VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Chrudimsko

10.4.2017

Roztržití řidiči si teď v Chrudimi připlatí

Chrudim – Technické služby Chrudim včera za asistence městských strážníků zahájily jarní blokové čištění chrudimských ulic.Hned v první den zaznamenali strážníci na sídlišti Leguma osm automobilů, jejichž řidiči nestihli či zapomněli včas přeparkovat.

10.4.2017

Úřadování zkomplikuje výměna oken

Chrudim – Vedení radnice upozorňuje, že kvůli výměně oken v přízemí budovy městského úřadu v Pardubické ulici dojde po přechodnou dobu k výraznému omezení provozu některých pracovišť. 

9.4.2017

Beránci na jarmarku přišli k chuti

Chrudim /FOTO/ - Soutěž o nejkrásnějšího a nejchutnějšího beránka byla součástí sobotního velikonočního jarmarku na Resselově náměstí v Chrudimi.

9.4.2017

Doprava kamene ze Zárubky patří spíše na železnici

Prosetín - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal v Prosetíně se starosty obcí v okolí lomu Zárubka na Skutečsku. Ti nejsou spokojeni s vidinou prodloužení těžby a argumentují zhoršenými životními podmínkami pro své občany, a to především co se týká hluku a prašnosti.

9.4.2017

Heřmanův Městec odstartuje vlastní televizní kanál Leknín

Heřmanův Městec – Uprostřed příštího týdne bude mít premiéru vysílání heřmanoměstecké televize, která se bude jmenovat stejně jako tištěný zpravodaj – Leknín.

8.4.2017

Dobrovolníci uklízeli Česko i v Chrudimi

Chrudim - Do akce Ukliďme svět se v sobotu zapojili i dobrovolníci Farní charity v Chrudimi. Účast bohužel silná nebyla, přišlo celkem devět lidí.

8.4.2017

Zloději dřeva řádili hlavně na Třemošnicku

Chrudimsko – Za poslední čtyři dny přijali chrudimští policisté čtyři oznámení, v nichž známí i neznámí pachatelé pokáceli stromy, nebo se do jejich likvidace pustili bez příslušného povolení.

8.4.2017

Třemošnické koupaliště se letos neotevře

Třemošnice – Ať už přijdou v létě jakkoliv úmorná vedra, v bazénu třemošnického koupaliště se letos nikdo neosvěží. Město totiž tento rok koupaliště vůbec neotevře. Důvodem jsou neúnosné a každým rokem se zvyšující provozní ztráty, na nichž se podílejí nežádoucí průsaky z tělesa bazénu. Ty loni dosahovaly stěží představitelných 400 krychlových metrů vody denně.

8.4.2017

Proseč na dotace nečekala, nyní je v plánu sportovní hala

Proseč – Všichni sportovně založení obyvatelé Proseče a také místní školáci se po delší době konečně dočkali modernizovaného sportovního areálu u místní základní školy.

7.4.2017

Do Trpišova se dostanete jen od Kochánovic

Slatiňany, Trpišov – Od pondělí 10. dubna bude až do 30. června letošního roku zcela uzavřena silnice č. III/340 9 na hlavní trase vedoucí přes slatiňanskou místní část Trpišov a dále místní komunikace ve směru na svídnickou místní část Práčov.

7.4.2017

Opilcova jízda vzbudila podezření

Rosice – Hrochovotýnečtí strážníci si v úterý před půl šestou večer všimli opilého cyklisty, jak si to šine po silnic v Rosicích. Jak uvádí policejní mluvčí Eva Maturová, jeho jízda byla nejistá, proto ho muži zákona zastavili a zkontrolovali. Jejich podezření na alkohol se potvrdilo následnou dechovou zkouškou. Poté hříšníka předali státním policistům.

7.4.2017

Hlinecký Betlém žije Velikonocemi

Hlinsko – Ve všech roubených objektech Souboru lidových staveb Vysočina v hlineckém Betlémě teď probíhá výstava nazvaná Velikonoce na Betlémě. Expozice přibližuje tradiční lidové zvyky a je spojena s prodejem velikonočních dárečků. 

7.4.2017

V Chrudimi si přeparkujte, začne blokové čištění

Chrudim – Technické služby města Chrudim začnou od pondělí s jarním blokovým čištěním komunikací. Řidiči by měli sledovat přenosné dopravní značení, aby stačili včas odklidit svá vozidla. Na pozoru by se měli mít hlavně ti, kteří nechávají stát vozidlo v Chrudimi a odjíždějí na týden nebo na delší dobu mimo město.

7.4.2017

Dobrovolníci nasazují rukavice a uklízejí nepořádek

Chrudimsko, Pardubicko – Hlavním úklidovým dnem celorepublikové kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko je sobota 8. dubna. Právě zítra se do práce pustí nejvíce dobrovolníků, kterým není lhostejný nepořádek hyzdící přírodu. Gruntovat se bude ve městech i vesnicích, kolem řek i v lesích.

6.4.2017

Na jarmarku se bude pilně uklízet a vyrábět Morana

Chrudim – Velikonočním jarmark se uskuteční na Resselově náměstí v Chrudimi v sobotu od osmi ráno. Jeho součástí bude program, který připravilo Regionální muzeum v Chrudimi. Návštěvníci se tu seznámí s přípravou domácnosti na svátky se zaměřením na předvelikonoční úklid. Bude možné vyzkoušet necky, valchu, putýnku, vařečku na prádlo, prádelní hrnec, mýdla nebo březová pometla.

VÍME PRVNÍ
6.4.2017

Prezident Zeman uvažuje o milosti pro Kajínka

Čáslav/Prachovice – Nejznámější český vězeň a novodobý mučedník Jiří Kajínek se možná přece jen dočká prezidentské milosti. Dnes své úvahy potvrdil sám prezident Miloš Zeman.

6.4.2017

Rekonstrukce chrudimské kanalizace začne až po Velikonocích

Chrudim – Během tohoto měsíce začne plánovaná velká rekonstrukce vodovodní a kanalizační sítě, která postupně zasáhne celou délku chrudimských ulic Palackého a Obce Ležáků. Odstartuje však s malým zpožděním, neboť původně ohlášený termín 10. dubna dodržen nebude.

6.4.2017

Zloděj ukradl plyšového medvěda

Chrudim – O klidných službách se může chrudimským strážníkům jen zdát. Každou chvíli jsou voláni ke špatně parkujícím autům, toulavým psům a povalujícím se bezdomovcům. 

6.4.2017

Spolek Hurá na výlet! plánuje 12 zájezdů pro seniory

Pardubický kraj – Spolek Hurá na výlet! vyhlásil termíny prvních dvanácti výletů pro seniory, které v následujících měsících hodlá uskutečnit.

5.4.2017

Bitva jako živá. Modeláři vystavují v muzeu

Chrudim – Při prohlížení nové výstavy v Regionálním muzeu v Chrudimi se návštěvník patrně neubrání citaci z oblíbeného českého filmu: „To muselo dát strašlivou práci…"

5.4.2017

Chrudimští jsou ve střehu kvůli budoucnosti nemocnice

Chrudim – Na minulé schůzi chrudimského zastupitelstva zazněly obavy ohledně další budoucnosti zdejší nemocnice. S tématem přišel primář dětského oddělení a městský zastupitel David Kasal, jenž uvedl, že podle jím získaných informací by se Chrudimská nemocnice mohla postupně dostat do takzvaného režimu plánované péče.

5.4.2017

Muž zoufale tloukl na dveře sousedů

Chrudim – V pondělí krátce před jedenáctou večer byli strážníci přivolání do Revoluční ulice. V jednom z tamních domů se pohyboval muž, který tloukl na dveře nájemníků a křičel. 

5.4.2017

Setkání se starostou je dnes zrušeno

Chrudim – První středu v měsíci má starosta města Chrudimi Petr Řezníček vyhrazenou na odpolední setkání s občany, nicméně dnes se neuskuteční. 

5.4.2017

Uprostřed práce zbyl čas i na svačinu

Třemošnice – Členové Společnosti přátel Železných hor strávili slunnou sobotu minulého víkendu při brigádě v sadu starých odrůd ovoce u obce Lhůty na úbočí Železných hor. Sad je v majetku města Třemošnice, ale nepsaný patronát nad jeho údržbou převzala ZO ČSOP Nasavrky a Společnost přátel Železných hor. 

3.4.2017

Instruktoři byli nemilosrdní

Chrudim – Turisté, kteří se v sobotu procházeli Rekreačními lesy na Podhůře u Chrudimi, byli svědky nečekané podívané. Po lesních cestičkách občas proběhla skupina lidí s velkou kládou na rameni, kteří na sebe nechávali křičet.

3.4.2017

Knihy zaplní třetinu zámeckého podlaží

Hrochův Týnec - Do nevyužitého hrochovotýneckého zámku se přestěhuje tamější městská knihovna. Vedení Hrochova Týnce svého času zvažovalo možnost, že by se knihovna mohla po rekonstrukci kulturního domu přemístit právě do něj, ale zámek nakonec vyhrál.

2.4.2017

Řeka Doubrava hlásí: Odemčeno!

Pařížov – V sobotu se konalo 26. odemykání Doubravy. Pole před obcí se rychle proměnilo ve velké parkoviště pro vodáky i diváky. Tato akce je velmi oblíbená pro nadšence z Česka, Slovenka a Polska, ale přijeli i milovníci vodních sportů z Francie. 

31.3.2017

Maraton příprav skončil, jen na parkety se ještě nemůže

Chrudimsko – Během nadcházejícího víkendu se po zimní přestávce otevřou památky na Chrudimsku, například státní zámek Slatiňany. Podle kastelána Jaroslava Bušty se náročný maraton příprav podařilo stihnout.

31.3.2017

Kamera zprostředkuje přímý přenos z ptačí budky

Hlinsko – Na webu Základní školy Resslova lze už pár dní sledovat ptačí budku, a to ve dne i v noci. Zatím je prázdná, ale sýkorky či brhlíci si k ní časem jistě cestu najdou. Vletový otvor odpovídá jejich velikosti.

31.3.2017

Náměstí obsadily bagry. Dělníci budou pomáhat se zbožím na staveništi

Nasavrky – Nasavrcké náměstí se proměnilo na jedno velké staveniště. Rekonstrukce je v plném proudu a z rozkopané půdy se už začínají rýsovat první obrysy opěrných zídek a obrub chodníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies