VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

8.3.2017

Obyvatelé hradu budou samostatnější

Předhradí – Klienti s duševním onemocněním z Domova na hradě Rychmburk se začínají připravovat na samostatnější život. Během dvou až tří let se přestěhují do bytů nebo domků se sociálními službami. V prostorách penzionu v budově před mostem pro ně nyní vznikly nově upravená kuchyně, jídelna a technické zázemí.

8.3.2017

Nová ulice nese název podle rokle. Domy zatím chybí

Třemošnice – Zčásti stále ještě travnaté staveniště na severním okraji města Třemošnice protíná zatím jen zpevněná štěrková cesta, kterou lemují nenápadné přípojky inženýrských sítí. Komunikace, vedle níž začnou zanedlouho vyrůstat nové rodinné domy, už přesto dostala své vlastní jméno: Lovětínská ulice. To odkazuje na název divoké Lovětínské rokle, která je součástí nedaleké přírodní památky Kaňkovy hory.

8.3.2017

Hluboká stojí, v Hlinsku se lyžuje

Hluboká, Hlinsko – Sjezdovka v Hluboké je dnes uzavřena a o tom, zda se tu bude ještě lyžovat, rozhodnou venkovní teploty nebo možné srážky.

7.3.2017

Zemřel akrobatický pilot Jiří Saller

Chrudim – Ve čtvrtek 2. března zemřel po dlouhé nemoci ve věku 64 let akrobatický pilot Jiří Saller. V roce 1990 byl u znovuzrození chrudimské akrobatické čtyřky. Ta začala po dlouhých letech odmlky opět létat pod vedením Jiřího Tlustého s názvem SKY BOX.

7.3.2017

Vodní záchranáři plavali 24 hodin v kuse

Chrudim – Během uplynulého víkendu uplaval dvanáctičlenný tým Vodní záchranné služby Českého červeného kříže (ČČK) z Chrudimi během 24 hodin celkem 112 kilometrů a 490 metrů.

7.3.2017

Smrky za divadlem včera padly k zemi

Chrudim – Město Chrudim včera nechalo skácet tři vysoké smrky, jež vyrůstaly jen několik metrů od jihovýchodní obvodové zdi Divadla Karla Pippicha.

7.3.2017

Pavel Novák z Kameniček má ke Zlatému Ámosovi krůček

Kameničky – Pavel Novák, učitel kameničské základní a mateřské školy, postoupil do finále soutěže Zlatý Ámos. Stal se jediným zástupcem východních Čech. Sympaťák, sportovec a fešák Pavel Novák má k celorepublikovému titulu dobře našlápnuto.

6.3.2017

Hlinsko zvýší počet nádob na bioodpad

Hlinsko – Sběr bioodpadu se v Hlinsku v minulých letech osvědčil, a tak se obyvatelé dočkají nových nádob. Zvýší se i četnost svozu bioodpadu, a to dvakrát týdně od dubna do června a od září do listopadu.

5.3.2017

Radní rozdělovali kulturní dotace

Chrudim – V rozpočtu města Chrudim na rok 2017 byla schválena částka 650 tisíc Kč na kulturní dotace. Chrudimští radní teď projednali jejich přidělení.

5.3.2017

Půdu kvůli hrozbě škodlivin prozkoumá odborná firma

Chrudim – Skrývá zemina pod bývalou sběrnou druhotných surovin nějaké nepříjemné překvapení? Na tuto otázku odpoví odborná firma, která půdu v chrudimské Malecké ulici prozkoumá. O tom, která to bude, rozhodne výběrové řízení, jehož schválili chrudimští radní.

4.3.2017

Využití popelniceje třeba ohlásit

Trhová Kamenice – Ve sběrném dvoře v Trhové Kamenici a ve všech místních částech je teď u kontejnerů na tříděný odpad umístěna popelnicová nádoba s označením „VŽP 2. kategorie – není určeno ke krmení zvířat".

4.3.2017

Z vrátnice do nového. Stanice záchranky bude

Chrudim – Nová výjezdová stanice zdravotnické záchranky v Chrudimi bude. A to ať už s evropskými dotacemi, nebo i bez nich. Ujistil o tom ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.

3.3.2017

Bagry se zakousnou do náměstí

Chrast – Zimní přestávka skončila a stavebníci znovu začali pracovat na rekonstrukci chrasteckého náměstí. Mají v plánu vyměnit povrchy chodníků i cest, zasadit novou zeleň a znovu vytvořit parkovací místa.

3.3.2017

Letošní předjaří přeje lyžařům

Chrudimsko – Dva lyžařské areály na Chrudimsku zůstávají dosud v provozu a otevřené budou také o víkendu.

3.3.2017

Radní nominovali Jarmila Chládka

Chrudim – Radní města Chrudimi doporučili zastupitelstvu schválit udělení ceny Osobnost města Chrudim za rok 2016 panu Jarmilu Chládkovi (in memoriam) v oblasti kultura.

3.3.2017

Hladinu jezírka v parku pokrývají stovky mrtvých ryb

Chrudim – Probouzející se jaro láká k procházce do městského parku. Ačkoli je jaro symbolem nového života, návštěvníkům se v parku naskýtá pohled na smrt a zmar. Na hladině tamějšího jezírka se pohupují stovky tělíček mrtvých ryb.

2.3.2017

Společnost AB Facility dostala pokutu 70 tisíc za nešetrný ořez 38 stromů

Chrudim – Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany přírody v Hradci Králové uložili pokutu 70 tisíc korun společnosti AB Facility za to, že v roce 2016 nešetrným ořezem poškodila 38 mladých akátů na parkovišti před obchodním centrem Tesco v Chrudimi.

2.3.2017

Strážníci uprchlíka z nemocnice rychle našli, tomu šlo přitom o život

Chrudim – V úterý před patnáctou hodinou pátrali chrudimští strážníci ve spolupráci s republikovou policií po pacientovi v ohrožení života a zdraví, který svévolně opustil Chrudimskou nemocnici a odešel neznámo kam.

2.3.2017

Hlinečtí skauti hledají účastníky skautských táborů z roku 1969 a 70

Hlinecko - Jaro 1968 umožnilo skautům obnovit po dvacetileté nucené přestávce podruhé ve své historii  svoji činnost. Také hlineckým junákům se brzy podařilo ze starých členů získat vedoucí oddílů, kteří se snažili v duchu skautských ideálů vést chlapce a děvčata.

2.3.2017

Rozhledna připomíná skládačku, ale brzy se začne montovat

Třemošnice – Plánovanou rozhlednu na hradě Lichnice u Třemošnice v současné době připomínají pouze betonové základy v zemi. Nicméně se začíná blýskat na lepší časy a brzy by se už konečně mohli turisté rozhlížet do okolní krajiny pěkně z výšky.

1.3.2017

Dnes v léčebně otevírají centrum historie mapující sto šestnáct let

Luže – V Luži-Košumberku otevírají dnes Centrum historie Hamzovy léčebny, dokumentující 116 let existence největšího rehabilitačního ústavu v České republice.

1.3.2017

Hrochovotýnecký zámek chátrá, na dotaci nedosáhl

Hrochův Týnec – Do nevyužívaného hrochovotýneckého zámku by se mohla přestěhovat městská knihovna. Zámecké budova by však nejprve potřebovala opravit. „Bohužel mám ale špatnou zprávu, protože náš projekt nebyl zařazen do dotačního programu pro záchranu architektonického dědictví," konstatoval starosta města Petr Schejbal.

1.3.2017

Druhá vlna EET se valí regionem

Pardubický kraj - Co chybí podnikatelům? Hlavně jasné informace.

28.2.2017

Chrudimští přemýšlejí o parkovacím domu

Chrudim – Zaparkovat v chrudimském centru je stále těžší a vedení města proto uvažuje o stavbě parkovacího domu. Zastupitelé se minulý týden mohli seznámit s jeho možnou podobou na pracovním semináři.

27.2.2017

Zítra je poslední den hlasování o Evropský strom

Horní Bradlo – Už jen posledních pár hodin zbývá do konce hlasování o Evropský strom roku, kterým se může stát lípa na Lipce u Horního Bradla na Chrudimsku.

27.2.2017

Rekonstrukce chrudimské porodnice rodičkám dveře nezavřela

Chrudim – Chrudimská nemocnice zkvalitňuje prostředí pro rodičky a jejich novorozené děti.

26.2.2017

Podoba zamýšlené sportovní haly místostarostu zklamala

Chrudim – V chrudimské politické debatě lze sledovat ústup myšlenky na rekonstrukci stávající sportovní haly na Tyršově náměstí a jejího přebudování na moderní sportovní svatostánek.

25.2.2017

Strážníkům pomůže nový asistent

Hrochův Týnec – Jednání vedení Hrochova Týnec a zástupců úřadu práce byla úspěšná a strážníky zdejší městské policie doplní od prvního března asistent prevence kriminality. Na jeho vyplatě se budou podílet městská kasa i státní rozpočet.

24.2.2017

Oprava bude hlučná a prašná

Chrudim – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) vybrala zhotovitele své největší letošní investice, jíž bude rekonstrukce vodovodní a kanalizační sítě v chrudimských ulicích Palackého a Obce Ležáků. Zakázky, vysoutěžené za bezmála 49 milionů korun bez DPH, se zhostí Společnost Chrudim VK, tvořená společníky VCES a Stavoka Kosice.

24.2.2017

Dočkají se v Ronově konečně kanalizace?

Ronov nad Doubravou – Město Ronov nad Doubravou podalo žádost o dotaci na výstavbu kanalizace. Výsledek žádosti bude znám v květnu nebo červnu letošního roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies