VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Evropský týden mobility nabídne zábavu i poučení

Chrudim – Projekt Zdravé město Chrudim se ve spolupráci s chrudimskou radnicí i letos připojí k programu Evropského týdne mobility. Zájemce v Chrudimi čekají workshopy, procházky i jízdy autobusy MHD zdarma.

13.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Václav Pancer

Chrudimští se k programu přihlásí prostřednictvím osmi dílčích akcí. Ta první ponese název „S hůlkami za starokladrubským koněm" a uskuteční se v sobotu 17. září. Půjde o dopolední nordic walking s lektorkou, při němž povede trasa podél řeky Chrudimky do Slatiňan a zpět. Sraz se uskuteční u Tesca v 9 hodin, předem je nutná rezervace na telefonním čísle 776 759 744.

Hned den nato, tedy v neděli, se otevře půjčovna koloběžek u Mlýna. Půjčovné 1+1 je zdarma, při rodinném vstupném zaplatí za koloběžku pouze rodiče, zatímco děti ji budou moci využít zdarma. Opět je zde ale nutná rezervace na již uvedeném telefonním čísle.

KOLO PRO AFRIKU

V pondělí 19. září se na Resselově náměstí uskuteční v době od 13 do 17.30 hodin akce nazvaná Kolo pro Afriku, při níž bude moci kdokoliv darovat kolo celé nebo i poškozené, stejně jako například cyklonářadí, přilby, vesty a podobně.

Na úterý od 9 do 11 hodin je do Městského parku naplánováno „Rozjímání chrudimskou přírodou a fototoulky Chrudimskem. Půjde o pěší procházku s lektorem Tiborem Schwarzem, ovšem v případě nepříznivého počasí se akce přesune do prostor denního stacionáře Jitřenka a Pohoda.

Akce nazvaná „Když řídím, piju nealko", se uskuteční v úterý 20. září od 15 do 17 hodin na cyklostezce Chrudim – Slatiňany. Půjde o kontrolu jízdních kol a o dechovou zkoušku u cyklistů provedenou ve spolupráci Policie ČR, Městské policie Chrudim a Besip. Zájemci si budou moci vyzkoušet také nasazení „opileckých brýlí".

Ve středu 21. září se na dopravním hřišti v Městském parku uskuteční od 16 do 18 hodin akce nazvaná „Na kolo jen s přilbou", kde se budou konat workshopy na téma „Alternativní doprava pro všechny.

Ve čtvrtek 22. září se v rámci „Evropského dne bez aut" uzavřou úseky komunikací u MŠ Dr. Malíka a MŠ Strojařů. Program tu bude zaměřený na prevenci úrazů u dětí v roli chodce i cyklisty a na bezpečnou cestu do školy.

Program Evropského týdne mobility pak ve čtvrtek 22. září završí nabídka společnosti Arriva Východní Čechy, která pro tento den připravila ve spolupráci s městem Chrudim jízdy MHD zdarma.

O TÝDNU MOBILITY

Od roku 2002 se Evropský týden mobility snaží ovlivnit mobilitu a městskou dopravu, stejně jako zlepšit zdraví a kvalitu života občanů. V letošním roce proběhne kampaň od 16. do 22. září na téma „Chytrá a udržitelná mobilita – investice pro Evropu" s heslem „Chytrá a čistá mobilita. Silná ekonomika".

Autor: Marek Nečina

13.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Pietní akt v památníku v Ležákách

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies