VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvě třetiny dotace půjdou na koupi drobného majetku

Chrast – V Chrasti už vědí, jak rozdělí 600 tisíc korun, které město získalo spolu s oceněním „Obec přátelská rodině".

4.10.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Jde o neinvestiční dotaci, ze které nesmí z ní být pořizován ani zhodnocován dlouhodobý majetek s pořizovací cenou nad 40 tisíc korun a nesmí z ní být hrazeny opravy. Největší díl ve výši 400 tisíc Kč tak připadne na pořízení drobného dlouhodobého majetku. Tato suma bude směřovat do oblasti péče o vzhled města a nakoupené věci budou sloužit na sportovišti, na dětských hřištích, v zámecké zahradě, v prostorách zámku a podobně.

Dalších šedesát pět tisíc korun bude vynaloženo na příspěvky neziskovým organizacím ve městě na práci s dětmi a mládeží. Částka ve stejné výši připadne i na propagační materiál pro informační centrum a na pořízení desítek drobných položek podporujících prezentaci města Chrast navenek.

Jiných 55 tisíc korun připadne na položky ostatních služeb. Tyto peníze pomohou financovat například poštovné nebo zpracování Chrasteckých ohlasů a podobně.

Zbývajících 15 tisíc se rozdělí na osobní náklady při svatebních obřadech a při vítáních občánků.

Autor: Marek Nečina

4.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Muž marně hledal svého otce

Slatiňany – Obyvatelka Slatiňan se obrátila na chrudimskou městkou policii s tím, že za ní přišel cizí muž hledající svého otce. Měl bydlet ve Slatiňanech, ale dotyčný už nevěděl kde.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies