VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinečtí získali významné funkce v prezidiu ČHJ

HLINSKO/DREVNIKY - V sobotu 24. listopadu se v sále restaurace v Drevnikách na Příbramsku konal IV. řádný sjezd České hasičské jednoty.

30.11.2007
SDÍLEJ:

Vedení sboru podává hodnotící zprávu.Foto: Radek Pavlík

Toho se zúčastnili nejen členové hlineckého hasičského sboru, ale i členové okolních sborů registrovaných u České hasičské jednoty. Obnovená ČHJ zahájila svou činnost v roce 1990 s cílem vytvořit organizaci na demokratických principech a pokračovat v tradici, kterou založili naši předkové a na kterou byli tak hrdi. Sdružuje kolem 6500 členů ve 152 hasičských sborech a v pěti župách: Povltavské, Sionské, První východočeské, Sv. Markéty a Podvysocké. Veškeré funkce v jednotě jsou funkcemi čestnými a bezplatnými. Činnost ČHJ potvrzuje obětavost členů a připravenost našich dobrovolných hasičů sborů pomáhat spoluobčanům při požárech, povodních a dalších krizových situacích. Vedle toho se zaměřuje na zajišťování úkolů spojených s vypsanými granty, zajišťování soutěží, odbornou přípravu a práci s mládeží. V současné době je v našich řadách dostatek aktivních členů, připravených nezištně pomáhat svým spoluobčanům bez ohledu na své osobní zájmy i zdraví, často pouze s minimálním technickým vybavením a nedostatečnými technickými prostředky.

Nejvyšším orgánem ČHJ je sjezd. Ten letošní měl charakter čistě pracovní a byl svolán v souladu se stanovami po pěti letech od posledního sjezdu. První východočeskou župu ČHJ, která působí v našem regionu a do níž patří i hasičský sbor ČHJ Hlinsko, zde zastupovalo 38 delegátů. Na úvod prezident ČHJ Vasil Silvestr Pekar přednesl zprávu o činnosti ČHJ po III. řádném sjezdu. Následovala zpráva ústřední revizní komise. Odpoledne jednání otevřela členka prezidia ČHJ Alena Unčovská, která seznámila přítomné delegáty s činností dětí a mládeže. Pak následovaly volby do ústředních orgánů České hasičské jednoty.

Z Hlinska byli zvoleni následující činovníci: do funkce I. náměstka prezidenta ČHJ Vladimír Komínek, do funkce člena prezidia ČHJ Milan Jindřichovský, Ladislav Kadlec a Alena Unčovská a do funkce předsedy ústřední revizní komise Ladislav Kropáček. Z našeho okolí rozšířili řady členů prezidia ještě zástupci z Krásného, Včelákova a Přelouče.

30.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
AKTUALIZOVÁNO

Jirka se nemá důvod bát msty, nic neudělal

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
AKTUALIZOVÁNO

Nejde mi ani brečet, jak jsem šťastná, říká Kajínkova kamarádka

Městský park v Chrudimi bude patřit zdravotníkům

Chrudim – Sedm desítek dětských zdravotníků okresu se ve středu utká v Chrudimi. V Městském parku se od 9 hodin koná soutěž mladých zdravotníků.

AKTUALIZOVÁNO

Futsalová Chrudim padla. Finálová série je vyrovnaná

Chrudim - Cesta za obhajobou titulu se futsalistům Chrudimi komplikuje. Tým FK Era-Pack včera prohrál ve druhém utkání finále play off Chance ligy v Edenu s pražskou Slavií 3:6 a série je vyrovnaná 1:1 na zápasy. Třetí duel se hraje ve čtvrtek v Chrudimi (od 20 hodin).

AKTUALIZOVÁNO

Kajínek míří z vězení domů. Do rodných Prachovic

Prachovice – Přinášíme doslovný přepis exkluzivního rozhovoru, který před několika dny spolupracovníkům Chrudimského týdeníku poskytla Marta Látalová z Prachovic, kamarádka Jiřího Kajínka. Je to výpověď ženy, která odeslala žádosti o milost pro Jiřího Kajínka dosud všem prezidentům České republiky, a zároveň jedné z jeho nejbližších osob.

Rozhledna na Lichnici je oficiálně v provozu

Chrudim  - V pondělí se konalo oficiální zprovoznění rozhledny na Lichnici. Na hradním nádvoří se sjeli starostové, zástupci firem a ředitelé školek a škol z regionu. Tuto událost si nenechalo ujít i několik desítek zvědavých přihlížejících.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies