VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chrudim žádá stát o dotace na obnovu Bronxu

Chrudim - Místostarosta města Roman Málek předal na Ministerstvu pro místní rozvoj do rukou Antonína Krejčího Integrovaný plán rozvoje města Chrudim.

20.12.2008 4
SDÍLEJ:

Místostarosta Roma Málek (vpravo) žádá pro město dotaci v přibližně stomilionové výši. Foto: Jitka Bodláková

Ten obsahuje ucelený a provázaný projekt na regeneraci bytového fondu a veřejného prostranství v lokalitě pod nádražím a v sídlišti za střediskem Dukla. Oblast tedy zahrnuje i část města, označovanou někdy jako „Bronx“.

„Vybraná zóna obsahuje celkem 655 bytů, náklady se odhadují na 223 milionů korun. Realizace má probíhat od příštího roku do roku 2013,“ přibližuje část projektu Málek.

Projekt je jedinečný v tom, že kromě města v něm o peníze žádají i soukromí majitelů domů a společenství, jejichž žádost zaštiťuje město.

„Plán v sobě ukrývá dvě kategorie dotací. V rámci první je snaha o modernizace bytových domů, kde město žádá 45 milionů korun a soukromí majitelé 23 milionů korun,“ říká Málek.

Tady půjde například o zateplení budov a výměny oken, modernizaci výtahů nebo rekonstrukce společných rozvodů vody a elektřiny. V druhé kategorii žádá město 32 milionů korun na úpravy a rekonstrukce veřejných prostranství.

„Jedná se o úpravu zeleně, ale také komunikací,“ dodává Málek. Výše dotací dosahuje čtyřicet procent u domů, u veřejných prostranství dokonce 85 procent z nákladů.

O tom, zda bude projekt schválený pondělním zastupitelstvem podpořen, by se mělo vědět v druhém čtvrtletí příštího roku. „Naše šance vidím tak na 65 procent,“ odhaduje Málek.

Autor: Marek Nečina

20.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Pietní akt v památníku v Ležákách

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies