VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Byty v centru? Pro ostudu!

Chrudim - Bydliště na prestižní adrese by mnozí lidé sochotou rádi pořádně připlatili. Byty vchrudimském centru se ale zdaleka nepodobají luxusním rezidencím.

19.1.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Na Resslově náměstí či vŠiroké ulici jsou původně měšťanské domy svelkými byty, které jsou vytápěny „wafkami“ a jejich stav „odpovídá stáří“. Jejich uživatelé patří většinou ksociálně slabší vrstvě občanů, a tak bydlí za podmínek regulovaného nájemného svědomím, že se město oúdržbu postará.

„Taková byla kdysi bytová politika. Rodinám se přidělovaly nové byty vsídlištích a vcentru žily sociálně slabé vrstvy občanů. Tato situace bohužel přetrvává. Vcentru je několik obytných domů, které vzhledem istavem neodpovídají středu města a řadí se do třetí nebo čtvrté kategorie,“ uvádí místostarosta Chrudimě Petr Řezníček.

Starých domů, které oplývají velkorysostí prostoru ivýhodnou polohou, má město hned několik, a to nejen vsamém centru. Nacházejí se podél Palackého ulice nebo vpověstném „Bronxu“ pod nádražím, který je plný městských bytů obývaných převážně sociálně slabými nebo nepřizpůsobivými občany.

Vedení města se rozhodlo, že zadá ve spolupráci sarchitektem Karlem Thérem vytvoření ucelené koncepce bytové politiky. Ta by měla jasně určit, jaké jsou vChrudimi prostory pro bydlení vbytech nebo rodinných domech.

19.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Děti v trávníku na chrudimském sídlišti U Stadionu

Trávu odvážejte pryč, žádají lidé ze sídliště

Merida Cyklo Maštale 2016

Cyklo Maštale se kvapem blíží

Na mladé zdravotníky čekaly zlomeniny i střepy trčící z rukou

Chrudim – „Kájo, dejchej! Dejchej!" zoufalé volá dívka a rukou se natahuje po bezvládném těle ležícím na zemi vedle rybníčku v chrudimském Městském parku. I tak vypadá jedno ze stanovišť oblastního kola soutěž mladých zdravotníků, které se včera v Chrudimi uskutečnilo.

Děti hrály pohádku, aby pomohly jiným dětem

Chrudim – Rok příprav, zkoušení a výrobě kostýmů a kulis věnovali žáci a učitelé ze Speciální základní školy Chrudim, aby spolu nastudovali Duhovu pohádku, kterou včera a dnes hrají v Divadle Karla Pippicha. Součástí hry je i prodejní výstava prací dětí ze speciální školy.

Baletky zazářily v pražském Salesiánském divadle

Chrudim - V Salesiánském divadle v Praze se v uplynulých dnech uskutečnila celostátní soutěž tanečních škol. V kategorii klasický tanec si na ní vytančili stříbrnou příčku Josef Pavliš a Veronika Vodičková z tanečního oddělení ZUŠ Chrudim.

Mydlářovský dům zažije osvícení

Chrudim – Muzeum loutkářských kultur zve na páteční, slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies