VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezka z Chrudimi do Pardubic má zelenou

Chrudim - První etapa do Medlešic může začít, další úsek provází problémy s pozemky a archeology.

24.9.2008 2
SDÍLEJ:

U TRASY CYKLOSTEZKY. Josef Jílek a Roman MálekFoto: archiv

Cyklostezka mezi Pardubicemi a Chrudimí dostala zelenou. V pondělí po obědě schválila Regionální rada NUTS II. – Severovýchod projekty z oblasti dopravní obslužnosti pro kraje Pardubický, Královéhradecký a Liberecký.

Mezi nimi se svým projektem uspělo i město Chrudim. Stalo se to při Evropském dni bez aut.

„Dotace činí 10,9 milionu korun. Náklady na první etapu, která je v katastru města Chrudimě, jsou dvanáct milionů. V rámci tří krajů uspělo devět projektů a mezi nimi je cyklostezka. Její realizace je nutná, vždyť úsek mezi Chrudimí a Pardubicemi je kromě silnice 35/I nejfrekventovanější,“ uvádí krajský radní a chrudimský zastupitel Miloslav Macela.

Začátek cyklostezky je na jižním okraji obce Medlešice. Kopíruje starou silnici do Chrudimě. Konec úseku je na severním okraji Chrudimi v místě výstavby průmyslové zóny. „Součástí cyklostezky je výstavba nového veřejného osvětlení cyklostezky pro zajištění bezpečného provozu za snížené viditelnosti,“ vysvětluje místostarosta Chrudimě Roman Málek.

Druhá etapa do Pardubic začne tedy, až se vyřeší problémy s pozemky a s archeology.


TISKOVÁ ZPRÁVA CHRUDIMSKÉ RADNICE

Cyklostezka Chrudim – Pardubice získala podporu EU

Chrudim (23. záři 2008) – v pondělí po obědě schválila Regionální rada NUTS II. – Severovýchod projekty z oblasti dopravní obslužnosti pro kraje Pardubický, Královéhradecký a Liberecký. Mezi nimi se svým projektem uspělo i město Chrudim. Stalo se zrovna v den, kdy probíhal Evropský den bez aut.

„Chrudim získala přes deset milionů korun na výstavbu cyklostezky z Chrudimi do Pardubic, přesněji řečeno na úsek Chrudim – Medlešice,“ přibližuje s radostí dotaci místostarosta Roman Málek.

„Navrhovaná stezka bude sloužit pěším a cyklistům pro každodenní dojíždění za prací či do škol i pro občasné dálkové jízdy a budou ji moci využívat také bruslaři na kolečkových bruslích. Stezka je navržena v šířce 3 metrů jako obousměrná stezka pro smíšený provoz cyklistů a pěších. Výstavbou stezky dojde k oddělení automobilového a cyklistického provozu i ke zlepšení stávajících poměrů pro pěší a tím i k výraznému zvýšení bezpečnosti silničního provozu,“ dodává Málek.

Začátek cyklostezky je na jižním okraji obce Medlešice (navazuje na výhledovou stavbu místní komunikace). Konec úseku je v na severním okraji Chrudimi v místě výstavby průmyslové zóny. Součástí stavby je výstavba nového veřejného osvětlení cyklostezky pro zajištění bezpečného provozu za snížené viditelnosti.

„Tímto projekt cyklostezky nekončí. Teď budeme mít volné ruce k věnování se části pardubické cyklostezky, kde jsou problémy s majetky a archeology. Věřím, že město Pardubice s podporou Pardubického kraje vytvoří ucelenou cyklostezku,“ uzavírá radní Pardubického kraje Miloslav Macela. Ten po celou dobu stojí při koordinaci projektů mezi Chrudimi a Pardubicemi.

Do Chrudimi na nádraží zavítal rovněž předseda krajského výboru pro dopravu Josef Jílek, který se o připravovanou cyklostezku zajímal. A nepřijel autem, nýbrž motoráčkem.

Do Pardubic se vydal Regionovou ze stanice Chrudim – zastávka. To ale nebylo náhodou.

„Myslím si, že v dohledné době bude projednáno a realizováno zkrácení železniční trasy z Chrudimi do Pardubic, tak aby vlaky nemusely jezdit přes Rosice. Tímto dojde k výraznému zkrácení času dopravy a železnice bude konkurenceschopnější před automobilovou a autobusovou dopravou,“ řekl Jílek.

Autor: Romana Netolická

24.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.
24

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 24. června

LUKÁŠ REŠETÁR si bravurně plní  své futsalové povinnosti  a navíc stíhá nastupovat za fotbalové Slatiňany.

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Čtyřkolky v Chrasti jezdí na počest Jana Kašpara

Chrast – Na stadionu v Chrasti v sobotu pokračuje hlavním programem dvanáctý ročník setkání čtyřkolkářů s názvem Memoriál Honzy Kašpara.

Noční bouřka napáchala desítky škod, Kouty málem spláchla voda

Chrudimsko - Nad Chrudimskem se ve čtvrtek večer přehnala silná bouře s přívalovým deštěm, která napáchala desítky škod, a hasiči kvůli ní zažili velice rušnou noc. Na území celého kraje vyjížděli ke třiceti případům.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Žena šla na kontrolu, skončila na záchytce

Chrudim – Ve středu krátce po půl sedmé ráno zavolali pracovníci chrudimské nemocnice na linku 156 s tím, že na ambulanci sedí namol opilá žena a vulgárně tu pokřikuje na ostatní pacienty.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies