VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Auta fandů z ulice jen tak nezmizí

Chrudim - V časech domácích zápasů fotbalového klubu MFK Chrudim není obsluhována dvojice autobusových zastávek MHD Dr. Malíka a Novoměstská. Ulici přiléhající ke stadionu vždy zaplaví auta fotbalových fanoušků a běžný provoz v ní je po dobu několika hodin vyloučen. Na tom se nic nezmění ani po dostavbě nově vznikající tribuny.

10.4.2015
SDÍLEJ:

Tribuna fotbalového stadionu v chrudimské Novoměstské ulici roste do své konečné podoby.Foto: Karel Dvořák

„Fanoušků přijíždějících na zápas auty je tolik, že v době před začátkem utkání a pak také nějaký čas po něm musí být ulice vždy označena a provozována jako jednosměrná. Samotná stavba tribuny s tímto omezením nijak nesouvisí a její dokončení tedy v tomto ohledu velkou změnu nepřinese i když se, v rámci prováděných prací, počítá i s určitým rozšířením parkovacích stání," uvedl Martin Klimek, vedoucí odboru dopravy chrudimského městského úřadu.

Domácí zápasy chrudimského fotbalového klubu se nehrají denně. Ten příští je sice na programu hned zítra, ale přesto platí, že běžní cestující MHD, pokud se o fotbal vysloveně nezajímají, na jejich termíny snadno zapomenou. „Z toho vyplývá, že cestující kteří budou chtít vystoupit v tyto dny např. na zastávce Dr. Malíka a včas nezareagují a nevystoupí u nemocnice, tak se pak náhle ocitnou až na Tyršově náměstí, nebo na zastávce Na Valech a odtud se skrz parkující auta v Novoměstské ulici budou prodírat, tam, kam původně chtěli," připomíná současný stav jeho kritik Tomáš Velendorf. Ten navrhuje umístit u značky se zákazem vjezdu od ulice SNP dodatkovou tabulku například s textem 'mimo MHD' a za pomoci městské policie zajistit parkovaní aut tak, aby autobusy MHD (sanitky, hasiči) mohly projet.

„Vyzkoušeli jsme i tuto variantu. Po několikaletých zkušenostech se stávající řešení jeví jako nejbezpečnější. Jedná se o nepřehledný úsek, kde na sebe řidiči vzájemně nevidí po celou dobu, takže řidiči autobusů jedoucí v protisměru měli problémy," zareagoval na tento návrh vedoucí oddělení dopravy a komunikací Milan Šikl.

Autor: Marek Nečina

10.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies