VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Díky donátorům může vzniknout cyklocentrum pro hendikepované i mateřské centrum

Hlinsko – Neziskové organizace na dobročinné Burze filantropie v okrese Chrudim zažily velký úspěch. Donátoři z řad firem, města Chrudim a Pardubického kraje podpořili realizaci šesti dary v hodnotě 275 tisíc korun. Jde o největší sumu na jedné burze za její šestiletou historii na Chrudimsku.

28.6.2017
SDÍLEJ:

Burza filantropie v Hlinsku.Foto: archiv Koalice nevládek Pardubicka

„Letošní Burza filantropie byla bohatá na zajímavé projekty. V okrese Chrudim je navíc každý rok zapojeno více firem, letos se jich sešlo hned osm. Burza skvěle propojuje výjimečné lidi, kteří mají chuť zlepšovat život na Chrudimsku," zmiňuje Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který je i jedním z donátorů dobročinné burzy.

Burzu filantropie pořádá od roku 2011 společně s Pardubickým krajem sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka. Její ředitelka Jana Machová k fungování burzy uvedla: „Neziskovky na ní prezentují své nápady před zástupci firem a veřejné správy, a ti mohou jejich záměry podpořit finančními, materiálními nebo jinými potřebnými dary."

OCHRÁNCI PŘÍRODY I DŮM NA PŮL CESTY

Díky podpoře donátorů si chrudimské Ekocentrum Ledňáček pořídí nové vybavení a pomůcky, aby mohlo pro návštěvníky připravit nové aktivity a kroužky.

Sportovní oddíl TJ Léčebna Košumberk zřídí nové cyklocentrum pro handicapované, ti tak najdou aktivní vyžití díky ježdění na speciálním tricyklu nebo handbiku.

DOJEZD ZA KLIENTY

Výraznou pomoc získala i Oblastní charita Nové Hrady a spolek Péče o duševní – díky podpoře donátorů si budou moci obě organizace pořídit nové auto a dojíždět za nemocnými a potřebnými, kteří potřebují pomoc.

Centrum J. J. Pestalozziho zrekonstruuje a vybaví svůj Dům na půli cesty v Hrochově Týnci, ve kterém žijí mladí dospělí, kteří opustili dětské domovy a vstupují do vlastního života.

Díky podpoře bude obnovena i činnost Mateřského centra Hlinečánek, které pořádá rozličné aktivity pro rodiny a děti. Zajímavostí je, že Hlinečánek a novohradská charita se na Burze filantropie prezentovaly a uspěly poprvé v historii.

I V DALŠÍCH MĚSTECH

„Tím ale výčet nových dobročinných projektů v Pardubickém kraji nekončí. Na podzim se uskuteční další Burzy filantropie pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy. I zde můžeme očekávat, že neziskovky připraví nápadité projekty, na jejichž uskutečnění budou mít donátoři chuť přispět.

Díky projektu podpořenému Evropskou unií se Burza filantropie šíří také do dalších krajů. Na podzim tak proběhnou první ostré burzy v Jihlavě, Českých Budějovicích a středočeském Mělníku," dodává za pořadatele z Koalice nevládek Pardubicka Michal Chlumský.

Autor: Lukáš Vaníček

28.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení