VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EXKLUZIVNĚ: Studená sprcha pro Kuštu a Jelínka, signatáři odcházejí z Chrudimské volby

Chrudim - Sdružení Chrudimská volba právě ztratila některé zakládající členy i příznivce. Signatáři poskytli redakci Chrudimského deníku prohlášení, v němž oznamují odchod ze sdružení. Nepřejí si prý, aby jejich jména dál sloužila ke klamání veřejnosti.

30.7.2008 24
SDÍLEJ:

Luboš Jelínek (vpravo).Foto: Karel Dvořák

V listině vysvětlují důvody svého odchodu ze strany, která byla původně opoziční a vyznačovala se nekompromisní kritikou radnice. Po volbách před dvěma lety vstoupila do koalice a má své zastoupení v radě města.

“Již tři volební období jsme pro Chrudimskou volbu agitovali, nezištně pracovali, nechali se na kandidátní listinu do voleb zařazovat na mnohdy nevolitelná místa. Snažili jsme se ideály vzniklé při založení občanského sdružení v roce 1998 naplňovat. Po deseti letech trvání tohoto sdružení musíme ovšem konstatovat, že se svým ideálům hodně vzdálilo a vědomě je svými čelnými představiteli porušuje,“ píší v prohlášení jeho autoři – výtvarník a zakládající člen Ivan Baborák, zahradník Pavel Pavlíček, živnostnice Ivana Hrochová, architekt Josef Kopečný a lékaři Josef Trněný a Hana Ženková.

Prohlášení v celém jeho znění najdete ZDE.

Souhlas se zněním prohlášení připojil i zastupitel Ondřej Kudrnáč, který se při volbách před dvěma lety ocitl na kandidátce Chrudimské volby. „Nepřeji si, aby mé jméno bylo s Chrudimskou volbou spojováno,“ píše.

Listinu v nezměněné a nezkrácené formě jsme ve úterý dopoledne poskytli radnímu města Chrudimě a předsedovi Chrudimské volby Luboši Jelínkovi. Ten o aktivitě signatářů neměl ani tušení a byl očividně překvapen. Přislíbil, že vyjádření Chrudimskému deníku poskytne.

Luboš Jelínek: „K prohlášení se výbor vyjádří příští týden“

Předseda Chrudimské volby Luboš Jelínek se s prohlášením Ivana Baboráka, Pavla Pavlíčka, Ivany Hrochové, Josefa Kopečného, Josefa Trněného a Hany Ženkové seznámil. „Reakci Chrudimskému deníku poskytneme. Ale teď jsou členové výboru na dovolených. I když stojím v čele Chrudimské volby, nemohu mluvit za ostatní,“ řekl Jelínek.

Na dovolené je například podnikatel Milan Kušta, kterého signatáři stejně jako Luboše Jelínka kritizují za zvláštní chování v pořadu Reportéři ČT. „Namísto, aby chlapsky hájili svá stanoviska a případně i přiznali chybu, před reportéry se zbaběle ukrývali nebo přímo přibouchli dveře,“ píše se v prohlášení k Chrudimské volbě.

O reakci jsme požádali i starostu Chrudimě Jana Čechlovského (ODS). Ten je rovněž na dovolené, ale telefon zvedl. „Ocenil jsem, že se jiné strany nevyjadřovaly k našim problémům. Proto se ani já nebudu k situaci v Chrudimské volbě vyjadřovat,“ uvedl starosta Čechlovský.

Chrudimskou volbu reprezentuje v zastupitelstvu města galerista Luboš Jelínek, architekt Karel Thér a úředník Ondřej Kudrnáč. Právě Kudrnáč se připojil k autorům prohlášení, kteří veřejně oznámili odchod ze sdružení.

„Již delší dobu se považuji za člena zastupitelstva, který sice byl za Chrudimskou volbu zvolen, ale tato o něj v podstatě nestojí. Necítím se proto jakkoliv vázán a připojuji se tímto k prohlášení. Současně řeším i svoje případné setrvání v zastupitelstvu. Po rozhovorech s mnoha přáteli a známými jsem došel k závěru, že si mandát člena zastupitelstva ponechám, budu však nadále vystupovat zcela nezávisle na názoru ostatních zastupitelů zvolených za CHV. To jsem ostatně činil i doposud,“ říká Kudrnáč, jehož povolební přání pracovat ve vedení města nebo usednout v čele finančního výboru nebyla vedením Chrudimské volby vyslyšena.

Celé jeho vyjádření najdete
ZDE.

Skutečnost, že se Ondřej Kudrnáč připojil k signatářům prohlášení k Chrudimské volbě, její předseda Luboš Jelínek neznal. Zdá se, že odpor proti vedení sdružení byl do poslední chvíle utajován, a proto se s ním druhá strana seznámila až včera. Její reakci Chrudimský deník podle dohody s Lubošem Jelínkem otiskne poté, co se sejde výbor a vydá prohlášení.

Chrudimská volba vystupovala v komunálních volbách v roce 2006 pod číslem 3. V jejím volebním programu stojí na prvním místě otevřená a komunikující radnice. Na dalších příčkách jsou tradice a prosperita, nutnost většího počtu parkovacích míst, bezpečné a čisté silnice nebo sto dvacet startovních bytů pro mladé rodiny.

Webové stránky Chrudimské volby nejsou aktualizovány, ale lze v nich vidět kandidátní listinu včetně fotografií těch, kteří před dvěma lety o přízeň voličů usilovali.

Jak vnímáte rozkol v Chrudimské volbě? Diskutujte v diskuzi (pod článkem)!

Autor: Romana Netolická

Místo události:
30.7.2008 VSTUP DO DISKUSE 24
SDÍLEJ:
Parkovací automat v Chrudimi. Ilustrační snímek.

Parkování v Chrudimi uhradíte i kartou nebo mobilem

Kelti chystají také oslavu svátku Lughnasad.
7

Kelti sklidí, co zaseli, chystají také oslavu svátku Lughnasad

Rekonstrukce kanalizace způsobí nové dopravní uzavírky

Chrudim – S postupující rekonstrukcí vodovodní a kanalizační sítě v chrudimské Palackého ulici dojde v následujícím období k několika novým dopravním uzavírkám. 

AUTOMIX.CZ

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Bez vstřelené branky Chrudim napoprvé prohrála

Chrudim – První přípravné utkání před nadcházející sezonou sehráli o víkendu fotbalisté MFK. Vyjeli za ním do malé vísky Medlov, kde se střetli s loňským vítězem MSFL, Sportovním klubem Uničov.

Ve Smrčku děti potěší Pohádkový les

Smrček – Zveme všechny malé i velké na tradiční Pohádkový les a pouťové oslavy ve Smrčku. Akce se koná v sobotu od 14.00 hodin a potrvá až do podvečerních hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení