany – Začala rekonstrukce slatiňanského zámku a přilehlého parku. Potrvá asi dva roky a přijde na zhruba 100 milionů korun. 

5.9.2017

Zoufalé pátrání skončilo velkým překvapením

Svratouch – Pořádný poprask způsobilo zmizení dvaadvacetiletého mladíka v neděli před půl druhou ráno na chatě u Svratouchu. Skupina kamarádů tu slavila, když náhle zjistili, že jeden chybí. 

5.9.2017

Hlinecké hasičky zvítězily

Hlinsko – V 17. ročníku soutěže v požárním útoku „Memoriál Michala Denka“ v Hlinsku získal v neděli putovní pohár Michala Denka Sbor dobrovolných hasičů Výsonín s časem 21,90 s.

4.9.2017

Školy v kraji prošly přes léto významnými opravami

Chrudim – Na předškoláky i školáky včera mnohde v Pardubickém kraji čekaly opravené a vylepšené prostory. 

3.9.2017

Hasičský sbor v Kněžicích oslavil 80 let

Kněžice - Představení hasičské techniky, ukázky zásahů při požáru či nehodě, předání pamětních listů a ocenění. Tak vypadaly sobotní oslavy 80 let dobrovolného hasičského sboru Kněžice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení