VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Amalthea pomáhá řešit rodinné konflikty dohodou

Chrudim - Nestátní nezisková organizace Amalthea nabízí v Pardubickém kraji novou službu nazvanou Rodinné mediace.

14.10.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: čtk

Je určená pro rodiny, které řeší obtížnou situaci například se rodiče rozcházejí nebo rozvádějí a obávají se, jaký dopad to bude mít na jejich děti. Mediace je totiž velice účinným nástrojem pro řešení rodinných konfliktů a sporů, které mohou ohrožovat zdravý vývoj dítěte.

Mediace se účastní obě strany dobrovolně, s cílem vyřešit spor rychle a kultivovaně a předejít tak zdlouhavému a emočně náročnému soudnímu projednávání. Jde o účinný způsob řešení konfliktu mimosoudní cestou za pomoci třetí strany mediátora. Jejím cílem je dohoda, která je přijatelná pro obě strany konfliktu a může sloužit jako podklad pro soudní rozhodnutí (smír, nesporný rozvod, úprava práv a povinností k dítěti pro dobu po rozvodu, výživné apod.) nebo notářský zápis. Mediace tak může pomoci dospělým co nejvíce ochránit své děti před důsledky rozpadu rodiny a může pomoci s nastavením pravidel, která vyhovují oběma partnerům a tím situaci rodiny zklidnit. Dítě pak zůstane v kontaktu s oběma rodiči a navíc získá zkušenost, že je možné a reálné těžkosti v životě díky společnému úsilí vyřešit.

„Od ledna jsme realizovali již dvacet mediací, které byly nejčastěji zaměřené na řešení sporů mezi rodiči, kteří se rozcházejí nebo spolu již nežijí, ale potřebují vyřešit spoustu témat spojených s výchovou dětí například kde budou děti bydlet, jak budou probíhat kontakty s druhým rodičem, podle jakých pravidel budou děti vychovávány, jak budou naplňovány jejich potřeby -, a ne vždy se dokáží sami dohodnout tak, aby rozchod a následná péče o děti byly co nejméně náročné a stresující i pro jejich děti. Díky mediaci jsme pomohli vyřešit spory v rodinách, ve kterých se nedařilo sjednotit názory na výchovu dětí, kde se rozcházely představy o tom, jak má rodina fungovat, kde se nedařilo nastavit kontakty dětí s jejich prarodiči či se rodiče potýkali s výchovnými problémy u svých dětí," uvedla Kamila Komárková z organizace Amalthea..

Rodinné mediace se konají v Chrudimi, v České Třebové a v Králíkách. Služba je určená pro rodiny s nízkými příjmy, které bydlí v Pardubickém kraji a díky projektu „Děti doma s rodiči nebo pěstouny", který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů, je zcela zdarma.

Amalthea, o. s. dále nabízí odborné i široké veřejnosti vzdělávání, informace a osvětu v oblasti systému péče o ohrožené dítě. Zavádí inovativní metody práce s rodinou a dítětem do praxe a podporuje organizace, které se danou oblastí zabývají.

Autor: Redakce

14.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odstraňování následků čtvrteční bouřky
5

Noční bouřka napáchala desítky škod, Kouty málem spláchla voda

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Podezřelý násilník skončil ve vazbě

Chrudimsko – Ve vazební věznici čeká na soud čtyřicetiletý muž, jehož kriminalisté podezírají z týrání. „Od začátku roku 2013 do letošního června měl fyzicky a psychicky týrat svoji mladší družku," uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař.

Mazda nabourala do stromu, řidička utrpěla vážná zranění

Trhová Kamenice – Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek deset minut před osmou večer na silnici mezi Trhovou Kamenicí a Rohoznou. Pětasedmdesátiletá řidička tu ošklivým způsobem nabourala do stromu.

Fotbalu je potřeba také něco obětovat a ne pouze brát

Heřmanův Městec – Tomáš Zrůst, ještě nedávno brankářská jednička Heřmanova Městce, která měla velkou zásluhu na tom, že Jiskra si letos odbyla premíéru v krajském přeboru, a že šlo o premiéru úspěšnou dokazuje fakt, že se vyhnula sestupovým vodám. Všechno krásné ale jednou končí a i přes svůj mladý věk se rozhodl, dnes už bývalý brankář, věnovat především funkci předsedy.

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

Chrudim - Tříbodové rozloučení Chrudimi U16 s velmi úspěšnou fotbalovou sezonou odnesla drtivou porážkou poslední Čáslav.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies