VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

23.6.2017

Noční bouřka napáchala desítky škod, Kouty málem spláchla voda

Chrudimsko - Nad Chrudimskem se ve čtvrtek večer přehnala silná bouře s přívalovým deštěm, která napáchala desítky škod, a hasiči kvůli ní zažili velice rušnou noc. Na území celého kraje vyjížděli ke třiceti případům.

22.6.2017

Chrudim zvažuje přijetí až stopadesátimilionového úvěru

Chrudim - Město Chrudim by si mohlo v příštím roce nebo v roce 2019 nabrat nové úvěry v celkové výši až 150 milionů korun. Uvedlo to vedení radnice po jednání zastupitelstva, na kterém byl v tomto týdnu projednán a schválen střednědobý výhled města do roku 2021.

22.6.2017

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim - Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

21.6.2017

Hala bude stát u řeky, rozhodli chrudimští zastupitelé

Chrudim – Město potřebuje novou sportovní halu a vedení radnice má zahájit přípravy na její vybudování. Rozhodli tak v pondělí tohoto týdne svým usnesením chrudimští zastupitelé. Zároveň se shodli na tom, že nový sportovní stánek vyroste v ulici v Průhonech, v nyní nezastavěném prostoru mezi zimním stadionem a krytým plaveckým bazénem.

21.6.2017

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".

21.6.2017

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

21.6.2017

Rostou kováři i křemenáče. Ale musíte vědět, kam jít

Hlinsko – Mykolog Jiří Laštůvka „Kudláček" opět na své facebookové stránce probouzí v lidech naději i závist. Včera v okolí Hlinska nasbíral s kamarádkou Danou pět kilogramů křemenáčů. „Asi dvacet jsme jich nechali na místě, snad dorostou," připsal pod fotografii jednoho ze zaplněných košíků.

21.6.2017

Letní kino bude cestovat po Heřmanově Městci

Heřmanův Městec – Během letošní sezóny diváci nebudou muset jezdit za filmem pod širou oblohou jen na Konopáč, jak byli dosud zvyklí. Mobilní letní kino se během prázdnin zastaví na čtyřech štacích, a to i v místě, kde se už dobrých dvacet let promítačka nerozeběhla.

20.6.2017

Berounští inline hokejisté ovládli Chrudim a slaví titul!

Chrudim – Hned čtyři celky usilovaly na chrudimském zimním stadionu o titul mis-tra české nejvyšší soutěže v inline hokeji. Do finále se po tuhých semifinálových bojích probojovaly celky favorizovaného Berouna a Černošic, černého koně celé Final Four.

20.6.2017

Chrastecké muzeum omlazuje expozice a na konci prázdnin nahradí školu

Chrast – Městské muzeum Chrast pokračuje ve zvelebování svých výstavních prostorů. Jak uvádí jeho vedoucí Jitka Bohuňková, stálá expozice muzea opět omládla. Novou podobu získala místnost s osobnostmi Chrastecka.

20.6.2017

Změna podoby parkoviště neprošla

Chrudim – Před chrudimským Hotelem Bohemia má podle původního projektu vzniknout dvoupodlažní parkoviště s jedním nadzemním a jedním podzemním podlažím. 

20.6.2017

V horkém létě už myslí na Vánoce

Chrudim – V Technických službách začínají už teď, v horkém létu, myslet na Vánoce. Už tradičně totiž začínají právě nyní s hledáním stromu, který ozdobí Resselovo náměstí o letošních vánočních svátcích.

20.6.2017

Petice rodičů vyšla naplano, ředitelka školy nastupuje

Skuteč – Dlouhodobé onemocnění ředitele Základní školy Komenského ve Skutči si vyžádalo konkurz na jeho nástupce. Rozhodnutí výběrové komise ale rada města nerespektovala a funkci svěřila jinému kandidátovi. Nepomohla ani petice sepsaná nespokojenými rodiči.

20.6.2017

Donátoři na Burze filantropie rozhodnou i o podpoře pro hendikepované

Hlinsko – Letošní Burza filantropie se odehraje tuto středu od půl druhé v Multifunkčním centru Hlinsko. Své projekty zde představí pět neziskových organizací z chrudimského okresu, které je připraveno materiální nebo finanční pomocí podpořit šest donátorů z místních firem, města Chrudim a Pardubického kraje.

20.6.2017

Mateřská škola Strojařů oslavila padesátiny

Chrudim – Významné jubileum oslavila v neděli Mateřská škola Strojařů Chrudim. Od jejího založení letos uplynulo rovných 50 let. Narozeninovou oslavu začaly slavnostní fanfáry, nechyběl dort a děti na pódiu předvedly dlouhé pásmo tanečků a písniček. Nechyběla výstava starých fotografií a kronik ani bohatý doprovodný program.

19.6.2017

Celerové strašidlo láká na festival

Chrudim – Z plakátů letošního ročníku Loutkářské Chrudimi zírá na kolemjdoucí hlava prapodivné loutky. Její tvář tvoří celerová bulva s natí místo vlasů, zatímco zuby celerové příšerky nahrazuje sádrový zubařský odlitek pro výrobu rovnátek.

19.6.2017

Hrad Košumberk láká svatebčany

Luže – Zřícenina hradu Košumberk je velkým lákadlem pro svatebčany. Snoubenci si už dlouho dopředu sjednávají letní termíny. V kalendáři objednávek se rychle zaplňují víkendy.

19.6.2017

Mobilní rozhlas mají už i v Třemošnici

Třemošnice – Do seznamu měst, která nabízejí obyvatelům zprávy prostřednictvím chytrých telefonů, nově přibyla Třemošnice.

18.6.2017

Ronovští skauti oslavili osmdesátiny

Ronov nad Doubravou – Během uplynulé soboty se ve skautské klubovně v Ronově nad Doubravou oslavovalo 80.let od založení zdejšího skautského oddílu. Pro oslavu byl přichystán bohatý program, který začal v 13 hodin odpoledne a nabídl zábavu pro děti i dospělé.

17.6.2017

Barevné dny na Základní škole v Třemošnici

Třemošnice - Hasičskou techniku předvedli v pátek dobrovolní hasiči z Třemošnice dětem z prvních až pátých tříd místní Základní školy.

16.6.2017

Terezka už stojí na opravených nohou

Paseky – Od pátka je opět pro veřejnost otevřená rozhledna Terezka stojící poblíž osady Paseky u Proseče na Chrudimsku. 

16.6.2017

Lesníci otevírají tělocvičnu a na Ohebu chtějí usměrnit provoz

Nasavrky, Seč – Dnes se na cestě vedoucí lesem z Nasavrk do Kameniček u chaloupky „U mnišky" otevírá venkovní tělocvična. Ta doplní stezku mladého lesníka, kterou tu Lesní správa Nasavrky vybudovala před rokem.

16.6.2017

Na hřišti bude v sobotu létat celá rodina

Heřmanův Městec – V sobotu od devíti do jedné odpoledne pořádá klub modelářů na heřmanoměsteckém fotbalovém hřišti letecký den nazvaný Létá celá rodina. Nebe tu ale nezaplní stroje skutečné, jen jejich zmenšeniny.

16.6.2017

U mnišky v sobotu otevřou lesní tělocvičnu

Nasavrky – Lesní správa Nasavrky v sobotu o půl desáté dopoledne slavnostně otevře novou lesní tělocvičnu.

16.6.2017

Muzeum zaplnily stovky nádherných hraček

Chrudim – Nejvyšší patro Regionálního muzea v Chrudimi připomíná dobře zásobené hračkářství. Kočárky, panenky, medvídci, autíčka i stavebnice zaujmou všechny věkové generace.

16.6.2017

Keltové oslaví slunovrat už tuto sobotu

Nasavrky – Na 21. června připadá letní slunovrat a Keltové jej slavili svátkem zvaným Alban Hefin. Byla to doba počínajícího léta, kdy Slunce dosahuje vrcholu své síly, země je zelená a slibuje bohatou úrodu.

16.6.2017

Při kopání nádrže nalezli lidské kosti

Chrudim – Ve čtvrtek odpoledne kopali obyvatelé domu v ulici Gorkého nádrž na dešťovou vodu a zakrátko objevili v hlíně lidské kosti.

16.6.2017

Bojanovské čeká Svatovítská pouť

Bojanov – Obyvatelé městyse budou o nadcházejícím víkendu slavit tradiční Svatovítskou pouť. V sobotu od 18 hodin v tělocvičně ZŠ Bojanov zahrají členové dramatického a tanečního kroužku a školního pěveckého sboru ZŠ Bojanov pohádku Tajemství staré Bambitky.

15.6.2017

Zemědělci se setkali v Nabočanech

Nabočany - za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, radního pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václava Kroutila, ale také ministra zemědělství Mariana Jurečky byl v úterý dopoledne zahájen další ročník celostátní zemědělské výstavy Naše pole v Nabočanech na Chrudimsku.

14.6.2017

Muž se marně dobýval domů, v opilosti si totiž spletl dům i město

Heřmanův Městec – Do jednoho z domů v Heřmanově Městci se snažil dostat silně opilý třiašedesátník s tím, že tam bydlí a chce jít spát. To bohužel nebyla pravda. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení