VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezka z Chrudimi do Pardubic má zelenou

Chrudim - První etapa do Medlešic může začít, další úsek provází problémy s pozemky a archeology.

24.9.2008 2
SDÍLEJ:

U TRASY CYKLOSTEZKY. Josef Jílek a Roman MálekFoto: archiv

Cyklostezka mezi Pardubicemi a Chrudimí dostala zelenou. V pondělí po obědě schválila Regionální rada NUTS II. – Severovýchod projekty z oblasti dopravní obslužnosti pro kraje Pardubický, Královéhradecký a Liberecký.

Mezi nimi se svým projektem uspělo i město Chrudim. Stalo se to při Evropském dni bez aut.

„Dotace činí 10,9 milionu korun. Náklady na první etapu, která je v katastru města Chrudimě, jsou dvanáct milionů. V rámci tří krajů uspělo devět projektů a mezi nimi je cyklostezka. Její realizace je nutná, vždyť úsek mezi Chrudimí a Pardubicemi je kromě silnice 35/I nejfrekventovanější,“ uvádí krajský radní a chrudimský zastupitel Miloslav Macela.

Začátek cyklostezky je na jižním okraji obce Medlešice. Kopíruje starou silnici do Chrudimě. Konec úseku je na severním okraji Chrudimi v místě výstavby průmyslové zóny. „Součástí cyklostezky je výstavba nového veřejného osvětlení cyklostezky pro zajištění bezpečného provozu za snížené viditelnosti,“ vysvětluje místostarosta Chrudimě Roman Málek.

Druhá etapa do Pardubic začne tedy, až se vyřeší problémy s pozemky a s archeology.


TISKOVÁ ZPRÁVA CHRUDIMSKÉ RADNICE

Cyklostezka Chrudim – Pardubice získala podporu EU

Chrudim (23. záři 2008) – v pondělí po obědě schválila Regionální rada NUTS II. – Severovýchod projekty z oblasti dopravní obslužnosti pro kraje Pardubický, Královéhradecký a Liberecký. Mezi nimi se svým projektem uspělo i město Chrudim. Stalo se zrovna v den, kdy probíhal Evropský den bez aut.

„Chrudim získala přes deset milionů korun na výstavbu cyklostezky z Chrudimi do Pardubic, přesněji řečeno na úsek Chrudim – Medlešice,“ přibližuje s radostí dotaci místostarosta Roman Málek.

„Navrhovaná stezka bude sloužit pěším a cyklistům pro každodenní dojíždění za prací či do škol i pro občasné dálkové jízdy a budou ji moci využívat také bruslaři na kolečkových bruslích. Stezka je navržena v šířce 3 metrů jako obousměrná stezka pro smíšený provoz cyklistů a pěších. Výstavbou stezky dojde k oddělení automobilového a cyklistického provozu i ke zlepšení stávajících poměrů pro pěší a tím i k výraznému zvýšení bezpečnosti silničního provozu,“ dodává Málek.

Začátek cyklostezky je na jižním okraji obce Medlešice (navazuje na výhledovou stavbu místní komunikace). Konec úseku je v na severním okraji Chrudimi v místě výstavby průmyslové zóny. Součástí stavby je výstavba nového veřejného osvětlení cyklostezky pro zajištění bezpečného provozu za snížené viditelnosti.

„Tímto projekt cyklostezky nekončí. Teď budeme mít volné ruce k věnování se části pardubické cyklostezky, kde jsou problémy s majetky a archeology. Věřím, že město Pardubice s podporou Pardubického kraje vytvoří ucelenou cyklostezku,“ uzavírá radní Pardubického kraje Miloslav Macela. Ten po celou dobu stojí při koordinaci projektů mezi Chrudimi a Pardubicemi.

Do Chrudimi na nádraží zavítal rovněž předseda krajského výboru pro dopravu Josef Jílek, který se o připravovanou cyklostezku zajímal. A nepřijel autem, nýbrž motoráčkem.

Do Pardubic se vydal Regionovou ze stanice Chrudim – zastávka. To ale nebylo náhodou.

„Myslím si, že v dohledné době bude projednáno a realizováno zkrácení železniční trasy z Chrudimi do Pardubic, tak aby vlaky nemusely jezdit přes Rosice. Tímto dojde k výraznému zkrácení času dopravy a železnice bude konkurenceschopnější před automobilovou a autobusovou dopravou,“ řekl Jílek.

Autor: Romana Netolická

24.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Chrudim dostala díky losu výhodu domácího prostředí podruhé. A využila ji parádně. Nebezpečné Zápy nepustila do souvislého tlaku a vytvářela si dost šancí ke skórování. Brankář  Záp Straka byl výborný a týmu hodně pomohl.

I podruhé Chrudim doma bodovala naplno

Ilustrační foto.

Na mistrovství republiky budou také hasiči z Chrudimska

V Havlíčkově ulici raději neparkujte

Chrudim – V sobotu kolem poledního projede Chrudimí velký cyklistický závod Manitou Železné hory České spořitelny. 

Poprvé se strážníci setkali s oznámením na dým v baru

Chrudim – Nekuřácký zákon vyhání milovníky tabáku doulic. Městská policie v Chrudimi eviduje zvýšený počet výjezdů kvůli stížnostem na hluk.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Nejvíc se půjčují knihy pro děti

Třemošnice – V kterém ročním období si lidé nejvíce půjčují knihy? Jaké žánry jsou oblíbené, a naopak co se stane, když nějaký opozdilec knížky vrací pozdě? Na tyto otázky nám odpovídala pracovnice knihovny a informačního centra v Třemošnici Pavla Alvarezová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení