VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

14.6.2017

Je sice léto, ale už nyní se hledá krásný vánoční strom

Chrudim – Již tradičně před prázdninovým obdobím začínají Technické služby města Chrudim hledat strom, který ozdobí Resselovo náměstí o letošních vánočních svátcích.

14.6.2017

Pískomil se vrací do Chrudimě

Chrudim – Kapela pro rodiny s dětmi pojmenovaná Pískomil se vrací vydala své nové album nazvané Ňam Ňam Ňam a přijede ho představit 1. července na Loutkářskou Chrudim, kde zahraje v 17.30 hodin za divadlem. 

14.6.2017

Meč patřil hlavně pánům, kmáni se spokojili s obyčejnou sekerou

Chrudim – Když přijde řeč na vzájemném ubližování si, lidská vynalézavost nezná mezí. Dokládá to ve čtvrtek otevřená výstava Regionálního muzea v Chrudimi, která mapuje vývoj chladných zbraní od pazourku až k bojovému noži, které používá současná armáda.

14.6.2017

Cesta vojáka popisuje zahraniční mise i dlouhé odloučení od rodiny

Chrudim – Ve čtvrtek od šesti hodin odpoledne se v jinak veřejnosti nepřístupném Klubu chrudimských výsadkářů v ulici Na Rozhledně 80 uskuteční křest knihy Cesta vojáka. Jako autor je pod ní podepsán příslušník 43. výsadkového praporu Chrudim rotmistr Michal Černý. Po křtu začne beseda s autorem a také autogramiáda.

14.6.2017

Zvonice i hájovna se dočkají opravy

Heřmanův Městec – Vedení heřmanoměstecké radnice získalo příslib dotace z Programu regenerace městské památkové zóny, který spravuje Ministerstvo kultury ČR. Částka 400 000 korun ze státního rozpočtu pomůže opravit zvonici kostelu Zvěstování Panny Marie, jenž patří městu, a také střechu budovy v soukromém vlastnictví. Tou je konkrétně hájovna ve zdejším parku.

14.6.2017

V Rohozné můžete pozorovat ptáky

Rohozná – Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, regionální pracoviště Východní Čechy pořádá ve čtvrtek od 17 hodin akci Pozorování ptáků v Rohozné. 

14.6.2017

V Hrbokově a Kovářově budou hledat vodu až do hlubky šedesáti metrů

Bojanov – Obyvatelům bojanovských místních částí Hrbokov a Kovářov se rýsuje naděje, že by během letních veder nemuseli trpět nedostatkem pitné vody. Vedení městyse plánuje v obou vesnicích hledat životodárnou kapalinu v hloubce až šedesáti metrů.

14.6.2017

Vesnicí roku může být i obec z Pardubicka či Chrudimska

Chrudim, Pardubice – Celkem 212 obcí z České republiky se přihlásilo do třiadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku. Nejpočetnější zastoupení má Pardubický kraj s 27 soutěžícími obcemi.

13.6.2017

Prodejce poslal vadné zboží a mlčí

Skuteč – Na skutečské policisty se obrátil sedmadvacetiletý muž s tím, že byl zřejmě podveden při obchodu na internetu. V dubnu si objednal dva telefony Apple iPhone 5 za celkem 10 tisíc 580 korun. 

13.6.2017

Soutěž uchovává památku Lidic a Ležáků

Ležáky – Ve dvanáctém ročníku mezinárodní vědomostní soutěže Lidice pro 21. století byli úspěšní studenti z Pardubického kraje.

13.6.2017

Sochy přihlížely předání vysvědčení

Chrudim – Absolventi oborů Hotelové školy Bohemia a Střední školy Bohemia z Chrudimi převzali svá maturitní vysvědčení v krásném prostředí Muzea barokních soch ve městě, kde čtyři roky studovali.

13.6.2017

Matrika dnes zůstane uzavřená

Hlinsko – Pokud chcete třeba zaregistrovat auto, žádat o řidičský průkaz nebo řešit budoucí svatbu na Městském úřadě v Hlinsku, dnešek rozhodně není tím pravým dnem. 

12.6.2017

Skuteč plánuje stacionář a chce také udržet vydávání občanských průkazů ve městě

Skuteč – Vedení skutečské radnice aktuálně zpracovává Plán rozvoje města Skuteč. Cílem připravovaného dokumentu je vyjasnit priority rozvoje obce a rozvrhnout jednotlivé rozvojové činnosti na nejbližší roky. A že toho je v plánu opravdu hodně.

12.6.2017

Mladí lidé se do zemědělství nehrnou. I kvůli nízkým platům

Pardubicko – Do zemědělsky zaměřených středních odborných škol a učilišť se v uplynulých třech letech investovalo 150 milionů korun. Přesto je zájem o tyto obory u žáků malý.

12.6.2017

Sportovci mohou vyrazit do lesa

Nasavrky – V lesích za Nasavrky u chaloupky jménem U mnišky se v loňském roce otevřela Stezka mladého lesníka a nyní k ní přibyl další důvod, proč si sem udělat cestu.

10.6.2017

V soutěži na přestavbu mlýna se sešlo 25 návrhů

Slatiňany – V architektonické soutěži na revitalizaci Kabeláčova mlýna ve Slatiňanech bylo odevzdáno celkem 25 návrhů. Veřejnosti budou odevzdané návrhy představeny na výstavě, jejíž termín a místo konání budou včas oznámeny.

10.6.2017

Hasičští chemici se zaměřili hlavně na zábavní pyrotechniku a drogy

Seč – Více než stovka profesionálních hasičů z Pardubického a Královéhradeckého kraje se potkala v Seči na Chrudimsku, kde se uskutečnilo další proškolení hasičů chemiků. Sešli se tu již po patnácté.

10.6.2017

Ticho v kostele sv. Michaela automaticky nutilo k šeptání

Chrudim – Desítky kostelů, kapliček a modliteben na celém Chrudimsku se během páteční noci otevřely návštěvníkům. Pořadatelé lákali do svatostánků na bohatý doprovodný program nebo jen na tiché zamyšlení v tajemné atmosféře potemnělého interiéru, kde s tmou bojovalo jen několik desítek svic.

10.6.2017

Bosch Fresh festival aneb Ochutnej svět na pardubickém závodišti

Pardubice – Pardubické závodiště se připravuje na Bosch Fresh Festival s podtitulem Ochutnej svět, který se zde uskuteční 17. a 18. června. Bude připraveno hned několik pódií, na nichž se vystřídají taková kuchařská esa, jakými jsou Zdeněk Pohlreich, Oldřich Sahajdák, Petr Stupka, Radek David a další, se svými živými show.

9.6.2017

Třemošničtí uvažují o trase cyklostezky

Třemošnice – „Je odtud nádherný výhled na Železné hory, ale chtělo by to cyklostezku," posteskl si nedávno cyklista Pavel Malý, když projížděl po silnici 2. třídy spojující Ronov nad Doubravou a Třemošnici.

9.6.2017

Zloději okradli mladého muže za bílého dne, policie hledá svědky

Chrudim – Policisté hledají svědky krádeže, ke které došlo za bílého dne 6. června v době od 15:30 do 15:40 na chrudimském autobusovém nádraží u zastávky číslo 9.

9.6.2017

Při tahání klád se člověk nadře pomalu víc, jak kůň

Chlum u Hlinska – Lesem nedaleko Chlumu u Hlinska znějí podivná slova: „Bročku, čihý, hučí, prrr!" to kočí Jan Janovský volá na svého grošáka, když spolu stahují pokácené stromy k cestě na jednu hromadu.

9.6.2017

Hasič se hlavou dolů spustil do kanálu, aby odtud zachránil malá káčátka

Chrudim – Sedm malých káčátek zachraňovali dnes (v pátek) před desátou dopoledne chrudimští hasiči v Pardubické ulici. Malí opeřenci spadli do kanálu, jen asi dvě mláďata s kachnou zůstala v blízkosti propusti.

9.6.2017

Nepoctiví dealeři vymýšlejí neuvěřitelné argumenty

Chrudimsko – „ČEZ zkrachoval, pokud okamžitě nepřejdete k jiné společnosti, mohou vás odpojit od elektřiny," i takovouto šíleností mohou přesvědčovat nepoctiví prodejci elektřiny důvěřivé lidi, aby podepsali novou smlouvu.

9.6.2017

Návštěvníci si během Noci kostelů smlsnou i na hostiích

Chrudimsko, Pardubicko – Programy pro děti, duchovní hudba, zvonění zvonů, ale i klidná meditace při svíčkách a příběhy k zamyšlení. Na to vše se mohou těšit ti, kdo navštíví dnešní Noc kostelů.

8.6.2017

Z Palackého třídy je teď staveniště

Chrudim - Křižovatka chrudimské Palackého třídy a Rooseveltovy ulice se kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace proměnila v jedno velké staveniště.

8.6.2017

Dvouletou anabázi legionářů připomíná Legiovlak. Právě stojí v Chrudimi

Chrudim – Na boční koleji chrudimského vlakového nádraží stojí až do neděle 11. června Legiovlak. Pojízdné muzeum legionářů se skládá ze třinácti zrekonstruovaných vagonů a divákům přístupnou formou ukazuje, jakým způsobem žili českoslovenští vojáci v Rusku.

8.6.2017

Z rozhledny nezůstane mnoho. Na jejím stavu se podepsalo počasí i datlové

Paseky – Rozhledna Terezka stojící poblíž osady Paseky u Proseče prochází důkladnou opravou a je proto v současné době pro návštěvníky uzavřená.

7.6.2017

Firmám se nechce soutěžit, město je proto obvolává

Chrudim – Karta se obrátila. Zatímco dříve se firmy při snaze o získání městských zakázek cenově až podbízely, nyní nechávají mnohdy ležet nabízenou práci bez povšimnutí. Tak zní hlavní argument představitelů chrudimské radnice, když vysvětlují zadávání zakázek bez výběrového řízení, takzvaně z volné ruky.

7.6.2017

Po sladkých jahodách se jen zaprášilo

Chrudim – Jahody po 70 korunách za kilogram byly ve středu největším hitem trhu na chrudimském Resselově náměstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení