VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chrudim žádá stát o dotace na obnovu Bronxu

Chrudim - Místostarosta města Roman Málek předal na Ministerstvu pro místní rozvoj do rukou Antonína Krejčího Integrovaný plán rozvoje města Chrudim.

20.12.2008 4
SDÍLEJ:

Místostarosta Roma Málek (vpravo) žádá pro město dotaci v přibližně stomilionové výši. Foto: Jitka Bodláková

Ten obsahuje ucelený a provázaný projekt na regeneraci bytového fondu a veřejného prostranství v lokalitě pod nádražím a v sídlišti za střediskem Dukla. Oblast tedy zahrnuje i část města, označovanou někdy jako „Bronx“.

„Vybraná zóna obsahuje celkem 655 bytů, náklady se odhadují na 223 milionů korun. Realizace má probíhat od příštího roku do roku 2013,“ přibližuje část projektu Málek.

Projekt je jedinečný v tom, že kromě města v něm o peníze žádají i soukromí majitelů domů a společenství, jejichž žádost zaštiťuje město.

„Plán v sobě ukrývá dvě kategorie dotací. V rámci první je snaha o modernizace bytových domů, kde město žádá 45 milionů korun a soukromí majitelé 23 milionů korun,“ říká Málek.

Tady půjde například o zateplení budov a výměny oken, modernizaci výtahů nebo rekonstrukce společných rozvodů vody a elektřiny. V druhé kategorii žádá město 32 milionů korun na úpravy a rekonstrukce veřejných prostranství.

„Jedná se o úpravu zeleně, ale také komunikací,“ dodává Málek. Výše dotací dosahuje čtyřicet procent u domů, u veřejných prostranství dokonce 85 procent z nákladů.

O tom, zda bude projekt schválený pondělním zastupitelstvem podpořen, by se mělo vědět v druhém čtvrtletí příštího roku. „Naše šance vidím tak na 65 procent,“ odhaduje Málek.

Autor: Marek Nečina

20.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Už se moštuje.

Už se moštuje

Při rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení