VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Děkuji primáři Liškovi,' říká ředitel nemocnice

Chrudim – Ředitele nemocnice Tomáše Vondráčka jsme požádali o malý rozhovor. Mluvili jsme o politice i současné situaci v nemocnici.

5.6.2010 1
SDÍLEJ:

Ředitel chrudimské nemocnice Tomáš Vondráček.Foto: Karel Dvořák

Ve volbách do Poslanecké sněmovny jste v okrese Chrudim získal nejvíc preferenčních hlasů. Vaše jméno zakroužkovalo 1257 voličů. Z třináctého místa na kandidátce jste díky tomu „poskočil“ nahoru tak, že jste se stal málem poslancem. Jak jste volby prožíval? Co se vám honilo hlavou?
Letošní volby do poslanecké sněmovny jsem prožíval doma, jako většina voličů jsem průběžně sledoval vývoj preferencí politických stran , zejména v našem regionu. Dalo by se říci ,že tzv. „kroužkování“ se stalo dominantním jevem, ovlivňujícím průběh těchto voleb. Byl jsem bezmála překvapen počty hlasů, kterými mi občané vyslovili důvěru. Nesmírně si toho vážím a nyní i děkuji za podporu. Výsledek voleb se stal pro mě další motivací angažovat se ve věcech veřejných nadále, a to v pozici chrudimského zastupitele a ředitele zdravotnického zařízení.

Vraťme se ale k vaší práci. Zejména ženy bude jistě zajímat, jaká je situace na porodnici a gynekologii. Vypsala nemocnice výběrové řízení na primáře?
V současnosti nadále probíhá na tomto oddělení komplexní péče, lékařský tým posilujeme celkem o dva lékaře, probíhá do 30.června 1.část výběrového řízení na post primáře gynekologicko-porodnického oddělení. Mezilidské vztahy mezi lékaři a dalšími zdravotníky jsou zde výborné, což ocení zejména naše klientky rodičky. Pan doktor Liška již v chrudimské nemocnici nepracuje od 1.června. Chtěl bych mu touto cestou poděkovat za veškerou přínosnou činnost na postu primáře, kterou pro naše zařízení vykonal.

Pardubický kraj nebude proplácet pacientům třicet korun. Tyto peníze by měly jít na účet chrudimské nemocnice. Víte už, na co budou použity? Co potřebuje nemocnice nejvíc a nutně?
Nadále se pro Chrudimskou nemocnici nic nemění v objemu úhrady regulačních poplatků, jistě na úrovni Pardubického kraje bude rozhodováno, kam disponibilní prostředky nyní přesunout. Účelné by bylo využití právě na nezbytné investice do zdravotnických zařízení, o kterých se mimochodem právě nyní jedná. Nemocnice nyní řeší záležitosti investic do přístrojového vybavení a technologií, například na sterilizaci,operačních sálech, endoskopickém pracovišti. O některých těchto prioritách bylo již řečeno v nedávné minulosti více.

Autor: Romana Netolická

5.6.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies