VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinsko hostí Festival pro rodinu a Festival Setkání

Hlinsko - Mezinárodní den rodiny si v Hlinsku připomenou již II. ročníkem Festivalu pro rodinu, který pořádá Občanské sdružení Jana XXIII., ve dnech od 12.5. do 16.5. 2009.

10.5.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Isifa

Letošní ročník je zaměřen především na besedy a přednášky, které se dotýkají zdravého fungování každé rodiny. Z nabízených témat se dá čerpat mnoho užitečných rad, např. jak nesnázím ve vztazích v rodině čelit, jak jim předcházet či jak je uzdravit nebo jak nejlépe v partnerském vztahu komunikovat. Program je také zaměřen na výchovu dětí a laskavý přístup k seniorům. Přednášejícími budou odborníci z Centra pro rodinu v Hradci Králové a Hospice v Červeném Kostelci.

Všechny besedy a přednášky se budou konat v Centru Jana XXIII. na sídlišti vždy od 17 hod. Výjimkou bude beseda se seniory, která se uskuteční v Klubu seniorů 14. května od 15 hod. V rámci festivalu budou probíhat také dny otevřených dveří v hlineckých neziskových organizacích – Dobrovolnické centrum Fokus Vysočina, Mateřské centrum Hlinečánek, Charita Hlinsko, Azylový dům pro maminky v Hamrech a Svaz tělesně postižených.

Celý festival vyvrcholí sobotním zábavným rodinným dopolednem v parku za Karou, kde bude připraveno množství her, zábavy a soutěží. K poslechu bude hrát Dechový soubor ZUŠ Hlinsko a TATA BAND Josefa Kučery.

Záštitu nad festivalem převzali Miloslav Macela, člen Rady Pardubického kraje a Pavel Šotola, místostarosta Hlinska. "Za finanční podporu děkujeme Městu Hlinsku a Pardubickému kraji a věříme, že festival nás může naučit, jak se v rodině stát iniciátorem změny k lepšímu a jak žít radostnějším, smysluplnějším a dokonalejším životem," uvádí hlinecký místostarosta Pavel Šotola.

Festival vážné hudby a poezie

Premiéru v tomto roce bude mít I. ročník Festivalu Setkání, který se bude konat od 16. do 31. května. Jedná se o festival vážné hudby a doprovázen bude poezií a výstavou fotografií.

"Program je koncipován jako setkání různých druhů umění, jako setkání s umělci i sami mezi sebou. Vždyť setkávat se patří k našemu životu a setkání s někým či něčím nás může posunout dále a vzájemně obohatit," doplňuje Šotola.

Koncerty se budou konat v prostorách s nejlepší akustikou, a to v kostele Narození Panny Marie, výstava fotografií pak v Centru Jana XXIII. Na festivalu vystoupí vokální soubor MUSICA da CAMERA BRNO, Graffovo kvarteto, komorní smyčcový orchestr ZUŠ Hlinsko, herec a recitátor Alfréd Strejček a fotograf Jindřich Štreit.

10.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Petardy dopadaly na dětské hřiště

Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Podvodníci žádali peníze pro příbuzné, ukradli 280 tisíc korun

Chrudimsko – Policisté varují před podvodníky, kteří po telefonu žádají peníze na pomoc členům rodiny poškozených. Legendu si upravují podle aktuální potřeby, ale policejní mluvčí Ondřej Zeman jejich postupuje ilustruje na příkladu, který se odehrál v uplynulých dnech na Moravskotřebovsku.

Kontejnery na kov v Chrudimi nebudou. I kvůli bezdomovcům

Chrudim - Kontejnery na kovový odpad v chrudimských ulicích umístěny nebudou, byť by si to možná někteří lidé přáli.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Noční soupeření vyhrály hasičky ze Štěpánova

Chrudim - V pátek se konala v Seči tradiční noční soutěž v požárním útoku, která je zařazena do ligy okresu Chrudim. Letos to byl již 20. ročník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení