VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

26.7.2017

Žampiony rostou v centru Chrudimě

Chrudim – Po bouřkách a přeháňkách z posledních týdnů zažívají houbaři v lesích žně. 

26.7.2017

Svěchyňova ulice se na čas uzavře

Chrudim – Z důvodu umístění jeřábu na komunikaci při instalaci antény na střechu domu čp. 250 v chrudimské ulici Svěchyňova bude během nadcházející soboty a neděle pro motoristy úplně uzavřená tamní silnice.

25.7.2017

Nemocnice fungují i přes nedostatek lékařů a sester

Pardubický kraj – Zdravotního personálu je v nemocnicích nedostatek. O to složitější je situace přes léto, kdy si lékaři i sestry chtějí vzít dovolenou. 

25.7.2017

V Miřeticích se připojí na novou kanalizaci

Miřetice – „Musím jet pomalu, auto se na rozbité silnici kodrcá, ale to se dá vydržet. Nová kanalizace je důležitější, než trocha nepohodlí,“ konstatuje řidič Josef Bílý, když se vyhýbá náklaďáku stojícímu uprostřed silnice v Miřeticích. 

25.7.2017

Židovské památky lákají, Luže k nim vydala turistické vizitky

Luže – Židovské památky začínají turisté vyhledávat stále častěji a nejinak je tomu i v Luži. Židovské osídlení v Luži je doloženo od druhé poloviny 16. století a podle dobových pramenů se na noc uzavíralo řetězy. 

25.7.2017

Díra v nádrži nevznikla sama od sebe

Chrudim – V pondělí krátce před osmou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, který na Tyršově náměstí zaregistroval unikající palivo ze zaparkovaného vozidla. 

25.7.2017

Památkáři oceňují nejen povedené opravy

Pardubický kraj – Národní památkový ústav (NPÚ) i letos uděluje cenu Patrimonium pro futuro. „Udělujeme ji od roku 2014 ve snaze zhodnotit a vyzdvihnout, co se v oblasti památkové péče podařilo, a ocenit ty, kteří se o úspěšné dílo přičinili,“ řekl mluvčí NPÚ Jan Cieslar. Pardubický kraj v letošním roce reprezentují dva projekty.

25.7.2017

Dvanáctsettrojka se přestěhovala ze zahrady rovnou do muzea

Kočí – Ke každému exponátu, který stojí v Hasičském muzeu Kočí, se pojí zajímavý příběh a nejinak je tomu i u nejnovějšího přírůstku. Takzvanou dvanáctsettrojku neboli oficiálně DA 12 – Škodu 1203 do expozice zdarma daroval Milan Nepovím z Morašic. 

24.7.2017

Kdo nabídne Chrudimi vánoční strom?

Chrudim – Technické služby nadále hledají strom, který ozdobí Resselovo náměstí o letošních vánočních svátcích.

24.7.2017

V lesích přibývá usychajících stromů

Chrast – Město Chrast musí nechat přednostně kácet usychající stromy, kterých na Chrastecku v posledních letech přibývá.

23.7.2017

Bohyně úrody zve na svátek Lughnasad

Nasavrky – Ke dvěma stovkám lidí přišlo v sobotu pomoci se žněmi do Archeoskanzenu v Nasavrkách. Obilí se sklízí pouze symbolicky a jde o malou část úrody z jednoho z nedalekých polí. Tvoří však pevnou součást rituálů předcházejících oslavám léta - svátku jménem Lughnasad. Ten i nasavrčtí Keltové pořádně oslaví festivalem, který se na skanzenu koná 28. a 29. července. 

22.7.2017

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Hlinsko – „Je to paráda, nádhera, úplný houbařský ráj! V životě mě dosud nic takového nepotkalo, a to už je co říct, protože chodívám do lesa běžně i několikrát v týdnu," prohlásil amatérský mykolog Jiří Laštůvka.

21.7.2017

Malá Verunka hledá zkušené pěstouny. Pomůže veřejnost?

Chrudim - Téměř sedmiletá Verunka už toho za svůj krátký život zažila opravdu hodně. A bohužel ji čeká další změna. 

21.7.2017

Špatný vzor: Rodiče žijí z dávek, jsou negramotní

Chrudim – Mladí z vyloučených lokalit to nemají snadné. Chybí jim zázemí i klasické vzorce chování. 

21.7.2017

Pitná voda má být dostupnější

Bojanov – Městys Bojanov v současné době administrativně finišuje s realizaci zdrojů pitné vody pro obce Kovářov a Hrbokov. 

21.7.2017

Na nádvoří zámku se bude promítat

Chrast – K létu patří i sledování filmů pod širým nebem. Dnes večer budou mít tuto možnost milovníci filmu v Chrasti, kteří jsou zváni na promítání filmu Kniha džunglí.

21.7.2017

Bleší trhy v rosické cihelně

Rosice – Obec zve všechny na Bleší trhy, které se konají v sobotu od 7 hodin v areálu bývalé rosické cihelny, kde se zároveň konají také pravidelné Rosické trhy. 

21.7.2017

Češi jsou ukrutně psomilní a z řad ohařů rádi vybírají

Zalažany – V revíru lužského mysliveckého sdružení Hubert Luže se konaly zkoušky vloh různých plemen ohařů. Zúčastnilo se jich 46 psů z České republiky, Slovenska, Polska a Švýcarska. Využili jsme příležitosti a požádali o rozhovor Jiřího Drábka ze Zalažan, který ohaře již 20 let chová a ještě déle je cvičí. Je také členem Klubu krátkosrstý ohař ČR, který zkoušky pořádal. 

20.7.2017

Parkování v Chrudimi uhradíte i kartou nebo mobilem

Chrudim – Řidiči v Chrudimi budou moci už brzy za parkování platit bezhotovostně. To je asi nejvýznamnější připravovaná změna, kterou pro systém parkování ve městě v tomto týdnu schválili chrudimští radní. 

20.7.2017

Kelti sklidí, co zaseli, chystají také oslavu svátku Lughnasad

Nasavrky – Lughnasadový čas je tu. Bude se slavit, křepčit, jíst a pít. Aby ale bylo možné oslavit svátek obilí, je nutné jej nejdříve sklidit a dostat pod střechu“.

20.7.2017

Ve Smrčku děti potěší Pohádkový les

Smrček – Zveme všechny malé i velké na tradiční Pohádkový les a pouťové oslavy ve Smrčku. Akce se koná v sobotu od 14.00 hodin a potrvá až do podvečerních hodin. 

20.7.2017

Kulturní dění v Bojanově pokračuje

Bojanov – Nedávným setkáním rodáků a přátel městyse kulturní dění v Bojanově zdaleka nekončí. 

20.7.2017

Rekonstrukce kanalizace způsobí nové dopravní uzavírky

Chrudim – S postupující rekonstrukcí vodovodní a kanalizační sítě v chrudimské Palackého ulici dojde v následujícím období k několika novým dopravním uzavírkám. 

19.7.2017

Pardubice hostí festival nepočítačových her

Pardubice – V pardubickém Kulturním domě Dukla ve čtvrtek začíná největší festival nepočítačových her v republice zvaný Gamecon. Až do neděle zde bude možné vyzkoušet nejrůznější aktivity od deskových her, přes vodní bitvu až po pozorování noční oblohy. 

19.7.2017

Kraj protínají desítky stezek vhodných pro bruslaře

Chrudim, Pardubický kraj - Cesty s hladkým povrchem najdou bruslaři i v krajském městě. Nejoblíbenější trasa, která se drží břehu Labe, vede sportovce z Pardubic až pod Kunětickou horu. Její délku si jezdci volí sami podle toho, v jaké části Pardubic se na stezku napojí.

19.7.2017

Domy mohou být i smrtící pastí. Hasiči radí, co proti tomu udělat

Pardubický kraj – Nejen kontroly. Hasiči také radí, jak za svými dveřmi neuhořet.

19.7.2017

Na hradě Košumberk se bude promítat

Luže, Košumberk – Na zříceninu hradu Košumberk dnes můžete přijít i za filmovým zážitkem, neboť v rámci festivalu Košumberské léto zde bude od 21.30 hodin promítnut film Masaryk. 

18.7.2017

OBRAZEM: S úsměvem se pracuje lépe

Chrudim - Léto není jen časem odpočinku, ale také obdobím nejrůznějších brigád a studentských praxí. Dokládá to i snímek, který jsme pořídili v úterý na Palackého třídě. 

18.7.2017

Dokončení chrudimského obchvatu z plánů silničářů nemizí

Chrudim – Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v přípravách na úplné dokončení chrudimského silničního obchvatu. Podle aktuální informace Bohumila Vebra, ředitele pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic ČR, je dokončena dokumentace EIA (posouzení vlivu stavby na životní prostředí), a tato dokumentace je nyní předložena k projednání. 

18.7.2017

Žáky ve školách nahradili řemeslníci

Chrudimsko – Zatímco si děti užívají volno během prázdnin, zřizovatelé škol využívají léta k nezbytným rekonstrukcím, do kterých investují milionové částky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení