VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den pro Chrudim: zábava i prospěšná činnost

Chrudim - Čtvrtek 19. srpna celý bude patřit městu.

4.8.2010
SDÍLEJ:

Aleš Juchelka.Foto: DENÍK

Křesťanská mládež Církve adventistů ve spolupráci s Klubem Pathfinder, humanitární organizací ADRA, Maranatha o.s. a dalšími pořádají ve čtvrtek 19. srpna 2010 Den pro Chrudim.

Celý den bude cca 300 mladých lidí z Čech, Moravy a Slovenska, kteří budou tento srpnový týden trávit v nedalekém konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Trhové Kamenice, pomáhat na různých místech v Chrudimi a okolí. Svůj čas budou věnovat různým veřejně prospěšným aktivitám jako je:

* uklízení veřejných prostranství
* pomoc v přilehlých rekreačních lesích
* programy a pomoc v dětských domovech
* domech s pečovatelskou službou
* hospici
* centru sociálních služeb a pomoci
* v chrudimské nemocnici
* v mateřských školách
* v domě dětí a mládeže a další
* během dne budete rovněž moci potkávat v ulicích netradiční „živé sochy“

V odpoledních hodinách bude na náměstí svoji činnost prezentovat ve stáncích řada neziskových a humanitárních organizací z Chrudimi, okolí i celé ČR (např. humanitární organizace ADRA, Amalthea, o.s., Český červený kříž - oblastní spolek Chrudim, Denní centrum Svítání, o.p.s., o.s. Život a zdraví, Country Life, Domov sociálních služeb Slatiňany, Klub Pathfinder a další).

Od 15.00 hod. začne rovněž na Resselově náměstí program, jehož moderaci přislíbil Aleš Juchelka.

V rámci programu proběhne minikoncert různých skupin, vystoupení dalších VIP osobností, představení činnosti jednotlivých vystavovatelů a prezentace TV pořadu „Za obzorem“.

Jako vyvrcholení programu bude pokus o zápis do České knihy rekordů s rekordem nesoucím název „rozezvučme město“. Celý den se bude nést v humanitárním duchu pomoci a informovanosti o veřejně prospěšných organizacích. Program na náměstí bude trvat cca do 17.30 hod.
Po samotném „Dni pro Chrudim“ bude pro Vás připravena nabídka následných aktivit, které budou v Chrudimi probíhat i po skončení celé akce.

4.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Prostor před chrudimským nádražím.

Klesající zadluženost dává projektům šanci

Ilustrační foto

A teď na nebezpečné území Vyšehradu

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ dr. Peška Chrudim

Chrudimsko - Ve středu 20. září přinese Chrudimský deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Chrudim - Chybějící obchvaty, dálnice a rozbité okresky. To je podle exkluzivního předvolebního průzkumu pro Deník největší problém kraje. Můžou s ním ale poslanci něco udělat?

Vodní záchranáři hledají posily

Chrudimsko – Vodní záchranáři hledají nové členy do týmu. Přihlásit se mohou muži i ženy, chlapci i dívky, a to do tří kategorií podle věku – od 10 do 15 let, od 15 to 17 let a od sedmnácti let výše.

Pamětní deska v Chrudimi připomene „pétépáky“

Chrudim – Tento pátek o půl jedenácté bude ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici slavnostně odhalena pamětní deska na připomínku nedobrovolné služby příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu. O umístění desky požádal okresní klub PTP-VTNP.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení