VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Besta skvěle reprezentovala Chrudim na mistrovství světa

Chrudim – O podzimních prázdninách se 48 tanečnic z Besty Chrudim vypravilo na Mistrovství světa do německého Wetzlaru, kde reprezentovaly nejen svůj tým, ale i Českou republiku a město Chrudim celkem v deseti kategoriích.

7.11.2016
SDÍLEJ:

Swing with me -jazz dance formace dospělíFoto: Aleš Novák

Soutěž probíhala v Rittal aréně od neděle do neděle a její organizace byla opravdu na vysoké úrovni, stejně tak jako výkony všech tanečníků z 27 zemí celého světa, kteří získali nominace díky vynikajícím výsledkům v extraligových národních soutěžích. Soutěžící byli ubytovaní v okolí Wetzlaru a do haly přijížděli každý den ráno, aby zde předvedli to nejlepší a navzájem se inspirovali. Atmosféra v hale byla jedním slovem úžasná a my jsme si znovu uvědomili, jak krásné je tančit na takové soutěži.

Mezi největší favority patřila Kanada, Norsko, Finsko, Slovinsko, Srbsko a Polsko, ale ani naše tanečnice se ve vysoké konkurenci neztratily. Své zastoupení měla Besta mezi sóly, duety, malými skupinami i formacemi a to jak v jazz dance, tak i v modern dance.

VELKÉ FORMACE

Nejúspěšnější z našich řad byly velké formace, kde se utkalo v juniorech i dospělých vždy 17 týmů.

Náš juniorský tým, který patří k vůbec nejmladším ve své kategorii, se ničeho nezalekl a po dvou skvěle odtančených kolech získal nakonec krásné 10. místo. Tanečnice v dospělé věkové kategorii zaplnily halu svou energií a skvělým výrazem, perfektně si poradily s obrovským prostorem a z jejich vystoupení vyzařovala radost z tance. Jejich cesta skončila těsně před branami finále a nakonec si vytančily 7. místo, které je v tak velké konkurenci nádhernou odměnou za dosavadní práci.

GRATULACE A DÍKY

Gratulujeme a zároveň děkujeme všem našim tanečnicím za krásné výkony i výsledky.
Poděkování patří i maminkám, které nás na cestě doprovázely a perfektně se postaraly o mladší členy výpravy.
Samozřejmě děkujeme všem rodičům našich tanečnic za finanční podporu, bez které by tato cesta nebyla možná a také za to, že své děti v tanci podporují po všech stránkách.

V neposlední řadě děkujeme městu Chrudim za příspěvek na dopravu a také firmě CZ AD Praha, která zajistila opravdu perfektní přesun nejen do Německa, ale i každý den z hotelu na halu. Po pěti dnech strávených na tak prestižní události víme, že tanec je opravdu jedinečnou záležitostí a dokáže přinést mnoho emocí i v několika málo minutách.

PŘÍPRAVA SEZONY

A teď už se opět vracíme na taneční parket, abychom připravili nové formace na následující sezónu, ve kterých se zcela jistě budeme snažit předvést to nejlepší a posunout naše limity o kousek dál.

Klára Nováková

Autor: Redakce

7.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Vysněné dětské postele

Petardy dopadaly na dětské hřiště

Chrudim – Městští strážníci vyrazili do Revoluční ulice, kde měl podle oznámení muž házet z okna petardy přímo na dětské hřiště. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Podvodníci žádali peníze pro příbuzné, ukradli 280 tisíc korun

Chrudimsko – Policisté varují před podvodníky, kteří po telefonu žádají peníze na pomoc členům rodiny poškozených. Legendu si upravují podle aktuální potřeby, ale policejní mluvčí Ondřej Zeman jejich postupuje ilustruje na příkladu, který se odehrál v uplynulých dnech na Moravskotřebovsku.

Kontejnery na kov v Chrudimi nebudou. I kvůli bezdomovcům

Chrudim - Kontejnery na kovový odpad v chrudimských ulicích umístěny nebudou, byť by si to možná někteří lidé přáli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení