VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezku na Podhůru brzdí dědické řízení

Chrudim – Se začínajícím létem se i na chrudimských komunikacích objevuje stále více cyklistů. Město na ně myslí, mj. i postupným rozšiřováním sítě cyklostezek, avšak některé záměry se zatím nepodařilo dotáhnout do konce.

2.6.2016
SDÍLEJ:

V centru města cyklisté využívají i Lázeňskou ulici. Na rozdíl od aut jí mohou projíždět obousměrně.Foto: Marek Nečina

Cyklisté například dlouhodobě volají po cyklostezce směřující do lesů chrudimské Podhůry. Starosta města Petr Řezníček k tomu říká: „Nyní jsme ve stadiu, kdy existuje nabídka města vlastníkovi půdy na směnu jeho pozemků. Tak abychom se stali jejich novými vlastníky, mohli poté projektovat a požádat na Státním fondu dopravní infrastruktury o dotaci na realizaci trasy."

Majitel půdy je podle starosty této výměně nakloněn, avšak situaci komplikuje ještě další pozemek v jiném soukromém vlastnictví, o němž bude možno jednat až po nezbytném vypořádání dědického řízení. Jeho průběh ale město nijak neovlivní.

V souvislosti s dokončením první části chrudimského obchvatu se také nabízí otázka, proč nebyl zřízen dříve avizovaný stoupací pruh pro cyklisty v Pardubické ulici. S vysvětlením přichází vedoucí odboru dopravy města Martin Klimek: „Pro zřízení vyhrazených jízdních pruhů na silnici I/37 ulice Pardubická je vypracován projekt. Jejich zřízení bude možné až po převedení silnice I/37 na silnici II/324. Nyní se stále jedná o silnici I. třídy."

Podle Martina Klimka má město Chrudim vypracovanou základní studii pro rozvoj cyklistické infrastruktury, kde jsou především navrhovány jízdní pruhy pro cyklisty v profilu silnic městského komunikačního okruhu pro směry sever – jih, východ – západ.

„Zásadní otázkou je však snížení šířky jízdních pruhů ve prospěch cyklistů. Což je možné až po vymístění těžké nákladní dopravy z městského komunikačního okruhu díky dokončení celého východního obchvatu města," pokračuje vedoucí odboru. V letošním roce má podle něj dojít k vybudování cyklopěší stezky od čerpací stanice Shell směrem k železničnímu přejezdu v ulici Dašická. Souběžně je připravován i projekt na překonání vlastního železničního přejezdu. Jednání se SŽDC bohužel vždy velmi trvá. „Optimisticky by se mohla stavět i část přes železniční přejezd v příštím roce," doplnil vedoucí odboru dopravy. (man)

Autor: Marek Nečina

2.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení