VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

7.6.2017

Koupaliště se připravují na nadcházející sezonu

Chrudim – Pardubickým příznivcům vodních radovánek a atrakcí letos hrozilo, že místo dvou venkovních koupališť bude v provozu jen jedno. Oblíbená letní pláž pardubického aquacentra totiž měla být letos uzavřena kvůli stavbě 25metrového bazénu. K jejímu zahájení ale kvůli dotační aféře na ministerstvu školství, od kterého měla pardubická radnice slíbených 20 milionů korun, zatím nedojde. Pardubické aquacentrum tak narychlo připravuje letní pláž k provozu, aby mohla být otevřena co nejdříve pro veřejnost.

7.6.2017

Chrudim navazuje přátelstvím se Znojmem a hledá možnou spolupráci

Chrudim – Na posledním jednání schválili chrudimští radní plán na užší spolupráci se Znojmem. Text návrhu deklarace obou měst doporučili k projednání zastupitelům.

6.6.2017

V Chrudimi umyli všechny kontejnery

Chrudim – Technické služby města Chrudim v minulých dnech dokončily mytí všech kontejnerů na separovaný odpad.

6.6.2017

Alergie řádí, podílí se na tom nejen řepka „Babišovka“

Chrudimsko – Třiatřicetiletý Mirek z malé vesničky u Chrudimě už neví, kudy má jezdit do práce. „Tohle období, kdy kvete řepka, je pro mě naprosto nesnesitelné. Nejhorší je, že to kvete všude a moje alergie má čím dál větší intenzitu," nadává mladý muž, který hojně rozšířenou plodinu nazývá „Babišovkou".

5.6.2017

Soutěžící hasiči si berou vodu načerno

Chrudim – Některé jednotky dobrovolných hasičů na Chrudimsku při hasičských soutěžích napouštějí nádrže soutěžících týmů vodou z nejbližších hydrantů. Vodu si berou zdarma a bez domluvy s provozovatelem sítě, obvykle s Vodárenskou společností Chrudim (VS).

5.6.2017

Opravě silnice brání liknavost vlastníků okolní půdy

Třemošnice – Podle třemošnického starosty Miroslava Bubeníka se množí dotazy, kdy bude provedena oprava silnice Seč -Třemošnice, případně i oprava navazujícího úseku mezi Třemošnicí a Ronovem nad Doubravou.

5.6.2017

Bazén napouštějte pomalu, voda se nezakalí

Chrudim – V příštích dnech se venkovní teplota bude šplhat nahoru, a tak vlastníci bazénů začnou napouštět svoje zahradní bazény. Snad každý přemýšlí, jak ušetřit nějakou tu korunu při napouštění vody. Někdo využije vodu ze studny či vrtu, jiný je odkázán na veřejný vodovod.

4.6.2017

Vestec patřil jezdcům na koních

Chrudim, Vestec - Sportovní jezdecký klub Chrudim a Střední škola zemědělská a vyšší odborná škola Chrudim uspořádaly v sobotu a v neděli na kolbišti ve Vestci 39. ročník jezdeckých závodů „Pohár města Chrudimi". V programu, který po oba dva dny začínal v 10 hodin, bylo v sobotu šest soutěží a v neděli pět soutěží. Skákalo se vždy od nejnižších překážek.

3.6.2017

V Chacholicích se bavili malí i velcí

Chacholice, Chrast - V sobotu se uskutečnil v Chacholicích v režii místního sboru dobrovolných hasičů velký Dětský den, na který se i letos sjelo mnoho stovek lidí nejen ze samotných Chacholic, ale také z blízkého či vzdálenějšího okolí.

3.6.2017

V rýžovacích pánvích uvízly kousky granátů i šupinky třpytivé mosazi

Chrudim - "Jde to pěkně, už jsem si z vody vyrýžovala pár zlatinek a několik drobných českých granátů. Ale docela mě bolí záda, rýžováním bych se asi živit nechtěla," svěřila se jedenáctiletá Klára Jandová, která se v sobotu spolu s ostatními zúčastnila 3. ročníku Chrudimského rýžování zlata a drahých kamenů, pořádaného Chrudimskou besedou a Národním geoparkem Železné hory.

3.6.2017

Ve skanzenu ožila zapomenutá stavební řemesla

Veselý Kopec - Devatero řemesel aneb Od stromu až k domu na Veselém Kopci. To byl název programu, který v sobotu přilákal do skanzenu nedaleko Hlinska množství návštěvníků.

3.6.2017

Koně se vznesou nad překážky

Vestec – Sportovní jezdecký klub Chrudim a Střední škola zemědělská a vyšší odborná škola Chrudim pořádají tuto sobotu a neděli na kolbišti ve Vestci 39. ročník jezdeckých závodů „Pohár města Chrudimi".

2.6.2017

Pardubický kraj podpořil festival loutkářů částkou 150 tisíc

Chrudim – Krajské dotace posílí chrudimské kulturní projekty. Prvním příspěvkem je účelová neinvestiční dotace na 66. ročník přehlídky Loutkářská Chrudim 2017 z programu Tvář Pardubického kraje ve výši 150 tisíc korun. Dotaci na loutkářský festival získává město Chrudim v posledních letech každoročně.

1.6.2017

Vstup do části parku má být zpoplatněn

Slatiňany – Podle kastelána Státního zámku Slatiňany Jaroslava Bušty bude zřejmě v budoucnu zpoplatněn vstup do menší části slatiňanského zámeckého parku. Dnes návštěvníci platí jen za absolvování prohlídkových okruhů v zámeckých interiérech.

1.6.2017

Nejvíce cen putovalo do Ronova nad Doubravou

Kočí – V Hasičském muzeu v obci Kočí bylo v úterý slavnostně vyhodnoceno okresní kolo soutěže Požární ochrana očima dětí 2017.

1.6.2017

Chrudim díky aukcím energií ušetří

Chrudim – Radní města Chrudimi v tomto týdnu schválili dodavatele elektřiny a zemního plynu na období od 1. ledna 2018 do 31. prosince 2019 pro město pro organizace se stoprocentní městskou účastí. Obchodování se uskutečnilo na komoditní burze.

1.6.2017

Hasiči ze Všeradova v sobotu oslaví 90. výročí

Všeradov – V sobotu se ve Všeradově uskuteční oslavy 90. výročí založení místního sboru dobrovolných hasičů. 

1.6.2017

Začínající učitel? Vydělá 16 tisíc čistého

Pardubický kraj - Dnes jsou v oboru platy tak nízké, že chlap, který potřebuje uživit rodinu, prchá za lepším. Výsledkem je už desítky let se prohlubující silná feminizace školství a z učitelů se stalo zaměstnání jako kterékoliv jiné. Bezmála pro ostudu.

1.6.2017

V Třemošnici závodí klienti ústavů

Třemošnice - Hod míčkem, vrh koulí, běh, stolní tenis a řada dalších disciplín jsou součástí tradičních sportovních her určených pro klienty sociálních služeb z celé republiky. 

31.5.2017

Opilý muž nebyl schopen ani vstát. Nadýchal 3,47 promile

Skuteč – K opilému muži ohrožujícímu svůj život a zdraví vyjeli skutečští policisté. Neměli to daleko, sedmačtyřicetiletý muž seděl na kraji vozovky za Skutčí směrem na Prosetín.

31.5.2017

Čeští a britští výsadkáři vzdali hold hrdinům Anthropoidu

Chrudim – Oddíl českých výsadkářů ze 43. výsadkového praporu a jejich britští kolegové v úterý společně seskočili z výšky 3 000 metrů z vojenského vrtulníku Mi-171Š nad chrudimským letištěm, aby připomněli hrdinství československých parašutistů, kteří před 75 lety provedli úspěšný atentát na zastupujícího říšského protektora a generála SS Heydricha.

31.5.2017

Popelníky ven, ale co dál? Radnice zatím vyčkávají

Chrudim/Pardubice - Zákaz kouření je daný, ale zároveň znamená vyčkávání. V nejistotě jsou i na radnicích.

31.5.2017

Auta připomněla dobu někdejšího Východního Německa

Chrudim - Do Sečského kempu se o uplynulém víkendu sjela plejáda vozů z bývalé NDR a to především vozidel značky Wartburg.

30.5.2017

Veselý Kopec slaví jubileum, do programu zařadil novinky

Veselý Kopec – Je to už pětačtyřicet let, co Soubor lidových staveb (SLS) Vysočina zpřístupnil poprvé návštěvníkům muzeum lidového stavitelství na Veselém Kopci. U příležitosti výročí je připraveno několik novinek pro letošní sezonu.

30.5.2017

Fenka zastavovala dopravu v Chrasti

Chrast – „Každou chvíli tady v Chrasti naháníme a chytáme zatoulané psy. Jako by si ta zvířata řekla, že asi máme málo jiné práce," posteskla si chrastecká starostka Martina Lacmanová.

30.5.2017

Hlinecký Betlém ožívá jarmarkem

Hlinsko – Ve středu od 10 do 18 hodin se koná na Betlémě jarmark regionálních výrobků z celé České republiky. 

30.5.2017

Výsadkáři na začátku soutěže vzpomněli na padlé hrdiny

Chrudim – „Do háje!" láteří výsadkář, který se na padáku pomalu snáší na chrudimské letiště a už ví, že se netrefí do vyznačené zóny.

30.5.2017

Brontosauři obsadili Lichnici

Lichnice - V pátek započalo Hnutí Brontosaurus svou pomoc pro Lichnici.

30.5.2017

Divadlo zaplní stovka baletek

Chrudim - Na letošní závěrečné představení tanečního oddělení ZUŠ Chrudim nastudovali žáci pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele. Na jevišti Divadla Karla Pippicha vystoupí 94 baletek a tři tanečníci.

29.5.2017

Mistrovský titul zamířil do Chrudimě

Chrudim - Tanečníci chrudimského MD Dance studia se stali mistry republiky. Zvítězili v kategorii Extraliga v malých formacích na soutěži Czech dance masters, která se konala v pátek na výstavišti v pražských Holešovicicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení