VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Donátoři na Burze filantropie rozhodnou i o podpoře pro hendikepované

Hlinsko – Letošní Burza filantropie se odehraje tuto středu od půl druhé v Multifunkčním centru Hlinsko. Své projekty zde představí pět neziskových organizací z chrudimského okresu, které je připraveno materiální nebo finanční pomocí podpořit šest donátorů z místních firem, města Chrudim a Pardubického kraje.

20.6.2017
SDÍLEJ:

Handbike, je jízdní kolo na ruční pohon. Díky němu se budou moct vozíčkáři pohybovat po cyklostezce v okolí RÚ Kladruby.Foto: Ilustrační foto: Zdeněk Plachý

„Do chrudimské Burzy filantropie se letos přihlásilo 13 projektů, donátoři z nich vybrali čtyři, jejichž prezentaci si přejí slyšet na živo. Pátý projekt postoupil na základně hlasování veřejnosti," vysvětluje výběr postupujících Jana Machová, ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

V Hlinsku se zítra představí sportovní oddíl TJ Léčebna Košumberk, který připravil projekt na zřízení cyklocentra pro hendikepované. Ti se budou moci prostřednictvím sportu zapojit do aktivního života a jezdit na speciálních tricyklech nebo handbiku.

OCHRÁNCI A MAMINKY

Stejně jako před rokem si donátoři vybrali i Klub ochránců přírody Habrov. Před rokem na burze uspěli s plánem vybudování Ekocentra Ledňáček v Chrudimi a to se podařilo zprovoznit. Nyní do něj chtějí pořídit nové vybavení na naučné kroužky pro rodiny.

Na burze se představí i „domácí" Mateřské centrum Hlinečánek, které hledá podporu při obnovení své činnosti – centrum je totiž potřeba vybavit novým nábytkem a potřebami pro vedení kroužků tak, aby mohlo sloužit maminkám s dětmi.

Centrum J. J. Pestalozziho bude usilovat o podporu na zvelebení Domu na půl cesty v Hrochově Týnci, v němž žijí mladí lidé, kteří opustili dětské domovy.

Nováčkem na burze je Oblastní charita Nové Hrady. Ta by si ráda pořídila nové auto, kterým pracovníci charity budou moci jezdit pomáhat do rodin v okolí a řešit jejich nepříznivé životní situace.

Příběhy, které stojí za představenými projekty, si může přijít poslechnout každý. Burza filantropie je totiž veřejnou záležitostí. Podporu projektům lze vyjádřit i velkým potleskem za prezentaci.

Autor: Lukáš Vaníček

20.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies