VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

23.2.2017

Doubravu zaplnila masa ledových ker

Ronov nad Doubravou – Led kryjící hladinu řeky Doubravy rozpraskal a řečiště vyplnily tisíce menších i větších ker. Dokladem jsou snímky pořízené ze břehu řeky během úterního podvečera.

23.2.2017

Truhlář napsal vzkaz na parketu. Na objevení čekal 113 let

Slatiňany – Slatiňanský zámek rozhodně nespí zimním spánkem! „Návštěvníci se nás často ptají, co děláme v zimě, že se tu musíme nudit. No, rozhodně se nenudíme. Teď je to tu mnohem horší než v sezoně," říká kastelán zámku Jaroslav Bušta.

23.2.2017

Rváčov potřebuje chodník. Nejen kvůli „výletníkovi“

Vysočina – Rváčov leží na frekventovaném silničním úseku mezi Chrudimí a Hlinskem. Vesnicí projíždí stovky aut návštěvníků skanzenu na Veselém Kopci. Bezpečno tu ale není, na některých místech chybí chodníky. Vedení obce Vysočina, jejíž součástí je Rváčov, už požádalo o dotaci Státní fond dopravní infrastruktury.

22.2.2017

Senioři se vrátí do školy. Budou tam bydlet

Luže, Skuteč – Vedení lužské radnice využilo opuštěnou budovu školy v místní části Bělá a nechalo ji přestavět. Loni v říjnu zde řemeslníci dokončili šest bytů pro seniory a pustili se do rekonstrukce společných a veřejných prostor v přízemí budovy. Nyní už je hotovo a do bytů se brzy nastěhují první nájemníci.

22.2.2017

V parku ležely použité injekční stříkačky

Chrast, Skuteč – Při procházce chrasteckým zámeckým parkem nalezli kolemjdoucí injekční stříkačky. Nález ihned oznámili.

22.2.2017

Obyvatelé určí největší problémy

Chrudim – Dnes od půl páté odpoledne se ve velkém sále muzea bude probírat Desatero problémů Chrudimi 2017. Na setkání jsou zváni všichni Chrudimáci i lidé z okolí.

22.2.2017

Spor o těžbu může skončit až u soudu

Skuteč – Přibližně sedmdesát obyvatel Prosetína, Leštinky a Vrbatova Kostelce dorazilo v pondělí do Kulturního klubu ve Skutči, aby zde řekli své jasné „ne" možnému prodloužení těžby kamene v blízkém kamenolomu Zárubka.

21.2.2017

Děvčata z Chrudimě skvěle uspěla

Chrudim – Ve čtvrtek minulého týdne uspořádala Integrovaná střední škola Na Karmeli již třetí ročník soutěže s názvem Cukrářská slavnost Na Karmeli 2017, které se zúčastnily střední odborné školy z celé republiky.

21.2.2017

Město testovalo elektromobil, kupovat ho ale zatím nebude

Chrudim – Město Chrudim otestovalo v závěru loňského roku v měsíčním běžném provozu zapůjčený elektromobil. Na testování vozu se podíleli především pracovníci úřadu, ale také chrudimských městských organizací.

20.2.2017

Senioři často trpí samotou. Dobrovolníci jim pomáhají procházkou nebo četbou

Chrudimsko – „Začínáme u nemocí a končíme u kluků," směje se Jana Kostivová žijící v domě s pečovatelskou službou v Chrudimi, když vzpomíná, o čem si s dobrovolnicí Pavlínou povídají.

20.2.2017

Opravy ulic ztíží řidičům život

Chrudim - Vodovody a kanalizace Chrudim zahájí na jaře velkou investici.

19.2.2017

Investoři míří do průmyslové zóny. Městu Chrudim se vrací náklady

Chrudim – Do průmyslové zóny Chrudim Západ míří český výrobce plechů a různých forem na pečení. Oblast by mohla být brzy téměř zaplněna. Městu se totiž hlásí i další investoři. Další prodeje pozemků budou pro Chrudim znamenat návrat vynaložených prostředků, do zřízení průmyslové zóny vložila asi 100 milionů korun.

18.2.2017

Burza filantropie pomůže veřejně prospěšným projektům

Pardubice, Chrudim – Také v letošním roce se uskuteční Burza filantropie, kterou pořádá Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) společně s Pardubickým krajem.

17.2.2017

Včelaři teď sbírají měl a testují včelstva

Nasavrky – Tvrdší zimu by včely měly přestát bez potíží. V tomto období včelaři do laboratoří odevzdávají vzorky zimní měli z úlů.

17.2.2017

Lípu z ankety navštívil britský lovec stromů

Horní Bradlo, Lipka – Lípu v Lipce u Horního Bradla navštívil ve středu Rob McBride z Velké Británie, známý jako „lovec stromů". Britský fotograf, cestovatel, organizátor kampaní a ambasador starých a významných stromů si sem přijel na vlastní oči prohlédnout lípu, která právě nyní soutěží o titul Evropský strom roku 2017.

16.2.2017

Budoucí mlékaři na úřadu práce neskončí

Hlinsko – Nový tříletý učební obor mlékař otevřou v Hlinsku letos v září. Už podruhé se proto uskuteční schůzka rodičů budoucích učňů se zástupci budoucích zaměstnavatelů a zástupců školy.

16.2.2017

Výroba střešních tašek se má stěhovat

Chrudim, Čankovice – Výrobce střešních tašek firma Bramac podniká po čtvrtstoletí svého působení v Chrudimi kroky pro přesun svého výrobního závodu do Čankovic u Hrochova Týnce.

16.2.2017

Chrudimské Muzeum získá novou fasádu

Chrudim – S nástupem jara začnou opravy vnější fasády, oken a dveří na budově chrudimského Muzea. S předpokládaným výdajem ve výši bezmála 25 milionů korun půjde o největší investici města v letošním roce.

16.2.2017

Parkoviště je dál jen na papíře

Chrudim – Tající sníh opět odkryl nevábný pohled na opuštěné staveniště před chrudimským Hotelem Bohemia.

16.2.2017

Kino se dočkalo digitalizace

Proseč – Koncem února skončí kompletní digitalizace prosečského kina. Bude stát téměř 900 tisíc korun.

AKTUALIZUJEME
16.2.2017

Ptačí chřipka zasáhla první chov na Chrudimsku

Nasavrky, Ochoz - Neregistrovaný chov 56 slepic a 13 kachen byl ve středu ráno zlikvidován v Ochozi u Nasavrk. Majitelka se svým synem nejprve drůbež pochytala a potom už pracovníci krajské veterinární správy přistoupili k usmrcení za pomoci injekcí.

15.2.2017

Dnes se otevírá Hurá kancelář

Chrudim – Na Školním náměstí se dnes od tří hodin odpoledne otevře první kancelář Spolku Hurá na výlet! Pásku přestřihne jeho patronka Silvie Dymáková, režisérka dokumentu „Šmejdi", proti kterým se členové spolku snaží bojovat.

15.2.2017

Smogová situace potrvá do pátku

Pardubický kraj – Smogová situace v Pardubickém kraji podle meteorologů potrvá nejspíš do pátku. Kvůli špatným rozptylovým podmínkách a vysoké koncentraci prachu v ovzduší ji vyhlásili v pondělí.

15.2.2017

Senioři si mohou snadno zavolat pomoc, aniž by potřebovali telefon

Chrudim - Signalizační zařízení monitoruje aktuální polohu uživatele a dokáže poznat, pokud třeba upadl.

14.2.2017

Lékařů v sanitách jezdí stále méně

Pardubický kraj - Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Pardubického kraje zaměstnává ze dvou třetin externí lékaře. Disponuje dvanácti lékařskými posádkami, v budoucnu jich zřejmě ještě ubude.

14.2.2017

Jsou ženy, které jedí placentu, kanibalky?

Chrudim – Přístup k mateřství může být hodně alternativní. Jsou matky, které vyžadují po porodu placentu, aby ji snědly nebo rituálně zakopaly. Věří, že získají sílu a psychické zdraví.

13.2.2017

Nové kamery v ulicích nabídnou lepší obraz

Chrudim – Nad městem bude bdít více kamer. Vyšší bude i jejich kvalita. Zachytí espézetku vozu i tvář řidiče.

13.2.2017

Lyžníci závodili u Hlinska v historických kostýmech

Hlinsko, Rataje – Klub klasického lyžování Hlinsko uspořádal během sobotního odpoledne závod na historických lyžích.

13.2.2017

Kopyta pádících koní vířila písek ve slatiňanské jízdárně

Slatiňany – Jezdecká hala hřebčínu ve Slatiňanech se stala dějištěm velkého závodu kočárů. Před zraky nadšeně fandících, byť lehce zmrzlých, diváků předváděly své umění desítky kočí z celé republiky. A bylo na co koukat.

13.2.2017

Pět nemocnic v kraji zůstane. Pacienti ale budou muset častěji dojíždět

Pardubický kraj – Pět nemocnic v kraji zůstává. Nebudou rušit ani zavírat oddělení, některé ale přijdou o specializovanou péči na úkor jiných.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies