VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chrudimští ve Svidníku vařili dokonce pirohy

Chrudim, Svidník – Chrudimská beseda připravuje již několik let zájezdy pro chrudimské seniory. Nejprve to byly výlety po barokních památkách, po té výlety do královských věnných měst a nyní to jsou výlety do partnerských měst Chrudimě. Prvním byl v květnu výlet do polské Olešnice.

24.9.2016
SDÍLEJ:

Chrudimská výprava ve SvidníkuFoto: Karel Dvořák

Druhý víkend v září, se sešla na pardubickém nádraží dvacítka chrudimských turistů, aby žlutým regiojetem dobyla Kysak a v pozdním odpoledni partnerské město Svidník. Cílem byly církevní a vojenské památky.

Chrudimští navštívili památník na Dukle, skanzen v polské Zyndranowě, dřevěné kostely a chrámy v okolí města, Údolí smrti. Celý čas provázela zájezd báječná atmosféra vytvořená nejen samotnými účastníky zájezdu, ale i svídnickými partnery, kteří se o turisty starali s nevšední péčí. Viera Dercová viděla jen náznak prosby či přání a již bylo splněno. Chrudimskou dvacítku přijal primátor města Svidník Ján Holodňák, kde předal turistům neotřelý dar.

PODÁVAJÍ SE PIROHY

V neděli, která byla posledním dnem výletu, navštívili výletníci plavecký bazén Aquaruthenia a odpoledne Den lidových tradicí ve skanzenu. Součástí tohoto nedělního odpoledne byla soutěž Pirohy 2016.
Protože chrudimští slíbili účast, sestavili dvoučlenné družstvo a soutěže se zúčastnili. Se slanou pľnkou z krevet, hovězího masa a zeleniny a sladkou se švestkami, zvítězili. Mezinárodní soutěž, kde Chrudim nebyla jediným zahraničním soutěžícím, čítala šest družstev ze Svidníku, Ukrajiny a Chrudimi. Cenu primátora města Pirohy 2016 předal Ján Holodňák chrudimským.

Jednu minutu před pátou hodinou ranní v pondělí 12. září vystoupila chrudimská dvacítka na pardubickém nádraží z lůžkového regiojetu, plná zážitku a dojmů s otázkou na rtech – kam příště? Jiří Kadeřávek

Autor: Redakce

24.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies