VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Běžci vybrali téměř padesát tisíc

Chrudim - Chrudimští výsadkáři uspořádali charitativní běh, jehož se zúčastnilo 267 závodníků. 

2.9.2015
SDÍLEJ:

Běžcům charitativního běhu přálo počasí. Foto: Vladimír Mostecký

Charitativní běh ve prospěch Vojenské fondu solidarity, který během víkendu uspořádali příslušníci 43. výsadkového praporu Chrudim, pořadatele mile překvapil. Dalo by se říci, že radosti bylo vždy dvojnásob.

Na start v Klášterních zahradách se postavilo 267 běžců, a to z řad vojáků i civilistů. Někteří vyrazili po svých, na koloběžkách, nebo se smečkou psů. Oproti loňskému roku byl počet závodníků více než dvojnásobný. Startu přihlížel i patron 43. výsadkového praporu generálmajor Jaroslav Klemeš.

Každý účastník mohl zaplatit dobrovolné vstupným, kterým tak přímo podpořil Vojenský fond solidarity. Kdo přispěl více než padesátikorunou, rovnou získal žlutou samolepku s mottem: „Podporuji naše vojáky."

Když skončilo počítání peněz, pořadatelé byli opět mile překvapeni. Podařilo se vybrat, a do fondu tak přispět 43 241 korunami a deseti eury. „To je více než dvakrát tolik, než jsme doufali. Patří vám všem za to dík, jste nebyli líní a přišli jste pomoci dobré věci," uvádějí pořadatelé na své facebookové stránce.

Účastníci si běh také velmi pochvalovali. Petr Švadlák například uvedl: „Líbilo se mi podpořit dobrou věc, takže pokud v budoucnu bude další možnost, rád se zúčastním. Atmosféra byla přátelská, takže jen tak dál."

Chrudimští výsadkáři nyní zpracovávají poznatky z dnešního ročníku, aby příští charitativní běh ještě vylepšili. Někteří závodníci se přimlouvají za to, aby byl ještě delší.

Vojenský fond solidarity funguje již téměř půl roku a na základě uzavřené dohody jej spolukoordinuje Charita České republiky, která již v létě loňského roku zastřešovala sbírku organizovanou pro pozůstalé vojáků, kteří zahynuli v Afghánistánu po útoku sebevražedného atentátníka v červenci 2014. Na veřejnou sbírku číslo účtu 44665522/0800, se samostatným VS 918 Vojenský fond solidarity mohou přispívat všichni, kterým není osud vojáků lhostejný. 

Autor: Lukáš Vaníček

2.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies