VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Druhá etapa rekonstrukce kanalizace výrazně mění dopravu v Chrudimi

Chrudim – Rekonstrukce kanalizace a vodovodu vstupuje do další etapy, která potrvá od 1. do 21. srpna, a zásadním způsobem ovlivní dopravu ve městě.

1.8.2017
SDÍLEJ:

Rekonstrukce kanalizace na Palackého třídě v ChrudimiFoto: Karel Dvořák

Až do 21. srpna bude uzavřena křižovatka „Na Dukle“, kde se kříží Palackého třída s ulicemi Havlíčkova a Škroupova.
V tomto termínu bude uzavřená i sousední křižovatka Palackého třídy s Fibichovou ulicí.

Jak uvádějí pracovníci města, do 7. srpna – po dobu konání Salvátorské pouti – zůstane zachována možnost z Palackého třídy zahnout do Fibichovy ulice a odtud se dostat i do ulice Husovy. Počínaje 8. srpnem se pak tato křižovatka uzavře definitivně.

ZMĚNY I V OKOLÍ

Nemožnost projet dvěma křižovatkami ovlivní provoz na přilehlých komunikacích.
Ulice Dr. Václava Peška a část ulice Víta Nejedlého se stane obousměrná. Tudy povede objížďka pro linkové i městské autobusy.

Zároveň v obou těchto ulicích je zakázané parkování. Motoristé mohou své vozy odstavit v části slepého úseku Palackého třídy – před křižovatkou se Škroupovou ulicí.

PARKOVÁNÍ NA STAVBĚ

„Upozorňujeme však řidiče, kteří se rozhodnou využít této náhradní parkovací plochy k zaparkování svých vozidel, že tento úsek komunikace podléhá režimu stavby (na protější straně komunikace bude probíhat rekonstrukce vodovodu) a je tedy třeba přizpůsobit jízdu aktuálnímu stavu komunikace, dbát zvýšené opatrnosti a respektovat případné pokyny pracovníků stavby. V případě nekázně řidičů bude náhradní parkovací plocha bez náhrady zrušena,“ uvádějí pracovníci městského úřadu.

Provoz ve Fibichově bude obousměrný, a to vždy pouze v tom úseku komunikace, který bude v danou dobu zneprůjezdněn uzavírkou křižovatky Palackého třídy a Fibichovy ulice.

Příjezd na parkoviště před budovou České spořitelny bude i nadále umožněn pouze přes stávající vjezd ke staré poliklinice k Palackého třídě. Nadále zůstává otevřený výjezd z Husovy ulice na Masarykovo náměstí.

PŘESUNUTÉ ZASTÁVKY

Jelikož autobusy budou jezdit ulicemi Dr. Peška a Víta Nejedlého, autobusová zastávka Chrudim Obce Ležáků“ se přesunula od parkoviště u Penny Marketu před křižovatku ulice Obce Ležáků a Dr. Peška, a to ve směru od okružní křižovatky „U Guláška“.

Po dobu rekonstrukce kanalizace nebudou obsluhovány autobusové zastávky: Chrudim Borzna, Chrudim Podhůra a Chrudim Kalábrie a zastávka MHD Chrudim Škroupova.
Foto: archiv MěÚ Chrudim

Autor: Lukáš Vaníček

1.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda v Heřmanově Městci

Šofér chtěl přeparkovat a skončil zaklíněný v plotu

NICOLASE SLONKA (3,47 kg a 51 cm) si k 3leté Patricii pořídili 15.8. v 8:15 Dagmar a David z Vlčnova.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 19. srpna

Lidé zachránili život tonoucí potápěčce

Hlinecko - Nebýt pohotovosti přítomných lidí, v lomu na Hlinecku by vyhasl lidský život. V sobotu krátce před dvanáctou se zde topila potápěčka středních let.

Jiří Kajínek nazul kopačky a hrál fotbal za rodné Prachovice

Třemošnice – Páteční přátelské utkání prachovických fotbalistů s třemošnickým týmem recesistů vzbudilo rozruch. Proč? V prachovickém dresu nastoupil na stadion asi nejznámější rodák této obce – Jiří Kajínek.

I podruhé Chrudim doma bodovala naplno

Chrudim - Chrudim dostala díky losu výhodu domácího prostředí podruhé. A využila ji parádně. Nebezpečné Zápy nepustila do souvislého tlaku a vytvářela si dost šancí ke skórování. Brankář  Záp Straka byl výborný a týmu hodně pomohl.

Na mistrovství republiky budou také hasiči z Chrudimska

Chrudimsko – Hasičský záchranný sbor (HZS) hl. m. Prahy a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pořádají v Praze ve dnech 25. – 27. srpna Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení