VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neziskovkám a dobrovolníkům pomáhají i firmy

Hlinsko, Pardubický kraj - Neziskový sektor má v tomto roce nakročeno k mnohem větší spolupráci na úrovni občanské společnosti a podnikatelské sféry.

13.11.2011
SDÍLEJ:

Z vyhodnocení soutěže Po stopách dobrovolníka.Foto: archiv Konep

V rámci Evropského roku dobrovolnictví 2011, který si klade za cíl propojit příznivé dopady dobrovolnictví v rámci společnosti spolu s uvědoměním si důležitosti této sféry lidského jednání, pořádá Koalice nevládek Pardubicka za podpory Pardubického kraje několik osvětových akcí směrem k veřejnosti.

Rok dobrovolníků

„Evropský rok dobrovolnictví k podobným věcem vybízí. Například jednou z mnoha akcí je projekt, v němž se děti ze základních škol účastnily soutěže Po stopách dobrovolníka, v které projevovaly svoji představu o dobrovolnictví. 4. listopadu došlo k vyhodnocení celé soutěže a nejlepší práce byly vystaveny v informačním středisku Europe Direct,“ doplňuje k jedné z akcí radní Pardubického kraje za neziskový sektor Pavel Šotola.

Zvýšit povědomí o dobrovolnictví se snaží Pardubický kraj a Koalice nevládek také vůči podnikatelům, jež mají ve společnosti nezastupitelnou úlohu a někteří z nich už slyší na pojem jako je společensky odpovědná firma. V několika městech Pardubického kraje, také i v Hlinsku, proběhl seminář pro neziskové organizace a širokou veřejnost, na kterém byla představena inovativní forma spolupráce mezi neziskovými organizacemi a podnikateli.

Firmy mají zájem

„Nejzajímavější na celé akci je tzv. pilotní burza filantropie, kde neziskovky představují své projekty komisi složené z donátorů, kterým celou věc prezentují tak, aby je získaly na svoji stranu,“ přibližuje novou formu prezentace neziskovek Pavel Šotola.

V komisi vždy kromě zástupců samosprávy dané obce a kraje jsou podnikatelé, kteří společně posuzují, zda předložený projekt je smysluplný a efektivní. „Podnikatelé měli jedinečnou možnost se seznámit, jak neziskový sektor funguje a velmi často ocenili práci, kterou za poměrně malé finanční prostředky neziskovky vytváří.

Na všech seminářích bylo patrné, že je projekty zajímají. Máme pěkný příklad z Centra pro rodinu Kujebáček z Vysokého Mýta, kde předsedkyně sdružení žádala cvičně o peníze na vybavení centra. Prezentace této neziskovky oslovila vysokomýtské Iveco, které pomůže celou věc zafinancovat,“ dodal k akci Šotola. Firmy pak následně i s neziskovou organizací spolupracují a hledají možnosti dalšího shledávání.

Hlas dobrovolníkovi

Pardubický kraj a Konep v současné době připravují ocenění dobrovolníků. Své nominace může každý zaslat do 15. listopadu a veškeré informace včetně nominačních listů jsou zveřejněny na www.nevladky.cz. Ocenění je rozděleno do třech samostatných kategorií - dobrovolník, nestátní nezisková organizace a společensky odpovědná firma.

13.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Muž bývalé přítelkyni potají vybral z účtu 86 tisíc

Hobití dýmka dorazila do Proseče

Dýmka Bilba Pytlíka dorazila do Proseče

Zaplacená lednice stále nedorazila

Hlinsko – Policisté prověřují možný podvod na internetu, informoval o tom včera tiskový mluvčí Policie České republiky Jiří Tesař. 

Sobotní program v hlineckém Betlémě patří dřevu a medu

Chrudim – V hlinecké památkové rezervaci Betlém se koná v sobotu 29. července od 10 do 17 hodin Den dřeva a medu. V programu pro dospělé i děti budou moci návštěvníci zhlédnout třeba vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou.

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

S neuvěřitelným případem se setkal Deník na Litomyšlsku. Jedna tamní mateřská školka umístila na svůj web do fotogalerie sérii skupinových fotografií zcela nahatých dětí při radovánkách na koupališti. Šťavnatější sousto by si pedofilové nemohli přát. Nad rozdováděnými skupinkami zcela obnažených dětí by srdce „úchyláků“ vysloveně zaplesalo.

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení