VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Besta skvěle reprezentovala Chrudim na mistrovství světa

Chrudim – O podzimních prázdninách se 48 tanečnic z Besty Chrudim vypravilo na Mistrovství světa do německého Wetzlaru, kde reprezentovaly nejen svůj tým, ale i Českou republiku a město Chrudim celkem v deseti kategoriích.

7.11.2016
SDÍLEJ:

Swing with me -jazz dance formace dospělíFoto: Aleš Novák

Soutěž probíhala v Rittal aréně od neděle do neděle a její organizace byla opravdu na vysoké úrovni, stejně tak jako výkony všech tanečníků z 27 zemí celého světa, kteří získali nominace díky vynikajícím výsledkům v extraligových národních soutěžích. Soutěžící byli ubytovaní v okolí Wetzlaru a do haly přijížděli každý den ráno, aby zde předvedli to nejlepší a navzájem se inspirovali. Atmosféra v hale byla jedním slovem úžasná a my jsme si znovu uvědomili, jak krásné je tančit na takové soutěži.

Mezi největší favority patřila Kanada, Norsko, Finsko, Slovinsko, Srbsko a Polsko, ale ani naše tanečnice se ve vysoké konkurenci neztratily. Své zastoupení měla Besta mezi sóly, duety, malými skupinami i formacemi a to jak v jazz dance, tak i v modern dance.

VELKÉ FORMACE

Nejúspěšnější z našich řad byly velké formace, kde se utkalo v juniorech i dospělých vždy 17 týmů.

Náš juniorský tým, který patří k vůbec nejmladším ve své kategorii, se ničeho nezalekl a po dvou skvěle odtančených kolech získal nakonec krásné 10. místo. Tanečnice v dospělé věkové kategorii zaplnily halu svou energií a skvělým výrazem, perfektně si poradily s obrovským prostorem a z jejich vystoupení vyzařovala radost z tance. Jejich cesta skončila těsně před branami finále a nakonec si vytančily 7. místo, které je v tak velké konkurenci nádhernou odměnou za dosavadní práci.

GRATULACE A DÍKY

Gratulujeme a zároveň děkujeme všem našim tanečnicím za krásné výkony i výsledky.
Poděkování patří i maminkám, které nás na cestě doprovázely a perfektně se postaraly o mladší členy výpravy.
Samozřejmě děkujeme všem rodičům našich tanečnic za finanční podporu, bez které by tato cesta nebyla možná a také za to, že své děti v tanci podporují po všech stránkách.

V neposlední řadě děkujeme městu Chrudim za příspěvek na dopravu a také firmě CZ AD Praha, která zajistila opravdu perfektní přesun nejen do Německa, ale i každý den z hotelu na halu. Po pěti dnech strávených na tak prestižní události víme, že tanec je opravdu jedinečnou záležitostí a dokáže přinést mnoho emocí i v několika málo minutách.

PŘÍPRAVA SEZONY

A teď už se opět vracíme na taneční parket, abychom připravili nové formace na následující sezónu, ve kterých se zcela jistě budeme snažit předvést to nejlepší a posunout naše limity o kousek dál.

Klára Nováková

Autor: Redakce

7.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies