VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

2.5.2017

Knoflíkový týden pomůže potřebným

Chrudim – Centrum J.J.Pestalozziho letos slaví 25 let výročí. Za dobu své existence pomohlo tisícům lidí, kteří byli v zoufalé situaci. Nyní můžete pomoci i vy.

1.5.2017

Čarodějnice v Hlinsku pálili tradičně u místní lípy

Hlinsko - Jako již tradičně se v neděli večer sešla spousta Hlinečáků u místní lípy, kde se odehrála filipojakubská noc. Hranice byla zapálena kolem půl osmé, ale už od šesti měli velcí i malí příležitost pochutnat si na špekáčcích opékaných na ohni. 

1.5.2017

Muž pokácel májku, ale ta spadla na auto. Škoda je značná

Skuteč - O svátku čarodějnic před 23. hodinou se na Palackého náměstí objevil muž s motorovou pilou a pokácel májku. Strážníci ho nestihli na místě dopadnout, ale nakonec pachatele zjistili. 

1.5.2017

Velký bazén nahradí dva menší

Třemošnice – Na veřejné schůzi třemošnického zastupitelstva padlo ve středu rozhodnutí o zadání výběrového řízení na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci bazénového tělesa na městském koupališti podle zpracované studie Ateliéru 11.

1.5.2017

Rosičtí se bavili u ohně, čarodějnice soutěžily

Rosice /FOTO/ - Tělovýchovná Jednota Dynamo Rosice uspořádala v neděli tradiční pálení čarodějnic v areálu sportovního hřiště. Tým dobrovolníků připravil program nejen pro děti.

1.5.2017

Delší přestávky mezi svozy se osvědčily

Slatiňany – Město Slatiňany letos prodloužilo interval pro svoz domovního odpadu z jednoho na dva týdny. Starosta města Ivan Jeník říká, že změna se osvědčila. 

30.4.2017

U chrudimské radnice vyroste lešení

Chrudim – Ve středu začne montáž lešení u budovy Městského úřadu na Resselově náměstí čp. 77. Tím prakticky začíná oprava průčelí radnice, kterou provede firma Jiřího Vomely z Miletína. Vítězná nabídková cena na stavební práce byla ve výši 2 miliony 209 tisíc 920 korun včetně DPH.

30.4.2017

Žehnání mašin i spanilá jízda. Motorkáři zahájili sezonu

Pardubice /FOTO/ - V sobotu 29. dubna pořádal motorkářský klub „Riders Club Black Horses Slatiňany" akci Zahájení sezony spojenou s žehnáním mašin a spanilou jízdou z Pardubic do Hlinska a zpět na náměstí do Chrudimi. Akce byla spojena s projektem Motorkáři pomáhají. Jednalo se o 5. ročník.

29.4.2017

Na žulové stezce se otevře okno do historie

Skutečsko – Vedení skutečské radnice ve spolupráci s Vodními zdroji Chrudim připravuje rozšíření a zkvalitnění zhruba pětikilometrové Žulové stezky Horkami, která vede malebnou krajinou mezi zatopenými lomy.

29.4.2017

Vanu chrudimské kašny čeká oprava

Chrudim – Radní tento týden schválili další z letošních rozpočtových opatření. Hlavní roli v něm hrají vnitřní přesuny v rámci rozpočtu odboru investic.

29.4.2017

Strážníci zkrotili opilce v nemocnici

Chrudim – U autobusové zastávky v Čáslavské ulici ležel muž. Ze země jej zvedli přivolaní strážníci, kteří už podle dechu občana cizí národnosti poznali, že je namol.

28.4.2017

Oslava připomene úspěch lípy v soutěži

Horní Bradlo – Obecní úřad v Horním Bradle spolu s dalšími partnery uspořádá v místní části Lipka v neděli Oslavu stromu roku. Připomene si tak třetí místo lípy na Lipce v letošním ročníku evropské soutěže Strom roku i její vítězství v národním kole.

28.4.2017

V místě bývalé dřevovýroby vyrostou nové bytové domy

Chrudim – Rada města Chrudim udělila souhlas s odstraněním objektů bývalé „dýhárny" v Koželužské ulici.

28.4.2017

Nasněžilo, selský trh se nekoná

Hlinsko - Hospodyňky těšící se na čerstvou zeleninu nebo sazenice květin ostrouhaly. Kvůli sněhu, kterého na Hlinecku napadlo hodně, se mnozí prodejci tradičních selských trhů neodvážili časně ráno vyjet. Jsou mezi nimi i ti, kteří si už dávno nechali vyměnit zimní pneumatiky za letní.

28.4.2017

Ze Slunečního domu zmizely punčochy

Slatiňany – Sluneční dům plně vytápěný sluneční energií po dvanácti letech opustila firma, která se zabývala výrobou punčochového zboží. Mentálně postižení klienti z Domu sociálních služeb (DSS) Slatiňany budou pracovní terapii absolvovat v domě i nadále, ale jiným způsobem.

27.4.2017

Lidé se vydali do parku za poznáním

Heřmanův Městec – Vycházku za jarní přírodou do místního zámeckého parku uspořádala v úterý Společnost přátel Železných hor (SPŽH). Odbornými průvodci byli botanička Helena Faltysová z Pardubic a zoolog František Bárta.

27.4.2017

Firma si chce pojistit zbytek západní průmyslové zóny

Chrudim – Městu se rýsuje prodej dalších více než čtyř hektarů pozemků v západní průmyslové zóně. O plochy projevuje zájem strojírenská firma Siag, která již v tamější průmyslové zóně působí.

26.4.2017

Hnojivo stálo více než 15 tisíc korun

Chrast - Přesně 15 158 korun. Právě na tolik peněz teď přišlo město Chrast zakoupení hnojiva, kterým město během letošní sezony ošetří hlavní fotbalový trávník na stadionu v Lipkách.

26.4.2017

Skuteč číhá na dotaci, aby vylepšila zimní stadion

Skuteč - Ačkoliv sezóna na zimním stadionu ve Skutči skončila již v polovině března, jeho budova rozhodně neosiřela.

26.4.2017

Gaučoví psíci a štěňata jdou v útulcích doslova na dračku

Chrudimsko – Existují psi, kteří se v útulcích na Chrudimsku ani neohřejí a už míří do adopce. Jsou však i tací chlupáči, kterým se erární kotce staly prakticky domovem a potenciální majitelé o ně zájem nejeví.

25.4.2017

Chrudim oslavila Den Země na náměstí

Chrudim - Na chrudimském Resselově náměstí se v úterý konaly oslavy Dne Země. Celodenní program byl spojen se zábavou, ale i poučením pro všechny věkové kategorie.

25.4.2017

Sbírkou v Třemošnici pomůžete potřebným

Třemošnice – Městská knihovna v Třemošnici organizuje tradiční sbírku oblečení, textilií, nenošené obuvi, nádobí, čistících prostředků a dalších užitečných předmětů pro Diakonii Broumov, která darované věci později rozdělí potřebným.

25.4.2017

V Zaječicích přivítali čtveřici děvčátek

Zaječice – Valerie Blažková, Anděla Božáková, Tereza Prexlová a Ema Kvasničková – to jsou jména čtyř děvčátek, jež obec Zaječice v sobotu slavnostně přivítala mezi své nejmladší obyvatele.

25.4.2017

Den země oslaví také v Chrudimi

Chrudim – Statisíce lidí na celém světě si v dubnu připomínají mezinárodní svátek životního prostředí – Den Země. 

24.4.2017

Řidiči by nemuseli lovit mince z kapes

Chrudim – Řidiči v Chrudimi by časem měli mít možnost hradit jednorázové parkovací poplatky i jinak, než pouze v hotovosti.

24.4.2017

Město Chrudim otevře osm prvních tříd

Chrudim – Počátkem dubna proběhl zápis dětí do prvních tříd základních škol pro školní rok 2017/2018. K zápisu se dostavilo celkem 303 dětí, což je o 27 více než v minulém roce, ale o 17 méně než v roce 2015 a dokonce o 25 méně než v roce 2014.

23.4.2017

Čištění ulic bude pokračovat i v dalším týdnu

Chrudim – Také v novém týdnu budou Technické služby pokračovat v blokovém čištění městských komunikací. V pondělí 24. dubna bude vyčištěna ulice Palackého v úseku vozovky před domy čp. 61-67.

23.4.2017

Festiválek na klíček zaplnil slatiňanskou sokolovnu

Chrudim, Slatiňany – Pátý ročník Festiválku na klíček uspořádaly v sobotu Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim ve spolupráci s Domovem sociálních služeb Slatiňany.

23.4.2017

Kosáci se bavili na chrudimském náměstí

Chrudim – Zábavný jarmark nazvaný Kterak Kosáci Auroru v Chrudimi pokořili aneb Jak to bylo před sto léty se uskutečnil v sobotu na Resselově náměstí. 

22.4.2017

Veterány nezastavil ani déšť

Slatiňany - Parkoviště u hřebčína bylo v sobotu hlavní zastávkou 6. ročníku Jarní vzpomínkové jízdy historickými vozidly. Na počest legendárního konstruktéra pražské Jawy Josefa Jozífa ji uspořádal Auto-Moto veterán klub Přelouč.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies