VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti v Hamzově léčebně potěší zdravotní klauni

Luže, Košumberk – Radost a smích má sílu pomáhat léčit, to již věděli ze zkušenosti naši předkové a současná věda pro to má důkazy. Právě dnes začíná v Hamzově léčebně v Košumberku šestý ročník zcela ojedinělého projektu – týdenní Cirkus paciento.

12.9.2016
SDÍLEJ:

Zdravotní klauni v Hamzově léčebněFoto: Jana Zavřelová

Celý týden pod vedením zdravotních klaunů naši dětští pacienti, podle svých schopností a možností, trénují na vystoupení v cirkusovém šapitó. Baví nejen sami sebe, ale na závěr pobaví publikum, zažijí úspěch a jsou právem odměněni potleskem. Myslím si, že v dnešní přetechnizované době je to pro děti i publikum zážitek nevšední, velmi emotivní a zdravotním klaunům patří velký dík", říká MUDr. Lenka Šuglová, primář dětských oddělení Hamzovy léčebny.

Zdravotní klauni v Hamzově léčebně

Letos již šestým rokem se tradičně, začátkem měsíce září ponese ono známé: „Dámy a pánové, přistupte blíže, uvidíte, co jste ještě neviděli, uslyšíte, co jste neslyšeli, račte se přesvědčit sami." V týdnu od 12. do 16. září opět po roce přivítáme zdravotní klauny v projektu Cirkus Paciento. Po celý týden budou s dětskými pacienty nacvičovat dovednosti z oblasti žonglování, kouzelnické triky a jiné cirkusové kousky, které pak společně představí při pátečním slavnostním vystoupení.

I letošní Cirkus Paciento využije kouzelného prostředí Hamzova parku a arboreta, protože i tentokrát zdravotní klauni přivezou opravdové cirkusové šapitó. Tentokrát je naše známá dvojice klaunů posílena o další dvojici, takže se dětem bude moci věnovat celá čtveřice, zčásti i během dne. Na své si tak přijdou všichni. Jsme rádi, že zdravotní klauni jsou důležitou součástí léčebného procesu i v Hamzově léčebně.

Jana Zavřelová

Autor: Redakce

12.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies