VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

17.3.2017

Postavit hnízdo je pro havraní pár skoro sisyfovská práce

Chrudim – V Chrudimi shazují některá havraní hnízda. Radnice využívá končícího předjaří, musí to totiž stihnout dřív, než ptáci zahnízdí.

17.3.2017

I přes zákaz si šmejdi našli cestu k lidem

Chrudimsko – Ve většině obcí už dávno platí zákaz podomního a obchůzkového prodeje. To ale neznamená, že se u vašich dveří neobjeví nějaký drzoun.

17.3.2017

Vzpomínka na slavného architekta

Chrudim – Spolek absolventů a přátel chrudimské zemědělské školy zítra pořádá přednášku a besedu na téma „Život a dílo zahradního architekta Josefa Vaňka".

16.3.2017

Nevyužívané hřiště v Hlinsku nahradí moderní skatepark

Hlinsko – Hlinečtí zastupitelé schválili na posledním zasedání několik změn v územním plánu města. Díky tomu rozšířili možnosti využití objektu bývalé ETY a také posvětili výstavbu nového skateparku.

16.3.2017

Chrudimští pomáhají seniorům nejen s cestami k lékaři

Chrudim – Spolehnout se při cestě k lékaři výhradně na vlastní síly, to může být pro mnohé špatně pohyblivé seniory až nepřekonatelný problém. S jeho řešením pomáhá v některých městech senior taxi, což je soukromá přepravní služba částečně dotovaná tamějšími radnicemi. Senioři si tak mohou třeba za pouhou „dvacku" dojet i na nákup.

16.3.2017

Čtenářská amnestie skončí v sobotu

Chrudim – Březen je už dlouhou řadu let měsícem knihy a Městská knihovna Chrudim to v tomto týdnu připomíná i některým svým zapomnětlivějším čtenářům. Ti totiž mohou využít čtenářskou amnestii a bez povinnosti uhradit sankční poplatek vrátit dosud nevrácené výpůjčky.

15.3.2017

Generální úklid po zimě - města smýčí chodníky

Chrudimsko, Pardubicko – Sníh roztál a na chodnících zůstal štěrk a ve většině měst v regionech se už pomalu chýlí ke konci generální úklid. Košťata se nezastaví, aby pracovníci vyčistili ulice nejen od posypových materiálů, ale i celé řady dalších odpadků, které sníh milosrdně ukrýval, třeba psích exkrementů.

15.3.2017

Záchranáři našli zraněnou turistku

Třemošnice - Několik policejních a hasičských aut a sanitek zasahovalo včera večer v lesích u Třemošnice. Podle informací od policistů zde pomáhali ženě, která se na procházce po Hedvičině údolí zranila a nemohla se dostat zpět do civilizace.

15.3.2017

Chrudim rozdělí další peníze na sport

Chrudim – Přestože Rada města Chrudim posuzovala návrhy na přidělení sportovních dotací na svém jednání již v první polovině února 2017, úplně rozhodnuto ještě není.

15.3.2017

O dotaci bude jasno už tento měsíc

Trhová Kamenice – Zastupitelé Trhové Kamenice v pondělí schválili letošní rozpočet městyse.

15.3.2017

Lyžařům zbývají poslední jízdy

Hlinsko, Hluboká – Pokud se ještě na poslední chvíli mimořádně neochladí nebo pokud nenapadnou přívaly čerstvého sněhu, dneškem se definitivně završí lyžařská sezóna na sjezdovce Ski klubu Hlinsko.

15.3.2017

Kontrola úplně chybí, zlobí se zastupitel

Chrudim – Tři ze čtyř chrudimských místostarostů se v podstatě flákají a zastupitelé nemají nad jejich (ne)činností žádnou kontrolu. Tak lze ve stručnosti shrnout výtky Františka Pilného, jednoho z šesti zastupitelů reprezentujících v Chrudimi opoziční hnutí ANO 2011. František Pilný proto přijde na pondělní veřejné schůzi zastupitelstva s návrhem usnesení, jež má zajistit nápravu.

14.3.2017

Díly rozhledny už jsou na Lichnici

Lichnice, Třemošnice – Do areálu zříceniny hradu Lichnice včera dopravila těžká technika jednotlivé díly budoucí turistické vyhlídky. Kovové části byly vzápětí s přičiněním jeřábu uloženy k místu budoucího staveniště.

14.3.2017

Šedesátka mariášníků hrála čuníka

Chrudim – Letošní 15. ročník Josefovského turnaje v mariáši přivedl k hracím stolům 60 hráčů. Aby se všichni ke stolům pohodlně vešli, poprvé se turnaj odehrál v restauraci U Vodojemu v Chrudimi.

14.3.2017

Ptákem letošního roku je datel. „Lékař lesů“ ošetřoval i paneláky v Pardubicích

Východní Čechy - Česká společnost ornitologická vyhlásila ptákem roku 2017 datla černého. Chce tak přitáhnout pozornost veřejnosti k lesům a zdůraznit potřebu zachování odumírajících a mrtvých stromů nejen v lesích, ale i v městských parcích a zahradách.

13.3.2017

V Hlinsku končí úspěšná lyžařská sezona

Hlinsko - Ve středu se zřejmě vleky rozjedou naposledy.

12.3.2017

Začne rekonstrukce nábřežních zdí

Chrudim – Rada města Chrudim na svém posledním jednání mimo jiné schválila pronájem části pozemků a souhlas s přístupem na další pozemky v areálu letního kina pro státní podnik Povodí Labe.

12.3.2017

Koncerty v Hlinsku budou, zastupitelé schválili vyhlášku

Hlinsko – Hlinečtí zastupitelé schválili novou podobu vyhlášky města o rušení nočního klidu. Obyvatelé Hlinska se však nemusejí obávat, že by tímto rozhodnutím nějakým způsobem zrušili či omezili stávající pořádky. Vedení města tímto způsobem pouze reaguje na novelu zákona o přestupcích, která vstoupila v platnost v říjnu loňského roku.

11.3.2017

Štěrk smetený z vozovek zacelí spáry v chodnících

Chrudim – Občasné sněžení se na Chrudimsku přestěhovalo už jen do vyšších nadmořských poloh a v samotné Chrudimi věří, že sem už se teď zima nevrátí. Technické služby města Chrudim proto v tomto týdnu začaly s úklidem městských komunikací.

11.3.2017

Chrudim již tradičně podpořila Tibet

Chrudim – Město Chrudim se již tradičně připojila ke kampani Vlajka pro Tibet. Včera proto na chrudimské radnici zavlála pestrobarevná tibetská vlajka, jež se stala výrazným symbolem nenásilných protestů Tibeťanů.

10.3.2017

Z půdy už se derou kačenky

Hlinecko – V lesích na Hlinecku sice ještě místy leží zbytky neroztátého sněhu, avšak v některých lokalitách už se z půdy na světlo derou první poslové jara: kačenky české. Pro někoho možná 'prašivky', pro znalce ale výtečné jedlé houby se všestranným kuchyňským upotřebením.

10.3.2017

Změna zastávky cestující nutila k pěším túrám

Třemošnice – Lidem z Třemošnice se nelíbí, že dva večerní autobusové spoje ze směru od Heřmanova Městce před časem přestaly zajíždět až na třemošnické autobusové nádraží. Jedná se o spoje přijíždějící do města o půl osmé a půl deváté večer. Po připomínkách třemošnické radnice se od tohoto týdne podařilo zjednat nápravu, avšak zatím pouze částečnou.

10.3.2017

Finanční podpora pomůže památkám

Chrudim – Chrudimští radní doporučili zastupitelům schválit rozdělení státní finanční podpory z Programu regenerace pro Městskou památkovou zónu v Chrudimi a poskytnutí příspěvku z rozpočtu města na opravu památek.

10.3.2017

Senioři se chtějí stále vzdělávat

Chrudim – Městská knihovna i letos organizuje vzdělávací aktivity pro seniory. Ve spolupráci s Chrudimskou besedou začal v únoru 6. semestr Akademie třetího věku, která se koná vždy dvakrát do měsíce ve Spolkovém domě.

10.3.2017

Na radnicích i úřadech bude vlát vlajka na podporu Tibeťanů

Pardubický kraj - Kampaň upozorňuje na porušování lidských práv.

9.3.2017

Rozhlednu smontují do měsíce

Třemošnice, Lichnice – Turisté a další návštěvníci zříceniny hradu Lichnice se brzy budou moci kochat výhledem do krajiny z plošin nové vyhlídkové věže. Montáž přibližně dvanáctimetrové kovové konstrukce tu započne v pondělí příštího týdne, kdy sem budou dopraveny z výrobního podniku její jednotlivé díly.

9.3.2017

Diváci se do kina vrátí po pěti letech

Proseč – Po pěti letech se diváci vrátí do městského kina v Proseči, které se nachází v místní sokolovně. První promítání se uskuteční tuto neděli 12. března, a bude to animovaný snímek pro děti Hledá se Dory. Následovat bude 22. března česká romantická komedie Bezva ženská na krku.

9.3.2017

Podzimní sucha poškodila řepku

Chrudimsko – Na Pardubicku a Chrudimsku poškodila podzimní sucha ozimou řepku. Značnou část úrody musejí zemědělci zaorat. Delší zima naproti tomu ozimým obilovinám neublížila. Řekla to ředitelka krajské agrární komory Vanda Rektorisová.

9.3.2017

Školu čeká rekonstrukce kuchyně

Chrudim – Větší investiční akce v chrudimské základní škole U Stadionu, kde byly v předchozích dvou letech postupně zatepleny objekty objektu prvního stupně a tělocvičny (na snímku), budou pokračovat i v roce 2017. Rada města Chrudim na svém posledním únorovém jednání schválila zadání výběrového řízení na rekonstrukci hospodářského objektu ve zmíněné škole.

8.3.2017

Polévku si vaříme v kotlíku, říká průvodce lesní školky

Chrudim - Na tábořišti chrudimského spolku Palučiny v lese nedaleko Úherčic se už rok pravidelně tři dny v týdnu scházejí děti předškolního věku k toulkám po přírodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies