VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chrudimské Muzeum získá novou fasádu

Chrudim – S nástupem jara začnou opravy vnější fasády, oken a dveří na budově chrudimského Muzea. S předpokládaným výdajem ve výši bezmála 25 milionů korun půjde o největší investici města v letošním roce.

16.2.2017
SDÍLEJ:

Oprava vnější fasády a oken na budově Chrudimské besedy č. p. 85, která navazuje na letošní rekonstrukci střechyFoto: Marek Nečina

Původní projektantský rozpočet počítal pro opravu s rozpočtem ve výši přibližně 30 milionů korun. V soutěži na dodavatele díla se ale následně cena snížila. Jako nejvhodnějšího uchazeče pro opravu budovy Muzea vybrala Rada města Chrudim pražskou štukatérskou, restaurátorsko – sochařskou a stavební firmu Pracom, která se zavázala, že zakázku provede za 24 725 756 korun včetně DPH.

LETOS I PŘÍŠTÍ ROK

Celé dílo je rozděleno do dvou etap. „V letošní etapě se uskuteční práce na čelní straně budovy přivrácené k soše Josefa Ressela a také na straně směrem k náhonu. V příštím roce se opravy přesunou na zadní trakt budovy včetně dvouramenného schodiště a rovněž na fasádu budovy přivrácenou k řece Chrudimce," upřesnil starosta města Petr Řezníček.

I když bude budova chrudimského Muzea po velkou část roku obležena stavebníky, na provoz v ní by to nemělo mít větší dopad.

„Bude tomu podobně jako při loňských opravách střechy, takže všechny plánované kulturní akce se bezezbytku uskuteční. Zachován bude také provoz Měšťanské restaurace Muzeum," ujistil Jiří Kadeřávek, ředitel městské kulturní organizace Chrudimská beseda.

STŘECHA JE HOTOVÁ

Chrudimské Muzeum je po desítky let jedním z hlavních chrudimských kulturně-společenských center. Postaveno bylo na přelomu 19. a 20. století, z čehož plyne, že některé opravy už nešlo dál odkládat. Například před loňskou opravou střechy do budovy porůznu zatékalo a v jednom místě za orchestrem už voda dokonce prosakovala až do interiéru budovy Muzea.

OPRAVILI TAKÉ KROV

Loňské stavební práce proto zahrnovaly opravu střešního krovu, pokládku nové keramické krytiny, opravu omítek na komínových tělesech a římsách, zateplení stropu nad posledním podlažím a v neposlední řadě také restaurátorské zajištění kamenných a klempířských prvků střechy.

Autor: Marek Nečina

16.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letní barokní scéna v Chrudimi
11

Barokní serenáty hrané nyní v Chrudimi mnoho uší neslyšelo

Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Řidič po srážce s kamionem utrpěl četná zranění

Hlinsko - „Byla to taková morda, že kusy aut lítaly kolem,“ popisují svědci čtvrteční srážku osobního auta s kamionem, ke které došlo krátce před půl sedmou ráno na silnici mezi Hlinskem a Chlumem. Těžce zraněného řidiče odvezla sanitka do nemocnice.

Automatika zalarmovala hasiče a poté vypustila pěnu

Třemošnice - Profesionální hasiče ze Seče a dobrovolné z Třemošnice, Prachovic a Seče vyburcoval ve středu ve 21.18 poplach. Mělo hořet v dílně podniku ve Skoranově. I když vše nasvědčovalo tomu, že by mohlo jít o veliký požár, nakonec se vůbec nehasilo.

Hokejistům se přiblížil boj o dobu ledovou

Chrudim – Strojník zimního stadiónu v Chrudimi Petr Kulhánek ve vodním mlžném oparu stříká na betonovou plochu jednu vrstvu vody za druhou. Připravuje tak základní ledovou vrstvu pro nástup rolby, která se už po zbytek sezóny v hale bude o kvalitu ledu v Chrudimi starat.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení