VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezku na Podhůru brzdí dědické řízení

Chrudim – Se začínajícím létem se i na chrudimských komunikacích objevuje stále více cyklistů. Město na ně myslí, mj. i postupným rozšiřováním sítě cyklostezek, avšak některé záměry se zatím nepodařilo dotáhnout do konce.

2.6.2016
SDÍLEJ:

V centru města cyklisté využívají i Lázeňskou ulici. Na rozdíl od aut jí mohou projíždět obousměrně.Foto: Marek Nečina

Cyklisté například dlouhodobě volají po cyklostezce směřující do lesů chrudimské Podhůry. Starosta města Petr Řezníček k tomu říká: „Nyní jsme ve stadiu, kdy existuje nabídka města vlastníkovi půdy na směnu jeho pozemků. Tak abychom se stali jejich novými vlastníky, mohli poté projektovat a požádat na Státním fondu dopravní infrastruktury o dotaci na realizaci trasy."

Majitel půdy je podle starosty této výměně nakloněn, avšak situaci komplikuje ještě další pozemek v jiném soukromém vlastnictví, o němž bude možno jednat až po nezbytném vypořádání dědického řízení. Jeho průběh ale město nijak neovlivní.

V souvislosti s dokončením první části chrudimského obchvatu se také nabízí otázka, proč nebyl zřízen dříve avizovaný stoupací pruh pro cyklisty v Pardubické ulici. S vysvětlením přichází vedoucí odboru dopravy města Martin Klimek: „Pro zřízení vyhrazených jízdních pruhů na silnici I/37 ulice Pardubická je vypracován projekt. Jejich zřízení bude možné až po převedení silnice I/37 na silnici II/324. Nyní se stále jedná o silnici I. třídy."

Podle Martina Klimka má město Chrudim vypracovanou základní studii pro rozvoj cyklistické infrastruktury, kde jsou především navrhovány jízdní pruhy pro cyklisty v profilu silnic městského komunikačního okruhu pro směry sever – jih, východ – západ.

„Zásadní otázkou je však snížení šířky jízdních pruhů ve prospěch cyklistů. Což je možné až po vymístění těžké nákladní dopravy z městského komunikačního okruhu díky dokončení celého východního obchvatu města," pokračuje vedoucí odboru. V letošním roce má podle něj dojít k vybudování cyklopěší stezky od čerpací stanice Shell směrem k železničnímu přejezdu v ulici Dašická. Souběžně je připravován i projekt na překonání vlastního železničního přejezdu. Jednání se SŽDC bohužel vždy velmi trvá. „Optimisticky by se mohla stavět i část přes železniční přejezd v příštím roce," doplnil vedoucí odboru dopravy. (man)

Autor: Marek Nečina

2.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Parkovací automat v Chrudimi. Ilustrační snímek.

Parkování v Chrudimi uhradíte i kartou nebo mobilem

Kelti chystají také oslavu svátku Lughnasad.
7

Kelti sklidí, co zaseli, chystají také oslavu svátku Lughnasad

Rekonstrukce kanalizace způsobí nové dopravní uzavírky

Chrudim – S postupující rekonstrukcí vodovodní a kanalizační sítě v chrudimské Palackého ulici dojde v následujícím období k několika novým dopravním uzavírkám. 

AUTOMIX.CZ

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Bez vstřelené branky Chrudim napoprvé prohrála

Chrudim – První přípravné utkání před nadcházející sezonou sehráli o víkendu fotbalisté MFK. Vyjeli za ním do malé vísky Medlov, kde se střetli s loňským vítězem MSFL, Sportovním klubem Uničov.

Ve Smrčku děti potěší Pohádkový les

Smrček – Zveme všechny malé i velké na tradiční Pohádkový les a pouťové oslavy ve Smrčku. Akce se koná v sobotu od 14.00 hodin a potrvá až do podvečerních hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení