VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinečtí získali významné funkce v prezidiu ČHJ

HLINSKO/DREVNIKY - V sobotu 24. listopadu se v sále restaurace v Drevnikách na Příbramsku konal IV. řádný sjezd České hasičské jednoty.

30.11.2007
SDÍLEJ:

Vedení sboru podává hodnotící zprávu.Foto: Radek Pavlík

Toho se zúčastnili nejen členové hlineckého hasičského sboru, ale i členové okolních sborů registrovaných u České hasičské jednoty. Obnovená ČHJ zahájila svou činnost v roce 1990 s cílem vytvořit organizaci na demokratických principech a pokračovat v tradici, kterou založili naši předkové a na kterou byli tak hrdi. Sdružuje kolem 6500 členů ve 152 hasičských sborech a v pěti župách: Povltavské, Sionské, První východočeské, Sv. Markéty a Podvysocké. Veškeré funkce v jednotě jsou funkcemi čestnými a bezplatnými. Činnost ČHJ potvrzuje obětavost členů a připravenost našich dobrovolných hasičů sborů pomáhat spoluobčanům při požárech, povodních a dalších krizových situacích. Vedle toho se zaměřuje na zajišťování úkolů spojených s vypsanými granty, zajišťování soutěží, odbornou přípravu a práci s mládeží. V současné době je v našich řadách dostatek aktivních členů, připravených nezištně pomáhat svým spoluobčanům bez ohledu na své osobní zájmy i zdraví, často pouze s minimálním technickým vybavením a nedostatečnými technickými prostředky.

Nejvyšším orgánem ČHJ je sjezd. Ten letošní měl charakter čistě pracovní a byl svolán v souladu se stanovami po pěti letech od posledního sjezdu. První východočeskou župu ČHJ, která působí v našem regionu a do níž patří i hasičský sbor ČHJ Hlinsko, zde zastupovalo 38 delegátů. Na úvod prezident ČHJ Vasil Silvestr Pekar přednesl zprávu o činnosti ČHJ po III. řádném sjezdu. Následovala zpráva ústřední revizní komise. Odpoledne jednání otevřela členka prezidia ČHJ Alena Unčovská, která seznámila přítomné delegáty s činností dětí a mládeže. Pak následovaly volby do ústředních orgánů České hasičské jednoty.

Z Hlinska byli zvoleni následující činovníci: do funkce I. náměstka prezidenta ČHJ Vladimír Komínek, do funkce člena prezidia ČHJ Milan Jindřichovský, Ladislav Kadlec a Alena Unčovská a do funkce předsedy ústřední revizní komise Ladislav Kropáček. Z našeho okolí rozšířili řady členů prezidia ještě zástupci z Krásného, Včelákova a Přelouče.

30.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letní barokní scéna v Chrudimi
11

Barokní serenáty hrané nyní v Chrudimi mnoho uší neslyšelo

Nehoda mezi Hlinskem a Chlumem
4

Řidič po srážce s kamionem utrpěl četná zranění

Automatika zalarmovala hasiče a poté vypustila pěnu

Třemošnice - Profesionální hasiče ze Seče a dobrovolné z Třemošnice, Prachovic a Seče vyburcoval ve středu ve 21.18 poplach. Mělo hořet v dílně podniku ve Skoranově. I když vše nasvědčovalo tomu, že by mohlo jít o veliký požár, nakonec se vůbec nehasilo.

Hokejistům se přiblížil boj o dobu ledovou

Chrudim – Strojník zimního stadiónu v Chrudimi Petr Kulhánek ve vodním mlžném oparu stříká na betonovou plochu jednu vrstvu vody za druhou. Připravuje tak základní ledovou vrstvu pro nástup rolby, která se už po zbytek sezóny v hale bude o kvalitu ledu v Chrudimi starat.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

U nás v klubu: Kdekoliv kdykoli

Chrudimsko - Překvapil nás zájem o dvoustranu v Týdeníku Chrudimsko, kterou jsme vytvořili vlastně jen díky iniciativě fotbalového klubu v Načešicích. A proto pro vás máme nabídku…

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení