VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chrudimské Muzeum získá novou fasádu

Chrudim – S nástupem jara začnou opravy vnější fasády, oken a dveří na budově chrudimského Muzea. S předpokládaným výdajem ve výši bezmála 25 milionů korun půjde o největší investici města v letošním roce.

16.2.2017
SDÍLEJ:

Oprava vnější fasády a oken na budově Chrudimské besedy č. p. 85, která navazuje na letošní rekonstrukci střechyFoto: Marek Nečina

Původní projektantský rozpočet počítal pro opravu s rozpočtem ve výši přibližně 30 milionů korun. V soutěži na dodavatele díla se ale následně cena snížila. Jako nejvhodnějšího uchazeče pro opravu budovy Muzea vybrala Rada města Chrudim pražskou štukatérskou, restaurátorsko – sochařskou a stavební firmu Pracom, která se zavázala, že zakázku provede za 24 725 756 korun včetně DPH.

LETOS I PŘÍŠTÍ ROK

Celé dílo je rozděleno do dvou etap. „V letošní etapě se uskuteční práce na čelní straně budovy přivrácené k soše Josefa Ressela a také na straně směrem k náhonu. V příštím roce se opravy přesunou na zadní trakt budovy včetně dvouramenného schodiště a rovněž na fasádu budovy přivrácenou k řece Chrudimce," upřesnil starosta města Petr Řezníček.

I když bude budova chrudimského Muzea po velkou část roku obležena stavebníky, na provoz v ní by to nemělo mít větší dopad.

„Bude tomu podobně jako při loňských opravách střechy, takže všechny plánované kulturní akce se bezezbytku uskuteční. Zachován bude také provoz Měšťanské restaurace Muzeum," ujistil Jiří Kadeřávek, ředitel městské kulturní organizace Chrudimská beseda.

STŘECHA JE HOTOVÁ

Chrudimské Muzeum je po desítky let jedním z hlavních chrudimských kulturně-společenských center. Postaveno bylo na přelomu 19. a 20. století, z čehož plyne, že některé opravy už nešlo dál odkládat. Například před loňskou opravou střechy do budovy porůznu zatékalo a v jednom místě za orchestrem už voda dokonce prosakovala až do interiéru budovy Muzea.

OPRAVILI TAKÉ KROV

Loňské stavební práce proto zahrnovaly opravu střešního krovu, pokládku nové keramické krytiny, opravu omítek na komínových tělesech a římsách, zateplení stropu nad posledním podlažím a v neposlední řadě také restaurátorské zajištění kamenných a klempířských prvků střechy.

Autor: Marek Nečina

16.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

LUKÁŠ REŠETÁR si bravurně plní  své futsalové povinnosti  a navíc stíhá nastupovat za fotbalové Slatiňany.

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Čtyřkolky v Chrasti jezdí na počest Jana Kašpara.

Čtyřkolky v Chrasti jezdí na počest Jana Kašpara

Noční bouřka napáchala desítky škod, Kouty málem spláchla voda

Chrudimsko - Nad Chrudimskem se ve čtvrtek večer přehnala silná bouře s přívalovým deštěm, která napáchala desítky škod, a hasiči kvůli ní zažili velice rušnou noc. Na území celého kraje vyjížděli ke třiceti případům.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Žena šla na kontrolu, skončila na záchytce

Chrudim – Ve středu krátce po půl sedmé ráno zavolali pracovníci chrudimské nemocnice na linku 156 s tím, že na ambulanci sedí namol opilá žena a vulgárně tu pokřikuje na ostatní pacienty.

Podezřelý násilník skončil ve vazbě

Chrudimsko – Ve vazební věznici čeká na soud čtyřicetiletý muž, jehož kriminalisté podezírají z týrání. „Od začátku roku 2013 do letošního června měl fyzicky a psychicky týrat svoji mladší družku," uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies