VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlinsko hostí Festival pro rodinu a Festival Setkání

Hlinsko - Mezinárodní den rodiny si v Hlinsku připomenou již II. ročníkem Festivalu pro rodinu, který pořádá Občanské sdružení Jana XXIII., ve dnech od 12.5. do 16.5. 2009.

10.5.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Isifa

Letošní ročník je zaměřen především na besedy a přednášky, které se dotýkají zdravého fungování každé rodiny. Z nabízených témat se dá čerpat mnoho užitečných rad, např. jak nesnázím ve vztazích v rodině čelit, jak jim předcházet či jak je uzdravit nebo jak nejlépe v partnerském vztahu komunikovat. Program je také zaměřen na výchovu dětí a laskavý přístup k seniorům. Přednášejícími budou odborníci z Centra pro rodinu v Hradci Králové a Hospice v Červeném Kostelci.

Všechny besedy a přednášky se budou konat v Centru Jana XXIII. na sídlišti vždy od 17 hod. Výjimkou bude beseda se seniory, která se uskuteční v Klubu seniorů 14. května od 15 hod. V rámci festivalu budou probíhat také dny otevřených dveří v hlineckých neziskových organizacích – Dobrovolnické centrum Fokus Vysočina, Mateřské centrum Hlinečánek, Charita Hlinsko, Azylový dům pro maminky v Hamrech a Svaz tělesně postižených.

Celý festival vyvrcholí sobotním zábavným rodinným dopolednem v parku za Karou, kde bude připraveno množství her, zábavy a soutěží. K poslechu bude hrát Dechový soubor ZUŠ Hlinsko a TATA BAND Josefa Kučery.

Záštitu nad festivalem převzali Miloslav Macela, člen Rady Pardubického kraje a Pavel Šotola, místostarosta Hlinska. "Za finanční podporu děkujeme Městu Hlinsku a Pardubickému kraji a věříme, že festival nás může naučit, jak se v rodině stát iniciátorem změny k lepšímu a jak žít radostnějším, smysluplnějším a dokonalejším životem," uvádí hlinecký místostarosta Pavel Šotola.

Festival vážné hudby a poezie

Premiéru v tomto roce bude mít I. ročník Festivalu Setkání, který se bude konat od 16. do 31. května. Jedná se o festival vážné hudby a doprovázen bude poezií a výstavou fotografií.

"Program je koncipován jako setkání různých druhů umění, jako setkání s umělci i sami mezi sebou. Vždyť setkávat se patří k našemu životu a setkání s někým či něčím nás může posunout dále a vzájemně obohatit," doplňuje Šotola.

Koncerty se budou konat v prostorách s nejlepší akustikou, a to v kostele Narození Panny Marie, výstava fotografií pak v Centru Jana XXIII. Na festivalu vystoupí vokální soubor MUSICA da CAMERA BRNO, Graffovo kvarteto, komorní smyčcový orchestr ZUŠ Hlinsko, herec a recitátor Alfréd Strejček a fotograf Jindřich Štreit.

10.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
NÁVRAT KE KOŘENŮM v trénování mláděže prožil letos po šestnácti letech Miroslav Teplý, aktuální trenér chrudimských dorostenců. Jak ale on sám říká: „Je to hlavně o psychologii.“

Mladší dorostenci si užili vítěznou derniéru, končí třetí

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Chrudim – Městským parkem v Chrudimi se během včerejšího dopoledne mísí houkání sirén s dětským štěbetáním. Koná se tu devatenáctý ročník akce Bezpečné prázdniny, která má za úkol připomenout malým návštěvníkům, jak letní volno prožít bez úhony.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies